dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Kupujcie Limitedy, bo ceny podskoczą. Sprzedawcy będą mówili: ostatni nowy Limited z Japonii, wielka okazja...

Tak jak Nokie made in Finland zawsze chcieli drożej sprzedawać...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tną koszty produkcji i wypuszczają coś na kształt aparatu (K-m). Strzał w kolano. Własne. Tym się zysków nie poprawi. Znów się okaże, że nasza kochana firma zatrudniła do działu marketingu i badań rynku jakichś ograniczonych, zadufanych w słowie na P maruderów, a do działu księgowości kilku sknerów. :evil:

[ Dodano: 2008-09-21, 14:36 ]
A K-M to od czego nazwa? Od Kufa Mać? No bo przecież nie nawiązanie do KM. :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Tym się zysków nie poprawi.


Nie? Patrz D40/x...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Patrz D40/x...

Niedlugo po tym jak Nikon wprowadzil D40, alkos kupil Leike :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos, w przypadku Nikona może tak. W taką samą historię u Pentaksa bym nie liczył. Juz to gdzies napisałem - K200D zrobić w cenie 1300 z kitem. Dokładać przez pierwszy miesiąc do tego interesu, a potem liczyć zyski ze sprzedaży dużej liczby tych aparatów i szkieł.

Jak chłopaki chcą oszczędzić i okroić sprzęt, to może niech od razu wprowadzą niewymienną optykę z zakresu 18-250 w cenie 1kPLN. Zobaczymy jak szybko firma padnie. Phi, plastikowy bagnet wymyślili. A reklama to gdzie? Geniusze od siedmiu boleści.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ostatnie wydarzenia to młyn na wodę wszystkich wróżących rychły upadek marki Pentax. Czas pokaże czy armageddon nadejdzie czy nie, ale na pewno ostatnie posunięcia nie kontynuują wspaniałej tradycji Pentaksa.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tref, cos piles? Zazwyczaj spokojny jestes :-|
Km bez LiveView nie ma szans z Soniaczami i 1000d - no po prostu nie ma. Co ma powiedziec sprzedawca, zeby kogos przekonac do tego modelu?? Hoya troche chyba nie ma pomyslu na marke - jestem zawiedziony. Czy zamykanie fabryk produkujacych najlepsze szkla cos zmieni?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ło matko, znowu sie zaczna wywody i lamenty znawcow od marketingu, sprzedazy i zarzadzania. Domyslam sie tref, ze wiesz wszystko o strukturze kosztow i wplywow Pentaksa, znasz szcegoly planow strategicznych, masz dostep do najnowszych globalnych badan rynkowych i to wszystko powoduje twoje swiete oburzenie.

tref napisał/a:
Juz to gdzies napisałem - K200D zrobić w cenie 1300 z kitem. Dokładać przez pierwszy miesiąc do tego interesu, a potem liczyć zyski ze sprzedaży dużej liczby tych aparatów i szkieł.


No a to jest po prostu genialne. Dlaczego akurat miesiac? A moze 38,5 dnia? To nie jest osiedlowy warzywniak tref.

Dajcie spokoj. Nawet jak upadnie, to co to za strata? Przeciez i tak to wszystko w zasadzie jeden pies. Im wiecej firm updanie tym lepiej. W koncu zostanie jeden bagnet i bedzie spokoj.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
W koncu zostanie jeden bagnet i bedzie spokoj.
Trafne spostrzeżenie :mrgreen: .
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ale byłoby fajnie, gdyby tym bagnetem był PK - kompatybilny od dekad, a nie np. EF. Tak przynajmniej myślę.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Domyslam sie tref, ze wiesz wszystko o strukturze kosztow i wplywow Pentaksa
Nie mam o tym pojęcia, więc się chętnie wypowiem. :mrgreen:

Przecież zdajemy sobie sprawę, że szeroko zakrojone badania rynku P ma w tak wielkim poszanowaniu, że nie odważy się ich tknąć, bo mógłby coś przeprowadzić nieprofesjonalnie, a na to ich nie stać.

Najlepszy dowód, że wypuszczają coś, co nie ma tego bezsensownego LV, którym mogłoby przyciągnąć klientów.

Dziś trochę przesadziłem, ale informacja o rezygnacji z fabryk mnie nieco rozbiła. Po ostatnich rewelacjach w nowej fabryce okazywało się, że kontrola jakości leży. :roll:

[ Dodano: 2008-09-21, 21:31 ]
l_uka, dokładnie o to mi chodziło, o to co napisałeś :-D
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Nie chcę z nikim sprzeczać się na temat strategii Asahu Optical Co, (już chyba coś takiego nie istnieje), nie chcę też być mądrzejszy od kreatorów wizerunku firmy, ale chcę się podzielić pewną uwagą którą mam od baaardzo dawna.
Otóż Pentax był ( i w pewnym zakresie jeszcze jest) najbardziej innowacyjną firmą produkującą sprzęt foto, początki tego to lata 50 XX wieku (Asahiflex) - mam na myśli bardzo istotne rozwiązania konstrukcyjne które stawały się powszechnie stosowane.
Niestety te sukcesy myśli technicznej firma NIGDY nie przerobiła na sukces potęgi takiej jaką uzyskał Canon i Nikon :-(
Zawsze czegoś brakowało - albo nie było np. modelu dla zawodowców, albo coś wypuszczono bez należytego nagłośnienia lub za późno - i tak w kółko.....
SZKODA !
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Yeti, takie same zarzuty stawiane są często m.in. Kodakowi i Polaroidowi. Różnie to bywa.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
DDspeed napisał/a:
takie same zarzuty stawiane są często m.in. Kodakowi i Polaroidowi

Nie wiem dlaczego ktoś podobne zarzuty stawia Kodakowi?? W przypadku fotochemii był (i jest) największym gigantem, miał być większy?
Polaroid - inny problem, specyficzna firma, miała swoje sukcesy, ale musiała upaść
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
DDspeed napisał/a:
Ale byłoby fajnie, gdyby tym bagnetem był PK - kompatybilny od dekad, a nie np. EF. Tak przynajmniej myślę.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem kompatybilności. Dla większości posiadaczy KX0D bagnet PK kompatybilny jest tak gdzieś od 1984 roku. EF od Canona powstał raptem 3 lata później.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Dla większości posiadaczy KX0D bagnet PK kompatybilny jest tak gdzieś od 1984 roku.
jestes pewny ? (chodzi o ta wiekszosc)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
LDevil napisał/a:
Dla większości posiadaczy KX0D bagnet PK kompatybilny jest tak gdzieś od 1984 roku.
jestes pewny ? (chodzi o ta wiekszosc)
Przyjąłem takie naiwne założenie, że większość użytkowników w.w. body oczekuje poprawnej pracy światłomierza po podpięciu szkła bez automatyki przysłony.
Dla mnie osobiście konieczność wciskania przycisku w celu wykonania pomiaru światła jest jeszcze do przyjęcia, ale korygowanie tego "pomiaru światła" o pewną (w dodatku nie stałą) wartość to już jest ostre przegięcie. I osobiście szkła, które wymusza taką pracę nie nazwałbym kompatybilnym.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Konieczność wciskania przycisku w celu wykonania pomiaru światła nie stanowi moim zdaniem specjalnego utrudnienia.
Co do drugiego zarzutu z 35/2.8M, 100/2.8M, 135/3.5K jakos nie miałem specjalnie problemu z pomiarem światła.
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
Samsung kupuje Hoye
Dzisiaj brokatowi podali newsa że Samsung zamierza kupić Hoye :)

Kolejna informacja dotyczy planów zakupowych Samsunga. Koreański gigant podobno przymierza się do przejęcia firmy Hoya, która jak wiadomo nie tak dawno kupiła Pentaxa.
Optyczni.pl


http://optyczne.pl/?news=1573
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Samsung kupuje Hoye
ramcin napisał/a:
Dzisiaj brokatowi podali newsa że Samsung zamierza kupić Hoye :)

Przedwczoraj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach