Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wywolywacz mi sie spodobal bo jest "jednorazowy" - mieszasz tyle ile potrzebujesz, wolasz i do zlewu - dodatkowa zaleta - masz zawsze taki sam, swiezy, nowy...

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
wolasz i do zlewu - dodatkowa zaleta - masz zawsze taki sam, swiezy, nowy...
oj nie ładnie... ;-)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bo w swiatlach kiepsko a czernie mogly by byc zdecydowanie glebsze nic nie tracac, zreszta trudno ocenic po obrazkach wielkosci znaczkow pocztowych :-/
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
skoro
Spinner napisał/a:
Wolalem wg scislych zalecen "dyzurnego ciemniaka" vel Alkosa

czy to
Spinner napisał/a:
R09, 1:100, 20min, 20stopni, negatyw naswietlany na 64ISO...

wołanie jest pod skaner? :-P ;-)

osobiście jakoś .. ciężko mi stwierdzić akuratnie i dokładnie dlaczego, ale R09 mi nie podchodzi .. oczywiście teraz z tą ilością polypana będę mógł sobie porównać R09 do innych i będę miał wreszcie ostateczny werdykt co do niego (jak już odbiore SuperPrograma, a nadal niewiadomo :cry: .. może zenita odpucuje czy inną smiene przestrzele .. tyle, że były z nimi problemy .. ), ale to co do tej pory widziałem z eR-podobnych .. nie mówie, że było złe, ale jakoś tak jednak bardziej mnie ciągnie w strone wywojek typu D76 chociaż akuratnie ten do polypana chyba nie jest najszczęśliwszy, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie sprawdzić to empirycznie, zwłaszcza, że w różnego rodzaju badaniach/testach/analizach po pisaniu magisterki mam wprawe :-P .. będę chciał poeksperymentować też z D23 ii podobnymi - ciekawe jak sie mają te polskie wywojki z czarno-biale.pl - ponoć nie tragiczne choć tanie .. ogromny ból, że nie ma puszki ulubionej akuratnie w takim momencie , gdy od kilku dni mgły przepiękne praktycznie 24h :cry: :-| :-( .. ale to jest (będzie) piękne, że (będę) mógł sobie pociąć polypka na powiedzmy około 10-15 klatek, wpakować to w kilka kasetek i wybrać się z takim zapasem jednego dnia w plener no ii później wywołać w różnych wywojkach, a następnie już tylko dopracować warsztat ii cieszyć się z robienia zdjęć bez nutki hazardu czy/jak wyjdzie .. ale sie rozpisałem - kuniec :->
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No spox, ja tam sie ciesze, ze nie zaswietlilem, ze nie popitolilem wkrecajac, nie zrobilem zaciekow itp... :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czy Wy Polypanki kupiliście razem (był jakiś wątek na forum o wspólnych zakupach i rozsyłaniu poźniej) ? O już wiem, w Lumiere? Oświećcie ciemniaka (tzn. właściwie oczernijcie jaśniaka, hmm nieszczęśliwy dobór słów) jakie jest porównanie jakościowe Polypana F (widzę, że ceny wyższe sporo) od Fomapan?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No cos Ty - a gdzie Ty sie w tym czasie podziewales??

http://manufactura.home.p...?t=1311&start=0 :lol:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Bo w swiatlach kiepsko a czernie mogly by byc zdecydowanie glebsze nic nie tracac,


No to nic juz nie rozumiem. Pokaz mi moze takie ktore ma niekiepsko w swiatlach i glebsze czernie?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, czyli wracając do pytania: wywoływałeś pod obróbkę cyfrowo-sucho-skanerowo-lightroomowo-monitorowo-programowo-komputerową czy pod obróbkę tradycyjno-morko-chemiczno-papierowo-ciemniowo-powiększalnikową? :-P
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
MKw napisał/a:
Bo w swiatlach kiepsko a czernie mogly by byc zdecydowanie glebsze nic nie tracac,


No to nic juz nie rozumiem. Pokaz mi moze takie ktore ma niekiepsko w swiatlach i glebsze czernie?


To drugie zdjecie np. mury kamienic w glebi sa prawie zupelnie biale, pozbawione informacji a maja fakturę cegiel podczas gdy czern nie istnieje w zasadzie na tej fotce. Poza dwoma miejscami. Nie sadze zeby bylo az tak przeswietlone, wiec imo niedowolane lekko. Wyczytalem ze to obrobka do skanowania w tym nie mam doswiadczen i moze tak dla skanera lepiej tego nie wiem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MKw napisał/a:
To drugie zdjecie np. mury kamienic w glebi sa prawie zupelnie biale, pozbawione informacji a maja fakturę cegiel podczas gdy czern nie istnieje w zasadzie na tej fotce. Poza dwoma miejscami. Nie sadze zeby bylo az tak przeswietlone, wiec imo niedowolane lekko.


Monitor masz skalibrowany? Bo chyba nie o tych samych zdjeciach mowimy...
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
MKw napisał/a:
To drugie zdjecie np. mury kamienic w glebi sa prawie zupelnie biale, pozbawione informacji a maja fakturę cegiel podczas gdy czern nie istnieje w zasadzie na tej fotce. Poza dwoma miejscami. Nie sadze zeby bylo az tak przeswietlone, wiec imo niedowolane lekko.


Monitor masz skalibrowany? Bo chyba nie o tych samych zdjeciach mowimy...


Nie jestem w robocie poogladam z domu - moze masz racje :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
No cos Ty - a gdzie Ty się w tym czasie podziewales??
jak kupowaliście w lumiere to ja miałem na głowie tysiąc innych spraw, poza tym nie miałem wtedy dostępu do netu na codzień, więc nie śledziłem wsyztskiego - takie życie :-( Wiedziałem, że był taki wątek, awet się na niego powołałem - skoro tak mówicie, że macie dużo polypana to skojarzyłem, że pewnie z tego wspólnego zakupu. No to ja na fomapanie pojadę.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jedyna biala plame, widze tam, gdzie jest niebo.Wszystkie mury widac, a gdzie Ty widzisz czarne plamy? :shock: Przy wejsciu do klatki schodowej, moge opisac wszystko co tam sie znajduje.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
mi sie ostala jeszcze pucha, moge Ci oddac jak chcesz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
mi się ostala jeszcze pucha, moge Ci oddac jak chcesz.


co, nie podpasil?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
moge Ci oddac jak chcesz

a mi mozesz oddac? :-]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach