MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Jako ojciec-załozyciel :mrgreen: wątku oczywiście też przybędę. Tak przy okazji : to jakiś sprzęt do focenia zabieracie ? ;-) Biorę jakieś dwa "ciała" (kolor i cz-b),dwie płytki statywowe,by ktoś mógł ewentualnie podpiąć się pod mój statyw. I trochę szkła.
Acha,jakby ktos miał pomysł na marszrutę ,zakończoną w jakimś lokalu... :mrgreen:
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Będę miał K200D + DA 18-55 II + FA 70-200 + A 80-200 (którego wcale nie używam, ale zabiorę) + statyw.

Na marszrutę proponuję:
fontanny, kościół garnizonowy, łaźnia, katedra, dworzec PKP, helios, ul. Kościuszki w górę i do ul. Piłsudskiego - po drodze budynek sądu + biblioteka i możemy zakończyć nierówną walkę w Pivoviarni przy Sezamie.

Ale jak widzę taką trasę i co najmniej 20 minut przy każdym punkcie to zanim skończymy marszrutę to będzie późno ;)

Co Wy na to ?
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Cytat
Tak przy okazji : to jakiś sprzęt do focenia zabieracie ?


Zabieramy, zabieramy.
Trasę ustalimy na miejscu.
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Co do zdjęć budynków w naszym mieście - zajrzałem na strony:
http://fotoradom.blox.pl/html
http://www.skyscrapercity...ad.php?t=600381
I stwierdziłem że tematów na plenery nie zabraknie ;)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ciekawe są te strony.Portretowanie miasta,to całkiem fajne zajęcie.
Spotkanie juz nie długo. :lol:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Spotkanie się odbyło, a może jeszcze trwa?
Przeszkodził trochę deszcz, a jak przestało padać to ja niestety musiałem opuścić grono.
Reszta poszła robić zdjęcia.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Jak juz napisał Zdano, spotkaliśmy się w chwili,gdy zaczął padać deszcz. Zatem zaczęliśmy od ..lokalu (takiego,w którym piwo pszeniczne psują dodatkiem bananów :-x ).Po ok. 2 godzinach ruszylismy się na miasto,bo przestało padać. Wykonaliśmy kilka kłapnięć lustrem,i przyszła pora na roztanie. Cel może nie został zrealizowany w 100%,ale powstaje "nowa świecka tradycja" ;-) : wtorki pentaksiarzy. Zgodnie z wolą obecnych,za tydzień kolejne spotkanie. vivenda, zaproponował spotkanie u siebie - jestem za ( o ile jego rodzina nie ma nic przeciw) . Ze względu na korzystne warunki spotkania,powtarzam swoja sugestię :
na spotkanie przynosimy 2-3 "obrazki",które chcielibyśmy pokazać innym (nie muszą miec formatu A 3+ ;-) i być zalaminowane) - mogą być nawet elektroniczne. Zobaczymy,co każdego z nas pociąga w fotografii.Może nawiąże sie jakas "dyskusia" panelowa :mrgreen: (z poziomu paneli podłogowych ;-) ).Będzie tez okazja,by się nawzajem "zjechać". :evilsmile: Pamietam z czasów studenckich,że ogladanie swoich "gniotów", pomagało poprawic swój warsztat "tfurczy" - było też inspiracja do spróbowania czegoś nowego.
Ps.Koledzy chcąc mi "ulżyć" :evilsmile: ,wyrazili zainteresowanie jednym z moich pentaksów. Postanowiłem,że przyniosę coś,co i tak miało pójść na Alledrogo - zamiast płacic prowizję ,dam rabat.Szczególy na spotkaniu (proszę nie składac tutaj ofert kupna - zobaczycie w realu,czy warte to zainteresowania).

[ Dodano: 2008-10-15, 10:02 ]
Ps.2 Przy wyjściu z Piwowarni,kopajt, spotkał kolegę zainteresowanego naszym spotkaniem.Zainteresowany jest posiadaczem nikona. Jak bedzie chciał przystac do naszej bandy,to musi dokonac aktu oczyszczenia :evilsmile: : uroczyście spalic swój sprzęt. ;-)
 

phodopus  Dołączył: 15 Paź 2008
Przed chwilą się zarejestrowałem. Pozwólcie, że przywitam się właśnie tutaj :)

Forum znam od dawna, ale akurat dzisiaj, sprawdzając statystykę wejść na blog, odkryłem wizytę stąd, a po dokładniejszym śledztwie właśnie z tego interesującego wątku.
Zarejestrowałem się więc, chociaż ja akurat nikoniarz jestem :)
Na swoją obronę mogę podać to, że kiedyś fociłem Pentaxami i nawet mam gdzieś zwłoki jakiegoś ME z 1,7/50, więc mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany :) W każdym razie może jeszcze wrócę do Pentaxa, kto wie...
Jeśli chodzi o samo focenie, to od jakiegoś czasu bawię się w stronę w podpisie, a blog ma być jedną z form jej popularyzacji, choć ostatnio z braku czasu średnio mi to wychodzi :)

PS.
To nie o mnie mowa w poprzednim poście, z czego wynika, że nas niewiernych jest więcej i ja również chciałbym się czasem przyłączyć do jakiegoś miejskiego pleneru, jeśli oczywiście pozwolicie, no i może jednak bez takiego aktu oczyszczenia :)
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Cytat
vivenda, zaproponował spotkanie u siebie - jestem za ( o ile jego rodzina nie ma nic przeciw)

Zapraszam, zapraszam – rodzina jest wyrozumiała w stosunku do moich zainteresowań.
I wreszcie ja na spotkaniu skosztuję :-B zamiast coli.
Do wszystkich zainteresowanych wyślę w tym tygodniu PW z adresem, bo rozumiem, że dzień i godzina 18:30 zostają aktualne.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
phodopus, witaj.Obejrzałem zdjęcia z twojego blogu.Bardzo sie mi podobają.
Autora takich obrazków raczej nie bedziemy "nawracać" na jedynie słuszny system. ;-)

vivenda napisał/a:
zapraszam – rodzina jest wyrozumiała

vivenda, członkowie Twej szanownej rodziny chyba sa nieświadomi, co może ich spotkać. :evilsmile: ;-)
A poważnie: dziękuję za zaproszenie. Myśle ,że termin,porę spotkania i miejsce już mamy ustalone.Reszta -zgodnie z sugestią - porzez PW.
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
phodopus, witaj w radomskim wątku :)
Twoje zdjęcia jak i reszta tego co prezentujesz bardzo mi się podoba i dlatego podałem te linki jako sugestię co i jak można wpleść do naszej nocnej trasy która mam nadzieję kiedyś się uda :)
BTW - szkło do korpusu już masz (1,7/50) - teraz wystarczy body kupić i magia Pentaxa znowu odżyje :)))

Co do kolegi nikoniarza - myślę że całopalenia wyszły z mody już w zeszłym stuleciu :)
A na poważnie - nie róbcie chłopakowi stracha bo właśnie poprzez ten wątek ma się zgłosić na ew. następny nocny plener.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Witaj, phodopus. Ja pozwalam :mrgreen: , mam nadzieję, że dołączysz do nas podczas najbliższego pleneru.

Ja wstawię to z sesji po ....., a vivenda wstaw co w tym momencie sfociłeś


 

phodopus  Dołączył: 15 Paź 2008
Dzięki za miłe przyjęcie :)
Szkoda że nie wiedziałem o wczorajszym plenerze, na półtorej godzinki mógłbym się dołączyć - akurat na 18:30 zawożę dzieci na angielski w tamte okolice. W poprzedni wtorek, jak był pierwszy dzień tej wystawy katyńskiej, nawet zrobiłem kilka zdjęć, ale jakoś do dziś nie chciało mi się ich obrobić i wystawić :)
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Wrzucam swoje wypociny - możecie się znęcać:

 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Cytat

Ja wstawię to z sesji po ....., a vivenda wstaw co w tym momencie sfociłeś

Nie ma sensu dublować. Fotka podobna do zdjęcia drugiego wstawionego przez kopajt.
phodopus Następne spotkanie u mnie w domu – będziemy :-B pokazywać swoje fotki i komentować.
Jak się piszesz to daj znać – podeślę adres.


 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Zgłaszam udział w spotkaniu.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Otrzymuję pytania (odnośnie spotkania u mnie) – co mam przynieść do picia?
Powiem tak: Jeżeli macie zamiar pić :-B , to przynieście tyle :-B ile zamierzacie wypić.
A gdyby przypadkiem wam zabrakło, to do sklepu nie będziecie musieli chodzić.
Jak ktoś może przybyć na spotkanie bez samochodu, to niech to uczyni. :-D
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
MarWoj napisał/a:
na spotkanie przynosimy 2-3 "obrazki",które chcielibyśmy pokazać innym (nie muszą miec formatu A 3+ ;-) i być zalaminowane) - mogą być nawet elektroniczne. Zobaczymy,co każdego z nas pociąga w fotografii.


Do tego mogę dodać że fajnie byłoby gdyby do tych zdjęć był EXIF lub podstawowe dane - przynajmniej dla mnie byłoby to fajnie - młody jestem i dopiero się wciągam w fotografowanie ;)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dla formalności : jutro korzystamy z gościnności vivendy Chyba,że niespodziewane okoliczności zmuszą nas do zmiany planów. Nie zapomnijcie o obrazkach.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
MarWoj napisał/a:
Chyba,że niespodziewane okoliczności zmuszą nas do zmiany planów.


Oby nie.
Zapraszam i czekam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach