kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Niestety, ja dziś odpadam - nie dam rady :(

Bawcie się dobrze :)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dzięki wszystkim obecnym za doznania estetyczne związane z prezentacją własnych obrazków,a szczególnie dla vivendy za gościnę oraz jego córki za cierpliwe pozowanie pentaxowym 'zboczeńcom". ;-)
W sobotę plener w Garbatce,w mojej rodzinnej miejscowości - szkoda,że beze mnie. :-(
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
W sobotę ??
Kurcze - znowu kicha - jestem wtedy w Lublinie :(
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kopajt, 1 albo 2 listopada będzie w Radomiu na cmentarzu przy ul.Limanowskiego,w godzinach wieczornych.Szczeóły dogramy w tym wątku.
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
MarWoj, no - ten termin mi pasuje :)
Dzięki :)
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Jest prognoza na sobotę, brak opadów. Plener aktualny?
Ostatnie uzgodnienia - Zdano przyjeżdża po mnie o 8.00, następnie zabieramy pozostałych (skąd?).
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Następnie jedziemy do vivendy i zabieramy resztę.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Co w Garbatce będziemy focić?
Plenerek miejski czy włazimy gdzieś na grunt nieutwardzony?
Chciałbym dostosować odpowiedni ubiór.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie znam Garbatki, ale z rozmów pamiętam, że MarWoj wpominał o jakimś wąwozie.
Nie jedzie z nami, ale może zapoda jakieś wskazówki?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
A to pomysłodawca -wandea - nie jedzie? ;-)
Dojazd - dla mnie -jest łatwy:
należy wjechac w ul.Kochanowskiego,przejechać nia ok. 2,5km do ul. Targowej (zaraz za pawilonami handlowymi po lewej),wjechac w Targową,przejechać przejazd kolejowy i zatrzymac sie na parkingu po prawej za przejazdem.Następnie trzeba dojść przez las do Ośrodka "Polanka" nad zalew,obejśc go po prawej,i dalej za progiem spiętrzającym zaczyna sie wąwóz Brzeżniczki,prowadzący do drugiego zalewu o nazwie "Budowa".Tam trasa sie kończy.Powrót na parking ul.Spacerową,która sie kończy właśnie tam (wylot z prawej,przy ostatniej działce przy polanie nad zalewem).Spacerową do końca,przy boisku w prawo w ul. Kolejową ok. 400m i będziecie przy samochodach. Cała trasa to ok. 2,5km(tam i powrót).
Dno wąwozu jest podmokłe,więc warto założyć lepsze buty(jakies trekingowe),a ściany dosyć strome i miejscami wysokie.Acha, na sprzęt najlepiej zabrać plecak - torba przy schodzeniu w dół troche się pajta i zaczepia o krzaki.Z optyki to wydaje mi się ,że szeroki i krótkie tele do detali wystarczą.Czasem mozna spotkac sarny,ale sfocenie zależy kto kogo pierwszy :mrgreen: : fotograf sarnę,czy sarna fotografa - wtedy fotograf może podziwiać "lusterko" na zadzie zwierzaka. ;-) Mozna tez spotkac dzieciola czarnego - fajne duże ptaszysko (z ogonem chyba ok. 70 cm) - czasem daje sie podejśc na 10-15m,wtedy 300mm wystarczy na ustrzelenie (mnie jeszcze sie nie udało - gdy byłem blisko,to okazywało sie ,że "widzę ciemność").Dobrze jest obejśc ten wąwóz z dwu stron,ale gdy jest sie tam pierwszy raz,to lepiej jak podałem(chyba nawet jest tam szlak turystyczny niebieski).

[ Dodano: 2008-10-24, 10:55 ]
Kurcze,teraz to dopiero zrobiło mi sie szkoda,że nie moge pojechać. :-/
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
MarWoj napisał/a:
A to pomysłodawca -wandea - nie jedzie? ;-)


Jedzie - zabieram Go z domu, jak będę wracał z pracy i u mnie czekamy na resztę grupy.
 
wandea  Dołączył: 16 Lip 2008
Jadę, jadę, teren jest mi znany, więc nie pobłądzimy, zapowiedzi pogodowe nie wspominają o opadach, a chodzi głównie o to, z resztą jakoś sobie poradzimy :-) Warto założyć porządne obuwie, bo to las przecież. Do jutra
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Potrzebuję na jutro dodatkową szybkozłączkę - Manfrotto 410PL (do statywu). Jeżeli ktoś ma proszę o zabranie.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
I stało się.
Pierwszy wyjazdowy plenerek za nami. Widoki fajne i warte zachodu.
Info dla tych co nie byli:
Spotkanie we wtorek o 18 w „Parkowej”.

 
wandea  Dołączył: 16 Lip 2008
Mam nadzieję vivenda że juź doszedłeś do siebie ;-) co do spotkania we wtorek to Zdano ma jeszcze zbadać sytuację w Rosie,bo tam ponoć funkcjonuje jakaś knajpka. A mi się przypominiało coś takiego jak Dekada na Rwańskiej,zmienił się co prawda właściciel,ale wystrój pozostał ten sam,taki bardziej artystyczny,więc można nawet w samym lokalu jakieś ujęcia spróbować uczynić.Do tego chyba z cenami :-B nie przesadzają i tłumów też tam raczej nie ma. Blisko do rynku, na Wałową,to dobre tematy na noce zdjęcia.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
wandea napisał/a:
Mam nadzieję vivenda że juź doszedłeś do siebie ;-)


Oczywiście.
Przyczyna trudności zdobywania stromych piaszczystych zboczy to najcięższy statyw. :-D
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Są chętni na jutrzejsze spotkanie?
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
DarekK napisał/a:
Są chętni na jutrzejsze spotkanie?


Jasne - ja będę - tyle że nie wiem w końcu - czy Rosa, czy Dekada czy inne miejsce ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jutro o 18 melduję się koło Parkowej.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
A ruszamy w teren, tzn. zabieramy sprzęt?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach