vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
dagio, lupa - czyli szklo 'plusowe'... Myslalem, zeby oprawic to na stale w cos, zeby wyniki byly powtarzalne. Babylens kosztuje (najtansze G2) gdzies na poziomie 70 euro, G3 - juz prawie 200 euro. Tyle, ze 'dwojka' nie zapewnia powtarzalnosci wynikow...
Nie zostaly Ci moze jakies sample?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
vito157 napisał/a:
Nie zostaly Ci moze jakies sample?


nie robilem nawet zdjec, tylko popatrzylem, zaraz cos zmontuje i Ci wrzuce
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Extra. czekam z uteskieniem.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
vito157, szybko poszło.. więc do konkretów:
Soczewka skupiająca PRZED obiektywem to pomyłka, nie można tym nic zrobić, natomiast co innego ZAMIAST obiektywu. Próba ogniowa przeprowadzona zupełnie niestarannie. Oto zestaw:


a tak ten zestaw był trzymany aby uzyskać zdjęcie. Jak widać nie martwiłem się zbytnio o światło wpadające z zewnątrz..


Mimo wszystko tym zestawem udało mi się strzelić takie coś.


Uważam, że gdyby dać kołnierzyk takiej soczewce i umiejętnie nią pochylać, można uzyskać efekty jak z babylens. Tak uważam patrząc na to co wyszło niedbale
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
No tak... Budujesz wiec wlasny obiektyw... Wiem ze to mozliwe (w linku jest to nawet dosc prosto pokazane), ale musisz przyznac, ze takie szklo z pompki do zlewu glupio wyglada i troche wstyd sie z tym na ulicy pokazac... Przez majtki czulem, ze plusowa soczewka tu sie moze nie sprawdzic. Bo przeciez nasadki do macro sa wlasnie plusowe... Slaba minusowa (-0.25? -0.5 dp?) ?
Kiedys zrobilem sobie taki filtr wzorowany na Cokin'ie: soczewka z dziurka. Srodek ostry, reszta rozmyta. Jakos to sie wowczas sprawdzalo... Tyle, ze ostrosc wypada w srodku kadru...
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Jurek napisał/a:
Wczoraj miałem telefon z firmy "Retrokamera" czy zechciałbym potestować obiektyw Tilt-Shift, którego ta firma rozpoczyna produkcję i sprzedaż. Ma być solidnie zbudowany, oparty o optykę obiektywu z Zorki. Widziałem kilka zdjęć zrobionych tym urządzeniem.
Co najważniejsze ma być niedrogi.
Jak zrobię kilkanaście fotek tym ustrojstwem powieszę je w necie i opiszę co i jak.


Ma ktos namiary na te firme (mam na mysli strone internetowa)? w necie byly tylko jakies dane teleadresowe z yellow pages czy czegos takiego... Zaczeli produkowac to ustrojstwo, czy nie?
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
O ile wiem stronę internetową zmienia czy jakoś tak, w każdym razie teraz nie mam jego strony w necie. aktualnie ma kilka obiektywów Tilt-Shift na bagnecie Pentaxa.
Najlepiej zatelefonuj i dowiedz się co i jak, facet jest komunikatywny.
Tel. +48-583460591
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Jurek napisał/a:
O ile wiem stronę internetową zmienia czy jakoś tak, w każdym razie teraz nie mam jego strony w necie. aktualnie ma kilka obiektywów Tilt-Shift na bagnecie Pentaxa.
Najlepiej zatelefonuj i dowiedz się co i jak, facet jest komunikatywny.
Tel. +48-583460591


Dzieki!
Juz jestem po rozmowie i czekam z utesknieniem na sample.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach