atryda  Dołączył: 03 Kwi 2008
do tadekpentax: a na jakie klawisze reaguje?
Ja mam pilota rmt-509 i reaguje na przewijanie i stop, ale tak jakoś nieprzewidywalnie.
Stoje w jednym miejscu i raz dziala a raz nie :-(
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
z pilotem URC22b dziala k200d z kodem 128 (czerwony i zolty przycilsk) a z kodem 129 te na samym dole pilota:)
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
W K10D, po ustawieniu w menu odpowiedniej funkcji, przy zdalnym wyzwalaniu migawki każdorazowo działa AF, bez względu na rodzaj zastosowanego pilota.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
U mnie kadyszka współpracuje z pilotem Sony RM-839. Można również wgrać soft do telefonu komórkowego z oprogramowaniem sterującym nadajnikiem podczerwieni jako pilotem. A telefon komórkowy to chyba już prawie wszyscy posiadają.
 

DarW  Dołączył: 27 Gru 2007
Hermes z tego co ja sie orientuje to byś musiał mieć telefon z Symbianem.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Tak się składa, że akurat mam. Ale z tego co mi wiadomo, są takie aplikacje w javie, a jave obsługuje większość obecnych na rynku telefonów komórkowych.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Hermes, jak poszukasz to do wszystkiego znajdziesz. Ja się akurat bawiłem na symbianie pilotem do telewizora i do kina domowego w jednym i działało ;-)
 

DarW  Dołączył: 27 Gru 2007
Hermes na żadnym forum nie znalazłem informacji aby były takie aplikacje pod Jave. Aplikacje pod Java nie mają możliwości sterowania irdą.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Działa jako pilot, czy z kadyszką?
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Jako pilot, wtedy kadychy nie miałem ale będę to musiał sprawdzić, tylko od brata będzie trzeba komórę pożyczyć ale to raczej nie problem ;-)
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
witam,

Odświeżam wątek. ;-)
Dla użytkowników palmów z Windows (dla PalmOS chyba też jest wersja). Ściągamy program TV Remote - http://www.pdawin.com/tvremote.html oraz "pilota" Sony - http://42.pl/u/QzN . Po wgraniu, wybieramy Sony TV i... telegazeta wyzwala migawkę (z AF ;-) )
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
czach, jeszcze trzeba mieć na tyle stare PDA, coby port podczerwieni miało.
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! A co w takim razie z "inteligentnymi pilotami saoouczacymi sie"?Pozdrawiam.Stefan.
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
lipalipski napisał/a:
czach, jeszcze trzeba mieć na tyle stare PDA, coby port podczerwieni miało.

;-) Noooooo, tak. :-) Na szczęście mam na tyle stare palmy, że irdę mają. ;-)
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
Wyzwalanie K100 pilotem
Hej
Mam K100 D i wyzwalam go zdalnie pilotem od TV Philips w opcji Telegazeta, działa z kilku metrów.
Ziwi
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Może by tak połączyć z tym wątkiem temat poruszony tu:
http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0

:?:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Właśnie zrobiłem mały test i okazało się, że pilot od wieży Philips MCD 510 działa z K200D. Szkoda tylko, że najwyżej z ok. 1,70 m. No i trzeba być bezpośrednio na wprost od aparatu. Przesunięcie w bok i już nie działa. Ale za to reaguje na kilka przycisków. Zobaczę, może któryś zadziała z większej odległości.

[ Dodano: 2008-09-19, 19:26 ]
Testowania ciąg dalszy. Cofam częściowo to co napisałem wcześniej. Pilot działa na wprost z 11 metrów (dalej nie mogłem sie odsunąć, bo musiałbym wyskoczyć przez okno, a z trzeciego piętra to już jest kawałek na dół ;-) ). Z ukosa (prawie z boku) też działa, ale nie zdążyłem sprawdzić odległości, bo mi baterie padły. Na czasie B też działają te same przyciski (migawka się zamyka po puszczeniu przycisku).
 

Qua  Dołączył: 26 Wrz 2008
Pilot Sony RM-841 (kilka przycisków, zwłaszcza od telegazety) działa z Samsungiem GX10 :mrgreen:
 
macsik  Dołączył: 27 Sie 2009
Witam!
stary temat ale odkurzymy go trochę:)
polecam Psiloc irRemote - ja mam wersję na S60v3 działa chyba na każdej nokii z ta wersja symbiana :)
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
A u mnie kasetka działa z pilotem od TV Philips :lol:
Zbyszek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach