zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
Stare lampy w DSLR
Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem K100D, posiadam też lampę Revue C-35S (zacna lampa z automatyką tyrystorową, ruchomą głowicą i LP35). Mam pytanie następujące: czy ktoś z Was ma doświadczenia w sprawie podłączania tego typu lamp do DSLR-ów? Mierzyłem napięcie na stopce, wychodzi mi ok. 10-11V (co się zgadza z tym, co jest podane na http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html).

Tu na forum podane zostało, że max. dla K100D jest 30V, czyli teoretycznie nic złego nie powinno się dziać, ale niestety w instrukcji nie ma nawet zdania na temat podłączania innych lamp, niż pentaxowe. Szczerze mówiąc wolę mieć jednak oficjalne potwierdzenie Pentaxa, niż wypowiedź kogoś z forum. Czy ktoś z Was ma może namiar na źródło pentaxowe o maxymalnym "strobe trigger voltage"?? Google niczym ciekawym nie odpowiadają...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wątpię, czy dostaniesz jakąkolwiek sensowną odpowiedź u źródła, oprócz takiej, że zalecają używanie AF-360FGZ albo AF-540FGZ.
 
janekP Dołączył: 14 Wrz 2006
Mam dokładnie taka samą lampę :-) Też onegdaj mierzyłem napięcie na stopce - wyszło tez ok. 10V. Kiedy kupiłem Kasetkę nie zastanawiałem się nawet pięciu minut czy można jej używać z w/w lampą. Ryzyko żadne. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach