Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 005
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc005.pef

Jak zwykle, również czekam niecierpliwie na wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 17.12.2006, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie - a gmail w swoim interfejsie www pokazuje mi miniaturki załączników (no chyba, że mi ktoś podpowie, jak to wyłączyć).

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z pamiętnika partyzanta:
"...a w czwartek przyszedł gajowy i wywalił nas i Niemców z lasu..."

Obrazki w większej rozdzielczości są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc005.html

1. Amas


2. Dancer


3. Jarek Dabrowski


4. L_uka


5. Michu


6. Robi


7. Zdano


8. Zorzyk

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu - dobre, troszkę niebieskiego widzę za dużo, ale ładne
Zorzyk - dobre, troszkę zbyt jasną drogę widzę, ale ładne

Mój głos podzielony jest między te dwie prace. :-D
Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A właśnie mi te dwie prace, ze względu na ich do-bólu-naturalność, nie podobają się zbytnio. Zdano zrobił fajnie, tak bajkowo, malarsko.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To wszystko kit. Jazda będzie przy następnym czelendzu...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - oj tak....
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
alem pojechał ;) bladawo jakoś
super sparwa ten "RAW Challenge" (R)
przynajmniej wiem że DUUUUŻO musze się jeszcze nauczyć
(i chyba ustawić nieco monitor)
najbardzie do mnie przemawia praca Zorzyka

Jarek Dabrowski mam nadzieje że ta idea i moje chęci nie wygasną zbyt szybko ;)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Muszę jasno i bez ogródek stwierdzic, że to moje zdjęcie. Zrobione w jesienny dzień, godziny pomiędzy 12. a 14. Patrząc pod słońce, światło było niemal oślepiające. Dlatego moja wersja jest taka, jaka jest, bo o tym wiedziałem :-)

Z drugiej strony, pamiętam burzliwe dyskusje (jeszcze z listy mailowej P@PL) na temat wierności zdjęcia do rzeczywistości: zawsze stałem na stanowisku, że Photoshop jest po to, aby go uzywać, a jedynym kryterium stopnia prztworzenia obrazu jest cel, który mi przyświeca. A tu wychodzi na to, że mam "najbardziej naturalne zdjecia". 8-) Ot, paradoks :roll: ;-) :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jazda będzie przy następnym czelendzu...

przyznac sie, kto zrobil tego kotleta! (nie urazajac autora ;)
ja tam juz mam pomysła :mrgreen:
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Tutaj już chyba każdy miał swoją wizję, z wyjątkiem Zorzyka, który się przyznał, że widział scenę na żywo. Podczas obróbki powstało wiele różnych wersji, podobnych również do tych zaprezentowanych przez Was, a wybrałem tą, bo mi się niebieskie niebo spodobało ;)
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Pracę Zorzyka oceniam najwyżej. Czyste, naturalne kolory. Może delikatnie zbyt jasny obrazek.
Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście najbardziej cieszy mnie fakt, że liczba uczestników nie maleje. I prawdę powiedziawszy skromnie liczę na to, że ich przybędzie. I nie chodzi mi tylko i wyłącznie o to, by totalnie zapchać Jarka łącze i serwer. No może trochę. Każdy bowiem z uczestników poprzez prezentacje swoich prac może dokonać weryfikacji swych poczynań i dzięki temu doskonalić rzemiosło. Co z tego bowiem, że będziesz miał wykopaną w kosmos puszkę z obiektywem za paczkę bagsów, jak reguralnie będziesz dawał ciała z nieumiejętnym wołaniem plików. Zaś poprzez tę zabawę, każdy z nas ma możliwość podniesienia swoich umiejętności, sposobu patrzenia, dokonywania wyboru.
Dlatego też Jarku Dąbrowski - społeczeństwo dziękuje Ci, machając radośnie białymi hustami nad głową codziennie w godzinach od 19.45 do 19.47 czasu Nuku'alofa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, o czym Ty do mnie rozmawiasz?
Jakie chusty? Gdzie te puszki wykopane? Jak się woła na pliki?

Za dużo niewiadomych.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
"Dialogi na cztery nogi" ;-) :mrgreen: :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na pliki powinno się wołać robo. A przynajmniej Ty powinieneś.
Puszki zaś wykopuje się idąc nocą przez miasto po kilku znieczulaczach.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
IHMO, to było dość trudne zdjęcie do obróbki, najlepiej sprawił się autor, ponieważ wiedział, w którym kierunku zmierzać
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
najbardziej spodobala mi sie praca Dancera. Az ma sie ochote tam wyjsc na spacer.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek, fajnie by bylo jako pierwsze dawac zdjecie przekonwertowane "as shot" ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Jarek, fajnie by bylo jako pierwsze dawac zdjecie przekonwertowane "as shot" ;)

Myślałem o tym - ale każdy konwerter robi to po swojemu. Ewentualnie można wyciągać zaszytego jpga. Zobaczymy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach