trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
Phoenix 650-1300... tylko czy warto?
cz

650-1300mm

coś takiego znalazłem, w sumie ciekawa rzecz, powiedzcie tylko czy warto na taką zabawkę wydać 1k zł?

tak przy okazji - ciekawe szkiełko jest też TUTAJ
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sigma z Twojego linka ma raczej średnie noty.
Natomiast ów flak 650-1300 zastanawia ceną. O firmie raczej nie słyszałem, więc osobiście wolałbym zainwestować zbywającą Ci gotówkę np. w dofinansowanie browaru Żywieckiego. Ale z drugiej stronu możesz kupić i podzielić się z nami swoimi wrażeniami ;-)
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
odnosnie dostawcy tego działa to jest sprawdzony - mój brat u niego kupował jakiś czas temu szkiełko, więc nie mam obaw

jezlei podlacze go razem z konwerterem x2 i wezmę pod uwagę mnożnik 1.5 (ist D) to będzie ogniskowa 3900 mm, czy ktoś z was robił zdjęcia z czymś takim? jakie wrażenia, porady?

pzdr
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
tylko wez tez pod uwage jakie bedziesz mial swiatlo. przy f32 to za wiele okazji do zrobienia nim zdjecia miec nie bedziesz -chyba ze astro na dlugich czasach
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
myslalem wlasnie glownie o tym, moze uda sie jakis krater na ksiezycu obsptrykać

cały czas czekam na opinię "czy warto?"
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
no ale ile tych kraterow bedziesz pstrykal? zastanow sie czy dla jednego zdjecia warto wydawac 1k PLN? A poza tym przy takiej przeslonie to czas wieczorem bedziesz mial takidlugi, ze ksiezyc zwieje Ci z kadru.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wiatm

Michu - ta Sigma zbiera raczej pozytywne oceny, bez macro jest dość cienka - można sprawdzić:
http://www.photodo.com/nav/prodindex.html
i
http://www.photozone.de/a...itar%20AF%27%22
Gdybym miał zbędną kasę, chetnie bym coś takiego łyknął.

Co do tego 650-1300 to chyba to samo, co jest tutaj:
http://www.opteka.com/pro...?productid=4322
tego wynaladku chyba bym się bał:) Może zrobimy zrzutkę i kupimy coś takiego do testów? Przynajmiej wiedzielibyśmy co to jest.

Pozdrawiam
Marucha

PS
Jakoś mam zufanie do Sigmy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mea culpa - nie doczytałem owego Macro.
Tak więc Trylik jeśli chcesz inwestować, to raczej w ową Sigmę. Po podpięciu do DSLRa da Ci to ogniskową 600mm. O konwerterach nie chcę się wypowiadać. Wspomnętylko tyle, że posiadam listrzaną Danubię 500mm (z DLem 750mm) i prawdę powiedziawszy już dla tej ogniskowej nie widzę za szerokiego spectrum zastosowań.
Jeżeli zaś koniecznie kusi Cię coś naprawdę długiego, to może właśnie któryś z rosyjskich MTO 1000/10?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja odpowiem inaczej.....
Czy naprawde myslisz ze ktos na swiecie jest w stanie produkowac takie szklo za 300$ ?!?!? :evil:
Szklo pentaxa 250-600 (czy jakos tak) - kosztowalo chyba 4000-6000$ ! Biorac pod uwage firmy niezalezne (tamron/tokina/sigma) to one takiego szkla nie zrobia....za ponizej 1000$
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kiedyś w ramach testu wziąłem lustro 500mm i dwa telekonwertery 2x co łącznie dało 2m ogniskowej. Zrobiłem tym zestawem kilka fotek księżyca i nawet wyszły one przyzwoicie, ale:
przy świetle 32 miałem czas około 1s i był to czas za długi -księżyc ucieał z kadru i w widoczny sposób rozmazywał się na zdjęciu.
statyw trzeba mieć nie byle jaki, bo drży to niemiłosiernie, lekki wietrzyk wystarczy i ze zdjęć nici
Generalnie do astrofotografii to raczej bym się rozejrzał za kimś kto dysponuje teleskopem i zakombinował jakąś przejściówkę do niego. A do fotografii "naziemnej" to ogniskowa powyżej 1000mm przydaje się baaaaardzo nieczęsto. Moim zdaniem za 1000zł można kupić coś bardziej przydatnego.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
takie coś o zbliżonych (jeśli nie takich samych) parametrach w PL było pod nazwą Exacta - tu np. -> http://www.fotokonsorcjum.pl/main.php?k_firma=44 w cenie 1319PLN (ale napisane, że wycofano). Podejzewam, ze to jedno i to samo szkielko sprzedawane pod roznymi nazwami (aczkolwiek moge sie mylic). Z tego co ludzie gadali to marne toto było straszliwie niestety i nie warte takich pieniędzy, chociaż napewno w tej cenie dłuższych ogniskowych się chyba nie dostanie (ale to już mówi samo za siebie)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach