moulder  Dołączył: 08 Sty 2007
Pytanie do fachowców
szukam dobrego aparatu, jestem laikiem w lustrzankach zawsze bazowałem na aparatach olyumpus serii mju które uwazam za rewelacyjne, czas jednak ponieść jakosc zdjec i przerzucic sie na cos innego, bardziej profesjonalnego
waham sie pomiedzy nikonem d40 a nowym pentaxem ist dl2 który z dwoma szkłami można kupić juz za 2100. Duzo czytałem o nikonach ale ic nie wiem o pentaxach.
http://www.allegro.pl/ite...ice_krakow.html Proszę napiszcie co wybralibyscie na moim miejscu i jak oceniaciejakosc aparatów pentaxa. czasem strzelam fotki dla prasy, duzo podrózuję i zalezy i na dobrej jakosci ale równiez na wadze aparatu. serdecznie pozdrawiam wszystkich userów pentaxa moulder
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
moulder, kup nikona d40 i tego 18-200 o ile ma on silnik wbudowany w obiektyw
 
moulder  Dołączył: 08 Sty 2007
może napiszesz jakieś argumenty?
żeby nie inwestowac w pentaxa?
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja bym kupił to http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
za 2250 zł
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
kup nikona d40 i tego 18-200 o ile ma on silnik wbudowany w obiektyw

ma silnik i ma stabilizacje :mrgreen: Nie to zebym sie nad tym zastanawial ;-)

Cytat
może napiszesz jakieś argumenty żeby nie inwestowac w pentaxa?

jesli chcesz inwestowac, to smialo. Ale polecalbm raczej K100 + 16-45 na poczatek, do tego 50-200. Ewentualnie, jesli duzo podrozujesz, moze stalke 21mm? Nie wiem, jakie masz preferencje.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kup nikona
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fafniak, argumenty albo post leci.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
argumenty albo post leci.

mozna pozyczac wypasione obiektywy od kolegow z redakcji?? ;-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no dobra.... :evil:
1 - bedziesz mial dobre samopoczucie ze fotografujesz sprzetem co robi najlepsze zdjecia swiata :-P (taka gdzies kiedys reklame widzialem)
A na serio - uzytkownicy hybryfd kompaktow itp. kochaja dluuuugie krotnosci....w pentaxie chyba takich szkiel nie ma....jak 18-200
w D40 dostajesz jeszce podpowiedzi "co zrobic zeby bylo dobrze" dlaczego itp. dostajesz ksiazke
i jak dokupisz tego 18-200 VR hiper duper to wystarczy ci to jedno szklo do wszystkiego...

[ Dodano: 2007-01-08, 12:17 ]
acha no ale wedlug nastepnej reklamy to bylo :"trzeba miec odwage" - cholera....no juz sam nei wiem :-P
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moulder, jesli masz niedaleko do Krakowa, to w sklepie dla idiotow (MM) jest aktualnie w promocji K100D + 18-55 + karta 512 za 2200zł.
To jest, moim zdaniem, bardzo dobra cena za ten sprzecik.

Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moulder i vitaj na forum.
Pentax z pewnością jest bardziej funkcjonalny. W zestawie z tymi dwoma obiektywami będziesz miał świetny zestaw podróżniczy (są to małe i lekkie szkła, jednak o bardzo przyzwoitych parametrach optycznych) - pamiętając wszakże o tym, że jednak będziesz musiał w zależności od potrzeby zmieniać obietyw. AF Pentaka z pewnością nie można nazwać demonem prędkości. I to chyba jego jedyna wada w stosunku do Nikona D40.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak, a czy to jedno szklo 18-200/3.5-5.6 VR nie jest przypadkiem drozsze od aparatu, ciemne i przecietnie skorygowane? Jak mialbym wybierac, to wolalbym wiecej swiatla na matrycy z jasnej przeslony (kontrola GO) niz z dlugich czasow i stabilizacji. A najlepiej miec oba, zalozyc sobie FA 50/1.4 do K100D, i mozna robic zdjecia przy swieczce :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - ale to nie jest istotne przeciez :
http://www.kenrockwell.co...performance.htm

:roll: :-P

a tak naprawde ludziska potrzebuja takiego czegos....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
zalozyc sobie FA 50/1.4 do K100D, i mozna robic zdjecia przy swieczce


Tutaj nie mieli f:1.4 i jakos im wyszlo: http://www.ajellocandles....dle%20small.jpg

:-P :-P :-P
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Tutaj nie mieli f:1.4 i jakos im wyszlo:

:mrgreen: :-B
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
moulder, To moze odpowiem w temacie :mrgreen: :mrgreen: ,
D40 nie ma wiertarki w korpusie, co powoduje ze jestes skazany na obiektywy z wbudowanym silnikiem. Nie kupisz wiec nawet do niego zadnej stalki (np. 1.8/50, 1.4/50, 2.0/35) bo 95% tych obiektwow ma AF napedzany z korpusu! To jest po prostu porazka. Jezeli musisz miec Nikona to lepiej D50 albo D70s. A najlepiej D80 :mrgreen: .
Ale lepiej wez Pentaksa, ja innowierca Ci to pisze. Pierwszy Nikon godny zainteresowania to D80 (wiem, bo mam i jestem bardzo zadowolony, mialem D70 i musialem z nim sporo walczyc, zeby dostac zadowalajace mnie rezultaty na zdjeciach).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bogusz, czy do D40 nie da sie w ogole podpiac obiektywu ktory wymaga AF w korpusie :shock: czy tez da sie podpiac, ale trzeba nim potem recznie krecic? Tak czy inaczej, az taaakich jasnych obiektywow z VR nie ma i pewnie nigdy nie bedzie.

alkos, to bardzo duza swieczka.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Do D40 podepniesz szkła na wiertarkę, ale ostrzyć nimi musisz ręcznie.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dokladnie nie wiem, ale pewnie da sie ostrzyc recznie. Takiego swinstwa chyba nie zrobili, zeby w ogole nie mozna bylo podpiac obiektywow ze sprzeglem AF.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach