kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
fujicolor superia reala 100 a fujicolor reala
Tak sobie rozprawialiśmy z kumplem przy :-B i problem powstał jak w temacie co do przydatności poza wnętrzem -do tej pory robiłem kolor głownie na superii reali 100.
Czy Reala faktycznie lepiej oddaje kolory? może ktos porównywał ?
Pozdrawiam ciepło
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a superia reala i reala to nie jest czasem ta sama emulsja?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to nawet na 100% jest ta sama emulsja :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie chodzi o różnice "superia reala 100" od "superia 100". Są różnice, i powiem że dramatyczne. Reala jest po pierwsze mniej kontrastowa, a kolory oddaje w nienachalny sposób, tak więc w zależności od potrzeb nasycenie można ładnie regulować.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wg mnie (ale to moze byc tylko "sila sugestii" :-P ) miedzy reala a superia jest przepasc...

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Pewnie chodzi o różnice "superia reala 100" od "superia 100".

aa jeśli tak, no to oczywiście, że tak ;-)
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
czyli reala nie superia -raczej :-) - bardziej uniwersalna, jak zrozumiałem
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
fujicolor superia reala - fujicolor reala do dokladnie to samo ( na dzis).

Jesli mnie pamiec nie zawodzi fujicolor reala byl w czasach przed wprowadzeniem 4tej warstwy, czyli w czasach przed superia. Kiedy sie pojawila 4th colour layer, i superia, zmienila sie emulsja i nazwa reali.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
flood napisał/a:
fujicolor superia reala - fujicolor reala do dokladnie to samo ( na dzis).

I tak i nie. Biorąc pod uwagę parametry techniczne pewnie tak, choć nie mogę tego na 100% stwierdzić, natomiast w handlu występują jako Fuji Reala - 120, Fuji Superia Reala - 135.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Fuji Superia Reala? A co to takiego? Do tej pory rozróżniałem Superię, Realę i Fujipress'a.

sołtys napisał/a:
to nawet na 100% jest ta sama emulsja :-)


Powiedziałbym raczej, że Superii będzie pod względme emulsji bliżej raczej do Fujipress'a (przynajmniej jak porównywałem "na oko" kolorystykę negatywów o czułości 400 ISO).
Reala - chociażnie zrobiłem na niej wielu fot - to inny świat. Np. Nie wali tak "zielonym" po oczach.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz, http://www.fujifilm.pl/1167_1176.htm - przyjżyj się napisowi pomiędzy "fujicolor" a "reala" :-P ;-)
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
no własnie - umieścili w dziale amatorskie :-P a ten http://www.fujifilm.pl/876_910.htm to już profesjonaliści :-/
Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
kwarc, to chodziło Ci o różnice między tym, który podałeś teraz a tym, który ja podałem???
tamten, który ja podałem jest to negatyw małoobrazkowy (35mm), ten, który podałeś (z działu: profesjonalne) jest to film średnioformatowy (120)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Będę się niezmiennie trzymał, że Reala to jednak "inny świat" niż Superia - niezależnie od tego co napisali na pudełkach :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Będę się niezmiennie trzymał, że Reala to jednak "inny świat" niż Superia - niezależnie od tego co napisali na pudełkach :)

a tego nie zaprzeczam .. to również i owszem :mrgreen:
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
upppps :oops: fakt ,nie zerknąłem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach