alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
natomiast w drugim punkcie nie rozumiem dlaczego miałbym tę operację przeprowadzać sobą.


Ja nie wiem dlaczego ty, natomiast wiem dlaczego ja.

Bo to moje hobby, choc niekoniecznie ulubione.

Moze komus tez sie spodoba... przeciez nie namawiam do zlego. (Muahahaha!)
 
krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Alkos!! o to chodziło!! żadnego mędrkowania tylko konkretne własne doświadczenie :-D
twój opis na pewno się przyda - mam parę niespodzianek przy rozkręcaniu mniej.
Nie wiem tylko czy się odważę :-? ale serdeczne dzięki
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
krzysiekA2 napisał/a:
za 7 górami....

Jeśli opolskie to 7 gór, to mieszkam pomiędzy 3 a 4 górą.
I tak się składa, że mam trochę spracowany M-50/1.4.
Nie sprawdzałem go w roli grzechotki (dzieci mam już dorosłe a jeszcze nie "zdziadziałem", czyt. nie jestem dziadkiem), ale...
Jeśli chcesz sprawdzić możliwości muzyczne mojego obiektywu to możemy to zorganizować.
Cytat
może ma ktoś nr do jakiegoś przyzwoitego serwisu czy złotej rączki?

Serwisu Pentaksa u nas na wsi/w okolicy nie stwierdziłem ale wykryłem pana, który czasem w sprzęcie podłubie. Prowadzi działalność w stolicy 7 gór.
Mnie w ostatnim czasie:
- przesmarował pierścień przesłony,
- wymienił amortyzator lustra w ME Super.
Sprzęt działa.
Decyzja należy do Ciebie ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
krzysiekA2 napisał/a:
Nie wiem tylko czy się odważę :-?

Nic się nie przejmuj. Jak pierwszy raz rozkręciłem Sonnara, na drugi dzień jechałem z woreczkiem do serwisu :mrgreen:
Do drugiego raza właśnie się zabieram. Czy może mi kto podpowiedzieć czym go wysmarować bo się po malutku zaciera drań? A może zacznę nowy wątek?
 
krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Szkiełko jednak pojechało do domu...trochę szkoda bo strasznie je polubiałem :-(
Okazało się że sama przysłona też nieco się buntowała ale to już zupełnie inna bajka. Jakby ktoś miał jakąś interesującą 50tkę to czekam :-P
Swoją drogą forum całkiem nie źle się sprawdziło nawet jak na taki świąteczny czas , a taki pozornie trywialny instruktaż od Alkosa może się jeszcze kiedyś przydać!
P.S.: też zdażało mi się rozkręcać m42 różnego pochodzenia...wszytko działa i nawet częśći nie zostały :mrgreen: no i na pewno nie da się tak popsuć optyki więc bez obaw.
Serdeczne dzięki !!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach