argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
No i co to znaczy lekko rozładowana?
Właśnie. Czyli jak mam na wskazaniu do połowy rozładowaną baterię, to AF gorzej chodzi ? Paranoja :evil:

[ Dodano: 07-01-07, 20:39 ]
Zdano napisał/a:
Albo jeszcze lepiej Battery Packa tak jak kiedyś do lamp błyskowych
Albo w plecaku ze dwa akku samochodowe :lol:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wydaje mi się, że raczej należy założyć, ze w sytuacji gdy stan naładowania baterii wpływał na działanie AF albo korpus był wadliwy albo bateria 'sprawna inaczej'. Nie sądzę, by Pentax popełnił taki błąd konstrukcyjny - fakt złego działania AF pzry częściowo rozładowanej baterii mógłby spowodować całkowite wyeliminowanie K10D z rynku - przecież konkurencja by to natychmiast rozdmuchała.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Wydaje mi się, że raczej należy założyć, ze w sytuacji gdy stan naładowania baterii wpływał na działanie AF albo korpus był wadliwy albo bateria 'sprawna inaczej'. Nie sądzę, by Pentax popełnił taki błąd konstrukcyjny
Mam nadzieję, ze masz racje. bo to by był gwóźdź do trumny dla K10D. Pewnie już czytają nas szpiedzy z innych for( dobrze napisałem, a może forów ?) i zaraz to rozdmuchają :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, zgodzę się z Tobą. Na razie wypstrykałem jakieś 400 na oryginalnej baterii i AF jest dokładny. Natomiast na nie-oryginalnej udało mi się jakieś 200 z hakiem; możliwe że AF jest "wrażliwy" na działanie baterii, ale tyko wtedy gdy bateria nie spełnia założeń konstrukcyjnych znanych konstruktorom tego aparatu (napięcia, obciążenia)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
Marek Wyszomirski, zgodzę się z Tobą. Na razie wypstrykałem jakieś 400 na oryginalnej baterii i AF jest dokładny. Natomiast na nie-oryginalnej udało mi się jakieś 200 z hakiem; możliwe że AF jest "wrażliwy" na działanie baterii, ale tyko wtedy gdy bateria nie spełnia założeń konstrukcyjnych znanych konstruktorom tego aparatu (napięcia, obciążenia)

Nie wiem, czy jest to problem baterii, czy błąd konstrukcyjny aparatu, ale fakt pozostaje faktem - po zrobieniu kilkuset zdjęć AF zaczyna mieć kłopoty i objawia się to u mnie stałą tendencją do FF. Do tej pory działo się to zawsze pod koniec dnia i dlatego problem zauważałem w domu w świetle żarówkowym. Być może w słabym świetle o takiej barwie, AF ma wyższy pobór mocy? Postaram się teraz wyczerpać akumulator w świetle dziennym i zobaczyć, czy FF też się pojawi... Generalnie, na problemy z FF najskuteczniejszym lekarstwem jest w moim przypadku ładowarka - działa natychmiast. Ciekawe, czy poprzednie dwa korpusy można było wyleczyć w ten sam sposób, a jeżeli tak, to czy problem tego typu można rozwiązać firmwarem... Szkoda tylko, że wskaźnik naładowania baterii jest w tym aparacie aż tak mało dokładny - potrafi pokazywać pełne naładowanie, a chwilę potem przez moment ostrzeżenie o słabej baterii i aparat się wyłącza... Powinien być jakiś wskaźnik procentowy, moim zadaniem.

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
potrafi pokazywać pełne naładowanie, a chwilę potem przez moment ostrzeżenie o słabej baterii i aparat się wyłącza...

ło matko, czyli znowu dali dpupy :-/ w istach jest to samo ;-(
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jaad75, dziwna ta Twoja bateria; wskaźnik powinien działać "poprawnie".
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
jaad75, dziwna ta Twoja bateria; wskaźnik powinien działać "poprawnie".

Tak samo działał w dwóch poprzednich body, więc wydaje mi się, że "ten typ tak ma"...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jaad75, mowisz o K10D i firmowej baterii LiIon Pentaxa?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
jaad75, mowisz o K10D i firmowej baterii LiIon Pentaxa?

Tak, oczywiście. Wskaźnik naładowania akumulatora działał dokładnie tak samo we wszystkich trzech body. Ale czy AF reagowałby w ten sam sposób na stan naładowania baterii tego, rzecz jasna nie sprawdzałem, bo możliwość takiej zależności po prostu nie przyszła mi do głowy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach