sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
  wężyk od Z-1 do *DS
Witam
Jak kupowałem kiedyś swojego Z-1, to dostałem razem wężyk spustowy domowej produkcji. Fajnie byłoby, żeby pasował również do DS-a, jednak jak wiadomo inne są gniazda. Czy ktoś z "majsterkujących" mógłby poradzić jak dorobić (i czy się tak da :roll: ) dodatkową wtyczkę tak, żeby można było używać tego samego wężyka zarówno do Z-1, jak i do DS-a?
Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to rozcięcie tego wężyka co masz, i wtrącenie w środek damsko-męskiego połączenia bazującego na wtyczce, co działa w DS. W ten sposób będziesz miał krótszy kabelek do DSa i po przedłużeniu - do Z1.

Tu schemat, co trzeba zewrzeć przy wtyczce DSa (tak samo jest w Canonowych):

 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to rozcięcie tego wężyka co masz, i wtrącenie w środek damsko-męskiego połączenia bazującego na wtyczce, co działa w DS. W ten sposób będziesz miał krótszy kabelek do DSa i po przedłużeniu - do Z1.

Tu schemat, co trzeba zewrzeć przy wtyczce DSa (tak samo jest w Canonowych):

Obrazek


Tak też właśnie myslałem. Schemat na pewno pomocny, ale to chyba trochę za mało, żebym sam się tego podjął. Żebym jeszcze chociaż wiedział, który kabelek odpowiada której części wtyczki...jak to rozpoznać? Będę musiał rozebrać to cało ustrojstwo i pokombinować. Zastanawiam się też, czy warto, bo np. na allegro jest wężyk do DS-a za niecałe 20 zł, ale z drugiej strony im mniej gratów w torbie tym lepiej.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Prawdę powiedziawszy wolałbym wydać parę groszy:
http://www.allegro.pl/ite..._z_blokada.html
i mieć problem z głowy. Chyba, że to dla Ciebie wstęp do Wielkiej Przygody z Elektorniką.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kupujesz taki kabelek z wtyczką - będą sterczeć trzy przewody. Wsadzasz wtyczkę do DSa i zwierasz je na chybił trafił (nic nie ryzykujesz). Jeden to masa, drugi to focus a ostatni to migawka. Zwarcie fokus+masa kręci AFem (czyli tak, jak wciśnięcie spustu do połowy), a do-zwarcie trzeciego, wyzwala migawkę.
Najprostszy sposób identyfikacji.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kupujesz taki kabelek z wtyczką - będą sterczeć trzy przewody. Wsadzasz wtyczkę do DSa i zwierasz je na chybił trafił (nic nie ryzykujesz). Jeden to masa, drugi to focus a ostatni to migawka. Zwarcie fokus+masa kręci AFem (czyli tak, jak wciśnięcie spustu do połowy), a do-zwarcie trzeciego, wyzwala migawkę.
Najprostszy sposób identyfikacji.


OK, dzięki. W teorii nie wygląda to zbyt skomplikowanie, więc może sobie poradzę.
Pozdrawiam :-B

[ Dodano: 2006-12-26, 00:06 ]
Michu, szkła i lampa pasują do obu , statyw też ;-) , więc czemu nie wężyk 8-) ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bo szkieł i lampy nie musisz kastrować, by pasowały. Poza tym tracisz w ten sposób wężyk do Z-1.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach