mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja mam małe dłonie [XS] i z1p leży idealnie - bez gripa!

Jedyna rzecz, której troszkę zazdroszczę MzS, to nanoszenie parametrów ekspozycji.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
miseczka 80E

Lobby "Biuściastych" (rzuca się ostatnio w oczy bo było i na gazecie i na forum SF które przeglądam) uznałoby pewnie, że to źle dobrany rozmiar i powinno być 65R.
Co nie zmienia faktu, że według mnie lepiej w ręce będzie leżeć zawartość miseczki (niekoniecznie 80E) niż sama miseczka.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jarek lubi duze wyzwania... :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Dziękuję o czcigodni, za tych kilka miłych dla oka bezcennych uwag, że o przecudnych przekomarkach nie wspomnę. Wcześniej nieobecny dopiero dziś mogłem TO wszystko poczytać. Moje nałogowe pleśniactwo :-P zmusiło mnie oczywiście do tego, że i Z1p i MZ-Sa posiadłem. Podzielam wszystkie cenne uwagi Kolegów.

Do MZ-S-a skłonił mnie, (tak na marginesie)metalowy korpus, bo Z1p jest nad wyraz.. Poszukuję jeszcze bostera, bo to drugi powód dla MZ-S-a, a trzeci - oczywiście wstrętny nałóg. Znacie może jakieś terapie odwykowe?, może jakieś kluby AA?? :cry:

Szczególne podziękowania dla Maćka, instrukcję wreszcie mam :-B
A tak w ogóle to już nigdy, przenigdy nie kupię dziesiątego korpusu (czy ktoś wie po którym występuje delirka?);
no może jeszcze jakieś szkiełko, ale nieduże;
tak jak to ostatnie K 35/2,0, no kurde śliczniutkie, a jaki rysunek.. :-P

pozdrawiam szanowne, pleśniactwo nisko kłaniając: :-D

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jacek-aj napisał/a:
Poszukuję jeszcze bostera, bo to drugi powód dla MZ-S-a, a trzeci - oczywiście wstrętny nałóg. Znacie może jakieś terapie odwykowe?, może jakieś kluby AA??

Wręcz przeciwnie...

A koreks już masz?
;-)
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Cytat
A koreks już masz?

- dwa :-D
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
Jacek-aj napisał/a:
... Z1p i MZ-Sa posiadłem.

Witaj w klubie :-)

Jacek-aj napisał/a:
... Poszukuję jeszcze bostera, bo to drugi powód dla MZ-S-a

U nas ciężko będzie, a gripa do Z1p masz?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jacek-aj napisał/a:
oczywiście wstrętny nałóg. Znacie może jakieś terapie odwykowe?, może jakieś kluby AA??

Tu możesz liczyć na grupę wsparcia. Która Cię w tym nałogu umocni i pewnie jeszcze go rozwinie 8-)
Jacek-aj napisał/a:
A tak w ogóle to już nigdy, przenigdy nie kupię dziesiątego korpusu (czy ktoś wie po którym występuje delirka?);
Koło dziesiątego to przestałem liczyć ;-)
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
SlawekD napisał/a:
Cytat
U nas ciężko będzie, a gripa do Z1p masz?

niestety i Z1p też golusieńki :oops:
I jeszcze tylko Wam powiem, że K2 z uwagi na swój słuszny ciężar lepiej sprawuje mi się w trudnych war.kiedy o stabilność idzie(z łapy)niźli reszta(nawet i LX), P i MZ- to już inna sprawa :-D ;
ale to tylko jedno z typowych dziwactw nałogowca..

Dziękuję Grupie wsparcia za zrozumienie.
Niestety dziś Arbeit ale zapowiada się i jutro pogoda. Ja planuję wystawić pleśń na słońce :mrgreen: i zachęcam również miłych Kolegów.

p.s. jeśli zaś idzie o "lobby biuściastych", to ja chętnie lobbowałbym w sekcji :
"lepiej w ręce będzie leżeć zawartość miseczki (niekoniecznie 80E) "
z podkreśleniem na"zawartość" [/u]i nie byłbym aż taki stanowczy z tym 80E, no może rzeczywiście, powiedzmy, no góra D.
Jakkolwiek przychylam się też do zdania znawców, że może być i inny rozmiar, ważne aby "dobrze leżał',
w dłoni..
:-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
instrukcja do mz-s
Witam szanownych kolegów i koleżanki poszukuję instrukcji obsługi w języku polskim do pentax mz-s
Informację proszę kierować na pw lub w.marat@interia.eu
Będę zobowiązany.

Serdecznie pozdrawiam
Wojtek
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
foto, wyżej masz po angielsku. Nie wiem czy powstała polska wersja.

Skoro to Twoj pierwszy post, to warto się przedstawić: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3202
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Maciek napisał/a:

Co nie zmienia faktu, że według mnie lepiej w ręce będzie leżeć zawartość miseczki (niekoniecznie 80E) niż sama miseczka.


O, to, to! Sam miałem napisać, ale ręce były zajęte...
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Przejrzałem instrukcję, ale nie znalazłem informacji.

A pytanie brzmi - czy jest możliwe w tym aparacie zrezygnowanie z nanoszenia daty na zdjęciu w sposób programowy?

Jedyne co wymyśliłem, to wywalenie baterii zasilającej datownik, ale jeśli się da to wolałbym inaczej.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mirek, powinno się nie nanosić po ustawieniu na wyświetlaczu samych "----". Tak przynajmniej jest w innych aparatach z datownikiem. Pzdr.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Dzięki, zaraz spróbuję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach