djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sskorpion napisał/a:
Z aparacikiem MZ-50 działa kitowy obiektyw z K100D

Działac działa, ale i tak się nie nadaje, chyba, że lubisz zdjęcia z dużym winietowaniem (i to mechanicznym, a nie optycznym). Obiektywy serii DA sa dostosowane do matrycy APS-C i nie kryją całej klatki.
 
sskorpion
djack napisał/a:
sskorpion napisał/a:
Z aparacikiem MZ-50 działa kitowy obiektyw z K100D

Działac działa, ale i tak się nie nadaje, chyba, że lubisz zdjęcia z dużym winietowaniem (i to mechanicznym, a nie optycznym). Obiektywy serii DA sa dostosowane do matrycy APS-C i nie kryją całej klatki.


Jak zrobię testy z filmem to opiszę więcej. Jak nie zobaczę tego na oczy to jakoś nie wierzę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
Obiektywy serii DA sa dostosowane do matrycy APS-C i nie kryją całej klatki.
Hm..A taki DA 40/2.8 tez nie kryje klatki ? Sam mam to szkiełko, ale analoga już niestety nie. Gdzieś widziałem w sieci sample i było ok. To winietowanie to raczej występuje z szerokimi szkiełkami DA.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sskorpion napisał/a:
Jak zrobię testy z filmem to opiszę więcej. Jak nie zobaczę tego na oczy to jakoś nie wierzę.

najpierw moze popatrz po prostu przez wizjer? ;-)

18-55 dziala tak od 24 na pelnej klatce. Podobnie inne zoomy DA na pelne klatce 'gubia' dolny zakres. Stalki nie beda dzialac - maja za male pole krycia.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
djack napisał/a:
Obiektywy serii DA sa dostosowane do matrycy APS-C i nie kryją całej klatki.
Hm..A taki DA 40/2.8 tez nie kryje klatki ? Sam mam to szkiełko, ale analoga już niestety nie. Gdzieś widziałem w sieci sample i było ok. To winietowanie to raczej występuje z szerokimi szkiełkami DA.

Akurat DA 40/2.8 nie winietuje, ale to raczej wyjątek. Słyszałem, że 50-200 już tak. Jestem ciekaw, jak mocno winietuje DA 70/2.4.
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
l_uka napisał/a:
sskorpion napisał/a:
Jak zrobię testy z filmem to opiszę więcej. Jak nie zobaczę tego na oczy to jakoś nie wierzę.

najpierw moze popatrz po prostu przez wizjer? ;-)

18-55 dziala tak od 24 na pelnej klatce. Podobnie inne zoomy DA na pelne klatce 'gubia' dolny zakres. Stalki nie beda dzialac - maja za male pole krycia.


Dokładnie tak jest że od około 24mm jest OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach