marcinmorawiec  Dołączył: 30 Wrz 2006
Kostka do k100d
Witam! Macie na forum nowego użytkownika k100d :)

I od razu mam pytanie. Jest taka sytuacja, że mam lampę z 1pinem, nissina 350T. Do tej pory wyzwalałem fotocelą, ale z nowym aparatem chciałęm jakoś to obejść. Mianowicie, czy istnieje jakaś kostka wsuwana w sanki która przekazywałąby impuls do lampy. Chodzi tylko o to żeby ona odpaliła, będę działał z własną automatyką lampy. Tylko problem jest taki, że ta lampa generuja napięcie bliskie 240V, a Pentax ile wytrzyma to nie wiem, no ale na pewno nie tyle. Więc czy istnieje taka właśnie kostka, która jednocześnie "izolowałaby" aparat przed tak wysokim napięciem lampy?

Pozdrawiam. :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcinmorawiec, - witaj......
o ile wiem to takich kostek nie ma....
lpiej i bezpieczniej bedzie kupic lampe pentaxa - nawet analogowa, albo metza z analogowa kostka i zdac sie na automatyke lampy.....
Z k100D nie mialem doswiadzcenia ale istD w takiej konfiguracji pracowal znakomicie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marcin, ostatnio chyba gdzieś tutaj toczyła się dyskusja na podobny temat, przeszukaj forum pod kątem hasła "optotriak".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - czyli sa??? jezeli tak to przepraszam.... :oops:
ale ja wolalbym jednak miec lampe z mniejszym napieciem na stopce..... a nuz cholera w pospiechu zpnie sie bez tej kostki posredniej..... :evil: przy moim roztrzepaniu to jest zbyt duze ryzyko....
 

marcinmorawiec  Dołączył: 30 Wrz 2006
taak, coś kojarzę, rzeczywiście można było obnizyć napiecie lampy optotriakiem. Dzięki za przypomnienie ;-) A orientujecie się może, jak wytrzymała jest elektroinika w samym k100d. Ile bezpiecznie Voltów tam można podpiać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś widziałem na allegro stopkę izolującą od wysokiego napięcia ale czy obecnie jest coś takiego to musiałbyś sprawdzić.
Można "podpiąć" do 30V.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach