kowalphotos  Dołączył: 27.10.2008
Problem z ostrością 6x7 II Cytuj
Witam wszystkich użytkowników!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Pentaxa 67 II. Ale jak się okazuje nie tak do końca szczęśliwym. Niedawno zauważyłem, że aparat wydaje się ostrzyć w płaszczyźnie, która znajduje się bliżej niż płaszczyzna, w której ostrzę w wizjerze. Tzn. na przykład ostrzę na oczy modela (obiektyw 105 mm, przy maksymalnie otwartej przesłonie), a na negatywie mam ostry nos zamiast oczu. Słyszałem coś o źle ustawionej matówce, albo lustrze. Czy wiecie może, gdzie można je wyregulować? Mieszkam w Krakowie.

Z góry dziękuję

pzdr. kowalphotos
 

piotrecius  Dołączył: 31.12.2006
Cytuj
W Krakowie jest dobry serwis foto przy ul. Czapskich 1 (przecznica z Piłsudskiego). Nie zaszkodzi tam zapytać. Telefon jest podany na forum w wątku o polecanych serwisach.
 
kowalphotos  Dołączył: 27.10.2008
Cytuj
Dzięki serdeczne. Już tam dzisiaj byłem. Gość mi kazał zrobić testy i przyjść jakby co. Wydaje się, że nie jest to takie wielkie halo, jak mi się wydawało. Rutynowy zabieg na matówce, albo na lustrze. :-)

Pozdrawiam

Kowalphotos
 

Lipa Dołączył: 20.04.2006
Cytuj
miejmy nadzieję, że to rzeczywiście p*****...
pzdr!
 

Fafniak  Dołączył: 19.04.2006
Cytuj
kowalphotos, ostatnio odbieralem swojego 6x7 po regulacji... 100-150zl
 
kowalphotos  Dołączył: 27.10.2008
Cytuj
Dzięki wszystkim. Ja też mam nadzieję, że da się to załatwić regulacją i nie będę musiał iść do okulisty, albo kupować nowego sprzętu. Swoją drogą dziwi mnie, że zdarza się to tak często w tym sprzęcie. Mój egzemplarz dostałem w stanie prawie idealnym, bez żadnej rysy, i wiem, że bity ani tłuczony nie był.

Pzdr.

Kowalphotos

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach