Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 006
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc006.pef

To już ostatni z RAWów nadesłanych przez was - czekam na następne.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 24.12.2006, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie - a gmail w swoim interfejsie www pokazuje mi miniaturki załączników (no chyba, że mi ktoś podpowie, jak to wyłączyć).

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Serpentyny i pobocza wyczuwamy.
Raz na ziemi, raz pod ziemią drogi kręte.
"Radio Taxi, proszę czekać..." - zaczekamy,
coś być musi, coś być musi,
do cholery, za zakrętem."


Duże obrazki są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc006.html

1. Amas


2. Cotti


3. Dancer


4. GrzegorzM


5. Jarek Dabrowski


6. Michu


7. Zdano


8. Zorzyk

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja daje swoj glos na Cottiego, w sumie tez zaieralem sie za tego raw'a ale stwierdzilem ze to troche bez sensu :) Pozdrawiam... Aha sciagam 7 ciekawe co tym razem :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
coś być musi, coś być musi,
do cholery, za zakrętem."
Pamiętam - zawsze po tej piosence Gintrowskiego myślałem sobie - kufa, w tym kraju za zakrętem jest tylko kolejny zakręt. I tyczyło to zarówno poprzedniego systemu jak i ostatnich 16 lat...
A zdjęcia?
Cóż, żałuję teraz, że zrobiłem to w konwencjonlanym stylu. Pierwotnie chciałem dołożyć do pieca z jakąś post psychodeliczną wizją atakującą ferią barw i nie mającą nic wspólnego z oryginałem. Mam jednak nadzieję, że okazja jeszcze się powtórzy.
A wyniki? Jak dla mnie, na zbyt wielu pracach nie widać, że to noc. Tutaj chyba najbliżej właściwego klimatu znalazł się Jarek i może jeszcze GrzegorzM.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Witam te wściekłe zdjęcie to moje ]:->

Po serii zdjęć powiedzmy "łatwych" do obróbki... dałem prawdziwego zabójcę.
Tutaj dopiero widać, ilu fotografów - tyle pomysłów.
Byłem bardzo ciekaw........ czy ktoś da radę coś wycisnąć z tak beznadziejnego zdjęcia.
Najlepiej z tej ciężkiej sytuacji wybrnął według mnie Grzegorz M a tuż za nim Jarek. Teraz te zdjęcie ma jakiś styl... a nie jak pierwotnie ... nie wiadomo o co chodzi.

Następne zdjęcie jakie wysłałem na propozycję jest już poprawne technicznie ; )
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
solaryzacje w czb chcialem zrobic (skonczylo sie na przymiarkach i kilku probkach), na ale czasu zabraklo - tak to jest, jak glowny serwer daje ciala tuz przed swietami i trzeba porzucic przyjemnosci... :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Ja daje swoj glos na Cottiego
Cotti, podobnie jak Kopernik, jest kobietą :)

Tym razem to była super zabawa - ciągasz suwakiem i patrzysz co będzie. Jak się podoba, zostawiasz i ciągasz następnym... i tak dalej.

Moje 3gr - większośc zdjęć za jasna, tak jak napisano wcześniej, Michu - dałeś po fioletach, Żorżyk - jak zwykle do bólu naturalnie (i tak jak poprzednim razem nie bardzo mi to pasuje), Amas i Cotti - prawie identycznie (?) :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Właśnie taka ciekawostka z tymi fioletami. Otóż wołając tego RAWa w PPL, otrzymujemy takie dziwnie piękne zafarby. Wołałem go również w ACRze i już tego zjawiska nie uświadczyłem. Podejrzewam więc, że w rzeczywistości też toto występowało, jako poświata od lamp ulicznych bądź innego elementu mniej lub bardziej przestępczego. Dlatego postanowiłem to pozostawić ku potomnym.
Z pewnością zaś Twoja praca Drogi Jarku wyróżnia się najbardziej z całego zestawu, zbliżając się do formy komiksowej. Może z małą domieszką starych filmów. I w dzisiejszym wydaniu ekshibicjonisty uzyskujesz laur Przeoranego Suwaczka.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podzielę sie laurem z Lightroomem.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Mnie najbardziej podobają się wersje Amasa i Cotti, z tym, że kolory lepsze ma chyba Cotti.
Niektórzy narzekają, że te wersje są za jasne. W praktyce jednak ulica oświetlone sodówkami może z wnętrza samochodu wyglądać na bardzo jasną.

Na ciemniejszych obrazkach bardzo kiepsko wygląda kawałek muru oświetlony reflektorami - oczywiście jest tam przepał, którego nie da się uratować, ale najbliższe okolice tego przepału mogą wyglądać znośnie, albo kiepsko, czyli tak, że da się tam z daleka odróżnić przejścia tonalne pomiędzy poszczególnymi pikselami.
Pod tym względem najbardziej podoba mi się wersja Amasa - jest baaardzo jasno, ale przejścia są dość naturalne. Z kolei Dancer zdecydowanie przesadził z jasnością tych partii.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Amas i Cotti - prawie identycznie (?) :)


u mnie kolorki są zupełnie inne ;)

podoba mi się wersja Zorzyka, z tym, że radio jest przejarane :(
zresztą, oceniam to wieczorem, a rano mogę mieć zupełnie inną opinię :)

Pozdrowienia poświąteczne i ściągam kolejnego :D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja sobie wyobraziłem, jak wygląda nocna ulica, kiedy patrzę z wnętrza samochodu: wyszło mi na to, że widzę drogowskazy zielone z białymi napisami, ściany są jakieś takie, ale kolorowe, a stojąc na skrzyżowaniu na przykład, wnętze auta, choć ciemne, nie jest czarne, itd... W związku z tym tak pokazałem, jak wyżej. Całokształt nalepiej obejrzeć na czarnym tle, białe tło powoduje zbyt duży kontrast, i te "niuanse kolorystyczne" znikają ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zorzyk, podoba mi się Twoja wizja.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Moja opinia:
Amas i Cotti
mam trzy ustawienia monitora:
- pierwsze (powiedzmy, że był kalibrowany)
- przyciemniony (do tekstów ustawiałem suwaczki, żeby po kilku h oczy nie wypływały)
- sRGB (kalibrowany przez producenta...)

Wszystkie fotki zawsze oglądam przy ustawianiu 1, natomiast wszystkie, nad którymi muszę się zastanowić (gdy obrabiam, oglądam konkursy, galerie, itp.) przeglądam w trzech ustawieniach po kolei. Co mi z tego wychodzi? Ano widzę na u2 przepalenia i nienaturalność kolorów, na sRGB widać wszystko w cieniach, a na u1 wszystko tak, jak to być (niby) powinno.
Dlaczego podałem wskazane dwie osoby? Tym razem u nich własnie nie widać zbyt mocno przepaleń powstałych od reflektorów auta (na murze) i na LCD radia. (Ładnie jest u Dancera, ale za blado, IMHO). Poza tym w pozostałych pracach widzę odrobinę zafarbu fioletowego.
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Ja robiłem wszystko na szybko tym razem, bo mało czasu było. Na rc007 będzie jeszcze mniej, bo nawet nie mam jeszcze rawa ściągniętego ;)
Dlatego wszystko w zasadzie zrobiłem "na czuja" - aby wyglądało naturalnie. Wyszło rzeczywiście trochę podobnie jak u Cotti (jeśli chodzi o dynamikę), a kolory wyszły jej lepsze. Podoba mi się jeszcze wersja Zorzyka.
Powodzenia przy #7!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach