tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
  Jaki telewizor?
Moja mama chce sobie zmienić tv i teraz pytanie na co? Po rekonesansie sklepowym stwierdziłem dwie możliwości, pierwsza:
Panasonic, JVC, Samsung, LG itp. 29" kineskop, 100Hz, cena 1200-1400zł
możliwość druga: Fajny LCD-ek od samsunga 26" za 2200-2400zł
a to wszystko będzie maiło zamiar chodzić z satelitarną n-ką
Po pierwsze co będzie dawało lepszy obraz, czy tv LCD nie mają tak jak komputerowe że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, chodzi o to żeby zbytnio się nie gimnastykować przy oglądaniu, kąt widzenia czy cóś? Jak z błędnymi matrycami w LCD czy podobnie jak w PC mogą się trafić babole na matrycy? Czy warto dopłacać tego tysiaka do cienkiego?
A najbardziej to chodzi o to żeby był niezawodny żeby po 2-3 latach nie trzeba było kupować następnego, nieważne czy kineskop czy LCD ważne żeby to chodziło, no i czy kineskop to już taki przeżytek? Podpowiedzcie coś jaką markę kupować a jaką omijać z daleka, na pewno nie polecę ani Philipsa ani daewoo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Inwestowałbym w kineskop. Raz, że więcej cali, dwa jakością obrazu raczej będzie przewyższał LCD trzy cena.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Michu Zgadzam się z Tobą, ale w 1 punkcie LCD przewyższa kineskop:

Pierwszy zajmuje miejsce tylko na ścianie, drugi - na podłodze i ścianie.

Sam zainwestowałem 2 lata temu w kineskop (bo był w atrakcyjnej cenie z wbudowanym DVD i 6 głośnikami), ale teraz już bym się zastanawiał, czy nie dopłacić do dużego obrazu na ścianę. W przerwie między oglądaniem programów wyświetliłbym sobie jakiegoś Van Gogha.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Witam!
Ja też kupuję rodzicom tv na Gwiazdkę i zdecydowałem się na Philipsa 32PW9551. Poczytaj sobie na Skąpcu recenzje na jego temat. Jest tylko 1 minus: tego tv nie kupisz w tej chwili nigdzie, ale jak się uśmiechniesz to znam sklep w Wa-wie, który spodziewa się dzisiaj dostawy 10 sztuk, z czego 5 już mają na pniu zarezerwowane. U nich właśnie mam nadzieję kupić i odebrać go przed Gwiazdką.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Krzychoo, dzięki za namiary ale Philipsa niestety nie trawię ;-) za dużo "dobrego" o nim słyszałem
Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rubin?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu, Jak Rubin to tylko plus 18kilowa gaśnica pianowa montowana gdzieś przy fotelu, to tak dla zdrowotnosci.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Dzisiaj (właściwie to wczoraj :-) ) się przyjrzałem LCDkom. Rzeczywiście obraz na nich (TV) był fatalny. Wyrażne piksele i migotanie przy zmianie obrazu. Jedynie w przypadku statycznego obraz jest strawny. Ciekaw jestem, czy jest różnica z DVD - nie sądzę. Natomiast możliwe, że sprawa będzie zupełnie inaczej wyglądać przy przejściu na HD (a praktycznie wszystkie współczesne LCDki są do tego przygotowane).
Za to kineskopowce nie nadają się do HD.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Polecam forum http://hdtvpolska.com/ Pisza tam praktycy, bardzo duzo opinii uzytkownikach. Takze o wspominanym Philipsie (sporo uzytkownikow tego klocka tam pisuje).

Jesli chodzi o LCD, to wazne zeby byl podlaczony do dobrego zrodla np dekodera telewizji "N". W marketach LCD nie pokazuje tak naprawde na co go stac.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No łodświeżom topic bo właśnie zakup kontrolowany został poczyniony, mama wery chapi, ale do żeczy, po mojej dość długiej męczarni, łażeniu po sklepach i czytaniu neta postanowiłem polecić dla mamy LCD Samsunga 32'' LE32R72B, właśnie kurier odjechał ja go podłączyłem i muszę powiedzieć krótko, toż to siok, naprawdę rewelka, kontrast 5000:1 czas reakcji 8ms, jeśli ktoś się zastanawia gorąco polecam.

Teraz pytanie o HDMI może ktoś mnie oświeci.
Telewizor ów pracuje z satelitą n, oba urządzenia mają złącza HDMI, to grzech by był tego nie wykorzystać i tu mam problem, jaki kabel kupić i czym one się do jasne ciasnej różnią:
no który?
99zł
27zł
20zł

Może ktoś doradzi?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
oba urządzenia mają złącza HDMI, to grzech by był tego nie wykorzystać i tu mam problem, jaki kabel kupić i czym one się do jasne ciasnej różnią:


Cena i kolorem :-)

Jesli to kabel do sygnalu cyfrowego, to kup byle jaki, byle dzialal ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jesli to kabel do sygnalu cyfrowego, to kup byle jaki, byle dzialal ;-)

alkos, żartownisiu, to który będzie działał?
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
wszystkie będą działać, pytanie który dłużej podziała. Proponuję abyś wziął jakiś firmowy kabelek nawet jeśli firma nic nie mówi, aniżeli noname wyciągnięty spod lady. Proponuję aby zalookać na wtyczki i wizualnie określić czy mają prawo przeżyć 3 krotne wsadzenie i wyciagnięcie z gniazdka, jeśli tak to brać.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
GRZESIO, wszystko fajnie tylko ja chcem na alledrogo kupić bo u mnie w mieścinie to sobie chyba mogę kupić ale piwo :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
No łodświeżom topic bo właśnie zakup kontrolowany został poczyniony, mama wery chapi, ale do żeczy, po mojej dość długiej męczarni, łażeniu po sklepach i czytaniu neta postanowiłem polecić dla mamy LCD Samsunga 32'' LE32R72B, właśnie kurier odjechał ja go podłączyłem i muszę powiedzieć krótko, toż to siok, naprawdę rewelka, kontrast 5000:1 czas reakcji 8ms, jeśli ktoś się zastanawia gorąco polecam.

Niezle. Jak na LCD. Typowy kineskop ma kontrast okolo 50000:1. Szkoda, ze nie widzialem tego wczesniej, bo odradzilbym Ci LCD, choc z innej przyczyny: SED. Niedlugo zaczna sie pojawiac TV w tej technologii, ktora laczy zalety tradycyjnego kineskopu z plusami LCD. I nie bedzie droga, a to oznacza, ze LCD i plazmy poleca na leb na szyje z cena w dol, jako po prostu gorsze. Technologia jest genialna w swojej prostocie, az dziw, ze nikt nie wpadl na to wczesniej. Tutaj jest opis:
http://www.engadgethd.com...logy-explained/

Cytat
Teraz pytanie o HDMI może ktoś mnie oświeci.
Telewizor ów pracuje z satelitą n, oba urządzenia mają złącza HDMI, to grzech by był tego nie wykorzystać i tu mam problem, jaki kabel kupić i czym one się do jasne ciasnej różnią:

Trzymam kciuki za brak problemow z HDMI, na ktore wiele ludzi narzeka, problemy z kompatybilnoscia itp. Chyba juz wolalbym - przynajmniej DVD podlaczyc zlaczem komponentowym i miec podobna jakosc obrazu, ale bez problemow ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Niedlugo zaczna się pojawiac TV w tej technologii, ktora laczy zalety tradycyjnego kineskopu z plusami LCD.

Tylko że te niedługo to wiesz jak to trwa, a TV już przed Bożym Narodzeniem był planowany, ja myślę że ten samsung to świetny wybór, aby tylko się nie zaczoł psuć, od normalnego telewizora jakość nieporównywalnie lepsza.
sylwiusz napisał/a:
Chyba juz wolalbym - przynajmniej DVD podlaczyc zlaczem komponentowym i miec podobna jakosc obrazu, ale bez problemow ;-)

A co to jest złącze kompotet.... (trudne słowo)?
A może podłączali HDMI przez te tanie kable z alledrogo?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Tylko że te niedługo to wiesz jak to trwa, a TV już przed Bożym Narodzeniem był planowany, ja myślę że ten samsung to świetny wybór, aby tylko się nie zaczoł psuć, od normalnego telewizora jakość nieporównywalnie lepsza.

Skoro byla koniecznosc to nie ma o czym mowic ;-)

sylwiusz napisał/a:
A co to jest złącze kompotet.... (trudne słowo)?

Sygnal video rozbity na Y, Pb i Pr (znaczy sie luminancja, niebieski i czerwony, zielony TV zgaduje sobie samo z tych trzech ;-) ) - umozliwia przesylanie sygnalu HD jak i rowniez prograssive scan, czyli wyswietlanie peloobrazowe, bez przeplotu (nie widac takich cienkich linii pozioych, ktore normalnie tworza polobraz w TV)

Cytat
A może podłączali HDMI przez te tanie kable z alledrogo?

Nie sadze, to jest dosc powszechnie znana przypadlosc i duzo ludzi odradza poki co HDMI jako problematyczne i raczej polecaja polaczenia wlasnie kablem komponentowym. Ale sprobowac mozesz, moze akurat wszystko bedzie gralo, moze dobrze trafisz?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz, ale jak dobrze rozumiem to HDMI to jest cyfrowe złącze coś jak komputerowe DVI, a złącze komponentowe to też digital? czy może coś takiego jak monitor lcd podłączony poprzez analogowe złącze w karcie graficznej, i tak komp przetwarza sygnał cyfrowy żeby puścić przez złącze analog, a monitor sygnał przetwarza z analoga na digital, a po drodze traci się mocno na jakości.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jeśli sygnał jest pobierany z dekodera N-tv , to bez kabli HDMI telewizor nie będzie pracował w rozdzielczości HD !!! HDMI ma to do siebie , że oprócz sygnałów użytecznych podawane są sygnały sterujące rozdzielczością i zezwalające urządzeniom na pracę w HD. Tak się składa, że mam N-tv i telewizorek HD, zreztą także Samsunga. Niestety kable HDMI są drogawe- ja płaciłem ok. 100 zł. Na złączach RGB ani innych HD nie będzie działało, będzie tylko zwykła telewizja. A różnica w obrazie rzeczywiście jest kolosalna, nawet nie myślałem, że aż taka. Dopiero jak zobaczyłem różnicę to szczękę miałem w piwnicy. :mrgreen:

Zapomniałem dopisać , że kable HDMI przesyłają także sygnał audio.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dada, dzięki za info a co myślisz o tych tanich kablach do HDMI z allegro tych po 20, 30zł?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach