marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
Ja znalazłem takie coś - link

Trochę przeterminowane ale ceny chyba dobre

Dodatkowo na alle kupiłem takie coś do czego pasują chyba wkłady typu fuji fp 100 i może uda się to zaadaptować jako ściankę do polaroida na rollfilm

Przy okazji, oświećcie mnie - tych pack loadów to nie można rozparcelować tak żeby pojedyncze wkłady np. do holdera polaroid 545 włożyć?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
marcinKKM napisał/a:
Ja znalazłem takie coś - link

Trochę przeterminowane ale ceny chyba dobre
marcinKKM, dzieki! Ceny bardzo dobre. Z takimi cenami zabawa robi sie porownywalna ze slajdami na sredni format!

marcinKKM napisał/a:
może uda się to zaadaptować jako ściankę do polaroida na rollfilm
Widziales gdzies taki myk w praktyce?
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
O to właśnie ...

Jest jeszcze jedna możliwość - http://homepages.ihug.com.au/~razzle/index.html

To była pierwsza myśl - ale pomysł polaroida mi się podoba - te zdjęcia zdecydowanie mają coś w sobie ...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A właśnie miałem o tą kasetę z allegro pytać...
Czyli to właśnie na te wkłady np. Fuji FP100C?

Te ceny z ebay'a - $45 za 5 paczek nawet nie takie tragiczne, kaseta za 12zl, tylko resztę aparatu dobudować o-)

Obiektyw z 6x9 powinien pokryć ten format.
Pozostaje tylko kwestia precyzyjnego ostrzenia i kadrowania...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Generic napisał/a:
Obiektyw z 6x9 powinien chyba prawie dać radę pokryć ten format prawda?
Pewnie lekka winieta bedzie. Samo zdjecie to ok 73 x 95 mm. Format 6x9 to dosc umowna wartosc. W rzeczywistosci to zawsze te kilka milimetrow mniej.

Generic napisał/a:
tylko resztę aparatu dobudować
A nie wystarczy Ci taki polaroid automatic? No fakt, manualna ekspozycja by sie przydala.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Czy ja dobrze zrozumialem ze z takiego starego polaroida mozna sobie zrobic aparat na klisze 4x5??
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mateo_m napisał/a:
Czy ja dobrze zrozumialem ze z takiego starego polaroida mozna sobie zrobic aparat na klisze 4x5??
Tak. Wg http://homepages.ihug.com.au/~razzle/index.html
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
dzerry napisał/a:
A nie wystarczy Ci taki polaroid automatic? No fakt, manualna ekspozycja by sie przydala.


No właśnie sam nie wiem jaki jest sens kombinować skoro te aparaty są tanie.
Ale zdaje się że mają ciemne obiektywy co przy czarno białych materiałach polaroida nie było problemem bo miały one czułość iso3000 ale przy tych fuji iso100 robi się problem.

Jednak jak już wydawać tyle pieniędzy na te ładunki to chciało by się żeby aparat nie przeszkadzał w ich wykorzystywaniu o-)

Ale to i tak na razie gdybanie - muszę się zastanowić czy warte to zachodu.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Hm... Najwieksza zaleta, choc i rowniez najwieksza wada Polaroida, jest to ze tworzy sie jedna unikatowa odbitke (pomijam materialy z negatywem).

Ale... Czy te pozytywy np. Fuji, da sie skanowac w celu reprodukcji? Czy mija sie to z celem?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mateo_m napisał/a:
Ale... Czy te pozytywy np. Fuji, da sie skanowac w celu reprodukcji? Czy mija sie to z celem?
Pewnie. Bedzie mydlo, ale jakie urokliwe :-) Ja na probe zrobilem 30x30 z Polaroida 600. Tego:

Wyglada sennie, ale przynajmniej od razu widac faceta w oknie.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
No wlasnie mi sie strasznie podoba to mydelko i kolorystyka Polaroida 600.
Naogladalem sie tez zdjec z fuji (kolor) - tez maja cos w sobie :-)
Teoretycznie z fuji powinno sie uzyskac lepszy material do skanu, jesli sie nie myle... :roll: :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mateo_m napisał/a:
Teoretycznie z fuji powinno sie uzyskac lepszy material do skanu, jesli sie nie myle...
Bankowo. 600 to jest czuly material - 600 ASA w koncu. Fuji to 100. Sama rozdzielczosc materialu jest duzo wieksza. Do tego dochodza lepsze szkla w takim nawet 250 niz w jakas plastikowa soczekwa w polaroidzie plastic fantastic.
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
Ja tam oszalałem po tym: http://www.rangefinderfor...ead.php?t=60623 - zdjęcie w pierwszym poście, reszta też warto obejrzenia

Co prawda robione na Fuji w formacie 4x5 ale mniejsze też pewnie będzie niezłe ...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
marcinKKM, a ten set widziales?
http://flickr.com/photos/...57604123142870/

RB67 + dupka na polaroida
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
:) ano widziałek ...

To jak może jakieś wspólne zakupy fp100? W bulku pewnie się coś taniej uda wziąć ... Ja bym z 5 paczek na pewno wziął ...

[ Dodano: 2008-11-09, 15:50 ]
Na allle pojawiła się mamija 6x9, można do niej te kasety co wcześniej podałem podłączyć ...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=478613883
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
marcinKKM napisał/a:
Na allle pojawiła się mamija 6x9, można do niej te kasety co wcześniej podałem podłączyć ...
To jest dobra cena. Samo body to co prawda grosze, ale ta rollkaseta i szczegolnie adapter M do niej to juz cos kolo 200 dolarow. Jak juz ma sie adapter to mozna szalec z innymi taniutkimi sciankami (6x6, 6x7) No i jest fajne szklo w komplecie. Do Polaroida trzeba by jeszcze dokupic 127 albo 75. Ta setka chyba nie pokryje polaroida. Tak w ogole, to mozna ja przerobic na 6x12!!!

marcinKKM, nie jestem pewien, czy ta kaseta z allegro bedzie pasowac. Te scianki z ebaya troche inaczej wygladaja. Na szczescie tez sa tanie. Kurde, chyba kupie sobie te Mamiye - znaczy nie te z allegro, tylko w ogole :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
marcinKKM napisał/a:
Na allle pojawiła się mamija 6x9

oglądałem ją w niedzielę - dobrze utrzymana, sprzdajacy też robił dobre wrażenie
ale dałem pas
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
Zamówiłem te Fuji w GB, przy zakupie 2 kompletów (10 paczek) dostaje się jeszcze 10% rabatu:), jak dojdą dam znać jak działają ...

I znalazłem jeszcze przy okazji taką stronkę - http://www.unsaleable.com...ategory.php?p=3

[ Dodano: 2008-11-17, 14:29 ]
Musze przyznać że Royal Mail działa rewelacyjnie - w czwartek zamówione, dziś przyszły :) a ja ciągle nie zdążyłem jeszcze sobie body wyszykować - dla zainteresowanych wątek na KKMie z przebiegiem dopasowywania Polaroida 110A pod ładunki Fuji - link
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Dobra, czas wrocic do tematu. Pare godzin temu doszedl do mnie Land 250. No i wlasnie, bo nie moge sie dokopac, jak jest z batriami do tego modelu? Cos trzeba kombinowac bo takich jak byly pewnie juz nie ma?? 4.5 V z zaczepami podobnymi do 9V baterii. Ktos sie orientuje i moze pomoc?

dzerry, dostales juz swojego Landa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach