sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
tref napisał/a:
sskorpion napisał/a:
w pełnej automatyce
a co w Av, Tv, M? Jak jest z pomiarem światła - nie jest błędny? Choć może faktycznie, korpus pewnie uważa, że szkło jest ustawione na A.


Wszystkie tryby działają prawidłowo, można to zobaczyć przy otwartej obudowie aparatu patrząc przez obiektyw od strony filmu. Przy zmianie oświetlenia przysłona otwiera się lub przymyka w zależności od ilości światła wpadającego do obiektywu. :-D
Z manualami zaś jest kanał. :cry:
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
Zastanawiając sie nad zakupem K110D (bo fundusze, i mieszane uczucia do SR...ale moze wybiore K100D) wyczytałem na stronie RiceHigh-a że w kasetce (przy 10EV) czas AF przy wyłaczonym SR poprawił się o ok. 0.117s ... i mam pytanie czy jak wyłaczy sie SR to aparat nie wydaje zadnych dzwięków - czy ktoś wie czy wtedy matryca nie jest jakos zablokowana: mechanicznie , czy tylko stałym polem magnetycznym ? (tez sobie szukam problemów)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
sr wydaje takie chuuu chuuu
opzdrawiam
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
davnes napisał/a:
sr wydaje takie chuuu chuuu

Czy jesteś pewien, że Twoja Kasetka nie próbuje Cię obrazić? ;-)
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
http://www.quesabesde.com...os/cam2123v.asp
dzięki, jutro wybiore się gdzieś pomacać na żywo :) ... zastanawiam sie jeszcze ile (i czy wiecej) niż 5jpgów z pełną predkością zmieści sie w buforze jak zmniejsze rozdzielczość fotki?
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
może mi powiecie czy matówke mozna czyścic bez żadnej obawy wacikiem do uszu?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja tego nigdy nie robiłem i z tego co wiem to raczej nie jest wskazane czymkolwiek dotykać. Tak mówili tutaj http://manufactura.home.p...topic.php?t=568
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dzieki,
jeszcze jedno pytanko czy mozna kupic jakas lepsza muszlę oczna niz standardowa do kasetki?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W tym wypadku Ci nie pomogę. Nie wiem jaka jest standartowa i czy jest coś lepszego.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z matowka to delikatnie, ja sobie chcialem wyczyscic w Program Plusie matowke i po tej operachcji jest straszny dramat. Porobily mi sie jakies mazy na niej i nie da rady nic z tym zrobic.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Z matowka to delikatnie, ja sobie chcialem wyczyscic w Program Plusie matowke i po tej operachcji jest straszny dramat.


Bo trzeba to robic z wyobraznia ;-) Ja wyczyscilem juz kilka i spapralem tylko piewsza ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
cośik o kastodyszce vs. nikosie
http://www.digitalreview....10D-K100D.shtml
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
cośik o kastodyszce vs. nikosie
widzą, że skrupulatnie do testów wzięli model bez SR-zeby "równowaga" była. Czemu fotki z k110D są tam takie bez wyrazu-wyprane z kolorów, ciemne, martwe jakieś? W porównaniu z d40 (której się chyba przyrównać nie da) wychodzi na znacznie gorszy. No, doszedłem do momentu z lampą-już trochę lepiej, ale poniżej na zdjęciu dachu straszna abberacja-mój 18-55 takiej nie ma-jakiś fiolet tragiczny (ale przy d50 jest to samo +mydło).
A najlepszy jet koniec:
Cytat
Related Products:
Nikon D40 w/18mm-to-55mm lens - RitzCamera.com
Nikon D50 w/18-55mm lens - Willoughbys Est.1898
Nikon D80 w/Nikkor 18mm-55mm f/3.5-to-f/4.5 AF-S DXS lens -

szkoda, że nie dali linki do Pentaksa.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podobnie jak alkos "wyczyściłem" źle tylko jedną matówkę. Drugą (nową) umieściłem tam, gdzie jej miejsce i co najwyżej (z rzadka) pędzelkiem omiatam :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dramatyczny test....szkoda ze takiego typu testy istnieja w sieci...no ale jakosc podejscia jest podobna do CIP-a komputerowego.....
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
a ja szukając kasetki w pobliskich sklepach pomacałem tylko GX1L - czy mozna to porównać w trzymaniu i wadze do K100D ?

(przy okazji w czasie mojego ogladania sprzedali D40 rodzinie z dzieckiem ktora chciała kupic lustrzanke, wsumie to wspólczuje sprzedawcą bo na haslo kilenta ze te szkło jest za mgła ze strachem wzioł aparat .... okazało sie ze poprostu był nienaostrzony :) )
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Ja w tym teście d50 d40 k110d nie widziałem wzmianki o tym że Pentax ma podgląd głębi ostrości a n***ny nie mają; a jest to chyba ważna cecha współczesnych lustrzanek.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pba1 - K100D jest od GX1L minimalnie większy i minimalnie cięższy ale generalnie chwyt jest bardzo podobny.
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
dzięki,pojechałem dziś 20km dalej i mieli samo body K100D ... trzyma mi sie go duzo lepiej od Samsunga - jest ok (szczególnie lepsze jest to wyprofilowanie okolicy spustu)

[ Dodano: 2006-12-14, 22:29 ]
....no i mam jednak K100d+18-55+torba kupione w Tarnowskich Górach ... narazie jest ok, pozatym ze nie rozpracowałem balansu bieli dla oświetlania żarowego (jest balans na stałe wartości gdzieś ?) , co do AFu w sklepie dla porównania mialem D40 ale nie oszłołomił mnie (cichy tylko...choc slychac było ciche "jęczenie" silniczka), jak troche się nim pobawie napisze więcej.
Miłe zaskoczenie - do usb pasuje kabelek z mojego kompaktu Sanyo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach