pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Półmózgi, szambo, co jeszcze?


Zdaje się, że od jakiegoś roku przynajmniej jedno z powyższych słów jest uznawane za "poprawne politycznie"

A moja rada dla danpe_ - jak chcesz mniej off topów i więcej konkretów i nie pasują ci głupie dygresje odbiegające mocno od tematu, to pl.rec.foto.cyfrowa. Tam też znajdziesz użytkowników Pentaksa, część z tego forum i nie będą tam tworzyć takich off topów.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawelek-79, to się działo rok temu...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Samp, aj wiem. Po prostu muszę sobie pogadać ;)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
perl napisał/a:
Kfan, dlaczego odkopales watek z przed roku ? :-|

Troszke nie na czasie, bo ja na przyklad polecam kompakty Pentaxa :evilsmile:

I swietnie mi to wychodzi.


Bo stary i ślepy jestem i nie pomyślałem, że roczny wątek może leżeć na 1-szej stronie.

Tak czy inaczej po roku czasu dalej nie czego polecać w świetle oferty konkurencji.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Kfan napisał/a:
Tak czy inaczej po roku czasu dalej nie czego polecać w świetle oferty konkurencji.
Kiedys tez bylem w takim bledzie.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
o np taki optio m50
jest srebrny, czarny, niebieski, granatowy, czerwony i nawet rozowy
dla kazdego cos milego
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl, ja totalnie nie wiem, jakie kompakty są w ofercie Pentaxa (kojarzę kilka z wyglądu, ale tylko to), kojarzę też W60.
Możesz podać jakieś 2-3 najlepsze modele, którymi warto by się zainteresować? Coś jest fajnego, godnego uwagi?

Myślałem, żeby sobie sprawić coś szybkiego, taniego, eleganckiego z możliwościami ustawień manualnych (Av, Tv) i taniego - znajdzie się coś takiego?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Samp napisał/a:
Możesz podać jakieś 2-3 najlepsze modele, którymi warto by się zainteresować? Coś jest fajnego, godnego uwagi?
Przyjrzyj sie modelom z serii A.

np. A40 ma potrojna stabilizacje (2 do zdjec, 1 do filmikow) i pelno bajerow.

M50 o ktorym pisze diplodok tez jest dosyc sensowny w swojej polce cenowej.
Stabilizacja obrazu (cyfrowa). Wykrywanie do 15 twarzy w kadrze :)
ISO 64-6400 - tego nie ma zaden aparat w tej klasie i wiekszosc duzo wyzszych modeli.

mimo wszystko, kompakt zawsze pozostanie kompaktem ;]
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
Wykrywanie do 15 twarzy w kadrze :)

Szybko się uczysz w tym Saturnie.... Przekonałeś mnie. :lol:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
No coz. Na darmo tam tego nie wlozyli.

Wiele osob zdecydowalo sie na kupno tylko dla tej funkcji :)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ale żaden z tych aparatów nie ma kompletu: P + M + Av + Tv :-?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Nie wiem jak te najbardziej wypasne modele (m.in Panasonic TZ5, jakies tam Casio, jakies tam Canony ixusy) ale np A40 ma Tv i M.
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Był jeden kompakt godny polecenia pentax 750z ale obecnie już nie dostepny w sprzedaży.
 

Kurak  Dołączył: 21 Sty 2008
750z był super fakt. A40 nie jest taka zła. Całkiem nie zła matryca (1/1,7") możliwości manualne no i kieszonkowe rozmiary. jak dla mnie idealny drugi aparacik na jakieś małe imprezki ;-) Jedno mnie ciekawi na ile prawdą jest użycie w tych kompaktach powłok Pentaxa SMC? ;-)
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Ja mysle, że wszystko zależy od tego kto czego potrzebuje. Na naszej stronie tego nie ma, ale na ruskiej znalazłem sample i powiem wam, ze podobne są troche do Panasów - tzn rozmycia sa troszke takie 'watercolor' ;-)

O np. TU

Generalnie nie wygląda to źle... Dla mnie osobiscie problem jest inny:

Ostatnio przeglądam ofertę małpek bo w tym roku jeszcze bedę chciał jakąś kupić, głównie dla dziewczyny, ale też jako aparacik na imprezki, czy drugi aparacik na wycieczki. Dla mnie ważny jest szeroki kąt, bo jak bedę miał załozonego 70-300 to fajnie by było zebym mógł małpką pstrykać w tym czasie widoczki zamiast zmieniac obiektyw. I co? Poniżej 30mm (equiv, oczywiscie)
- Pentax nie ma oferty dla mnie.
- Canon jest tylko jeden, bo biore pod uwage tylko IXUSY (wiadomo, kobieta) - 860IS
- Nikonów jest kilka, ale generalnie przegrywaja w zestawieniach,
- i jest cała masa Panasów, które generalnie sa bardzo fajne, ale przegrywają z Canonem jakoscią.

Tak więc wielka szkoda, bo Pentaxiki wygladają naprawde bardzo fajnie...

Heh, a ostatnio szuklaismy aparacika dla kolezanki. Była niedziela wiec szukaliśmy w Saturnie i później w Media... W saturnie gość próbował nam wcisnąć Soniacza, a w Media kobieta wciskała koleżance jakiegoś starego Samsunga. Normalnie wyglądała jakby dostawała kasę za każdego samsunga jakiego wepchnie ciemnemu ludowi. Prawie sie obraziła jak koleżanka jej oznajmiła że bierzemy Panaska FS3 bodajże :-D A jak my sie rozgladalismy udało jej sie wepchnąć tego samego jakiejs rodzince...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Throwend napisał/a:
Normalnie wyglądała jakby dostawała kasę za każdego samsunga jakiego wepchnie ciemnemu ludowi


normalne, promotorka.. sie nasluchalem o niej..

Throwend napisał/a:
W saturnie gość próbował nam wcisnąć Soniacza


no i nastepnym razem bedziesz wiedzial, zeby zapytac o promotora pentaxa w Saturnie w galerii, i pogadasz ze mna.. doradze.. tyle ze do konca tygodnia promotor pentaxa, a potem moze zostane na nieco innych warunkach. Tak czy inaczej zapraszam na pogadanke od 16ej do 20ej, pozdrawiam.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Throwend napisał/a:
Normalnie wyglądała jakby dostawała kasę za każdego samsunga jakiego wepchnie ciemnemu ludowi.
Co w tym dziwnego? Promotorzy Samsunga stoja w najwiekszych miastach praktycznie w kazdym Saturnie i Media.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
No patrz, to ja jestem daleko w tyle za najnowszymi trendami ;-)

dagio napisał/a:
no i nastepnym razem bedziesz wiedzial, zeby zapytac o promotora pentaxa w Saturnie w galerii, i pogadasz ze mna..

No to juz trochę za późno ;-) Ale, jak pisałem, Pentaxy niestety nie wchodzą w grę :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach