tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Tref, ty wiesz, ile czasu zajmuje nagranie foruma na kasety Stilon C-60?
ja wogóle mało wiem :mrgreen: wiem jak zdematerializować PostgreSQL kadrową w zakresie MSP :mrgreen:

jedno wielkie środowisko testowe

P.S. Myślisz, że się czepiam? nie, na NASZYM forum jestem wyrozumiały! W biznesie mniej...
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
nie dziwie się że serwer pada, wkońcu home
poleciłbym w phpmyadminie zoptymalizowac, naprawić i zanalizować - daje to mniejszą ilość zapytań do bazy
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
wiem jak zdematerializować PostgreSQL kadrową w zakresie MSP

HaMtAr0 napisał/a:
poleciłbym w phpmyadminie

bardzo prosze nie pisać wulgaryzmów na naszym forum :evil: bardzo prosze :roll: ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
tref napisał/a:
wiem jak zdematerializować PostgreSQL kadrową w zakresie MSP
bardzo prosze nie pisać wulgaryzmów na naszym forum :evil: bardzo prosze :roll: ;-)
ok nie będziemy (chyba), problem tylko taki, że ta baza nie che wstać! :-( na szczęście ten problem nie jest już mój :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
że ta baza nie che wstać!
- mi tam wstaje....
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
problem tylko taki, że ta baza nie che wstać!

aa mówiłem, żeby nie mieszać piwa z wódką? mówiłem? to nie, nie, będzie ok :evil:

 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
 
mi sie serwer oberload jeszcze nie zdarzyl. co do backupu bazy danych - ostatnio wlaczylem automacik zeby robil raz na jakis czas. niefajnie byloby teraz stracic cala baze... kopia robiona jest co 24h, proces nie powinien trwac wiecej jak minute. jesli rzecz wyglada inaczej to dajcie znac, w przeciwnym razie nie marudzic :P

co do obciazenia serwera - sprobuje popatrzec na statyski. faktem niewatpliwym jest, ze aktywnosc na forum rosnie - ani ja ani Piotrek pol roku temu nie przypuszczalismy ze transfer moze sie nawet zblizyc do limitow. niewykluczone ze bedzie trzeba pomyslec nad przesiadka na cus lepszego - obecnie forum znajduje sie na prywatnym koncie Piotra, ktore obliczal on na swoje potrzeby, a nie na blisko 1000-osobowy tlum pentomaniakow (zwlaszcza ze Michu robi za kolejnych 100 :P)

jeszcze disclaimer: jutro jade w gory i teraz chyba juz nie zdaze sie tym zajac, ale zobacze co sie da zrobic.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
wchodzę ja sobie na forum a tu:



Ja tam się nie znam ale nie można owego backupu robić o 3-4 w nocy jak jest minimalna aktywność na forum? No może poza JD
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wybacz tomecki, to leci na automacie. Nawet palcem nie tknąłem. A do ustawien bazy ma dostęp tylko Piotrek...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos, ja do nikogo nie mam żadnych pretensji, tylko logiczne dla mnie jest co by automat tak ustawić żeby w godzinach nocnych się wszystko automagicznie odbyło ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To, ze wygladam jak malpa, nie oznacza ze sie wkurzam za byle co :-) Spoko - tylko, jak juz powiedzialem - pisz do piotrka :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos, spoko :-B



P.S. Sory ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach