takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Pentax SF 7
jeżeli był taki wątek to przepraszam, ale nie mogłem nic sensownego znaleźć
Witam, chciałbym poznać wasze opinie na temat tego body Pentax SF7.
Czy wart on uwagi ? Ile można zapłacić za body. Zalety wady itd...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Właśnie rozebrałem SFXn. Różnice niewielkie, ale jednak tego bym szukał (czas 4000, kompensacja, synchro i pomiar światła i zakres pomiaru, z rzadziej używanych AFs|c , bracketing)

Nie wiem czy miałeś ten aparat w rękach. Uchwyt dobry, przyjemna guma pod palcami, delikatna. Jak to w serii Z - sanki nie na pryzmacie lecz z boku - wygodne. Lepiej rozkłada się ciężar po przypięciu lampy. SF7, tego nie ma (tylko MF, AF) ale SFXn ma dzyndzel od przestawiania MF, AFs, AFc zrobiony tak, że w celu przestawienia na MF trzeba przed przesunięciem wcisnąć dodatkowy guziczek.

Za to SF7 ma nad spustem pokrętło, a SFXn ma guzik przesuwający w lewo i prawo - taki nowoczesny gadżet, z tym, że nie każdy takie lubi.

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
tref, hmm, mam dość rzadką minę ...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
takpoprostu napisał/a:
Czy wart on uwagi ?


Trudno powiedzieć.
Kupiłem na forumowej giełdzie SFX`a - różni się od najlepszej wersji (SFXn) tylko najkrótszym czasem 1/2000, ale generalnie jestem nawet zadowolony, bo to solidne body, duże i ciężkie, ale to może się nie podobać. Safox 1 działa nadspodziewanie dobrze, to mnie nawet zaskoczyło. Nieskomplikowana obsługa. Zaskoczyła mnie także świetna matówka, całkowicie porównywalna z tą w Z1p, którą uważałem za najlepszą, dlatego to body używam teraz na stałe z Flektogonem 20 mm, bardzo dobrze współpracuje przez adapter. Do największych wad zaliczyłbym bardzo głośną pracę lustra i przewijania, dyskrecji w robieniu zdjęć to nie zapewnia i np. na ślubie jest nie do przyjęcia.
Jeśli już patrzysz za body z tej serii to rozglądaj się tak jak radził tref za najwyższymi modelami, ceny teraz są symboliczne. Ale jakoś SFX-ów nie sptyka się często.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dickkett
??? :roll:

[ Dodano: 2008-11-02, 23:44 ]
ok, już wiem.
:oops:

tref napisał/a:
żadziej

Oczywiście, powinno być rzadziej!!!
Poprawiam, bo jeszcze się komuś utrwali!
Przepraszam! :oops:
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
Śliczne dzięki za odpowiedzi. Dam sobie spokój z tym SF7
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
tref napisał/a:
Za to SF7 ma nad spustem pokrętło

tak wlasciwie ciezko to nazwac pokretlem :->
to jest taka jakby wajcha (wychylenie w jedna to + a w druga to -) :-D
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
A może mi ktoś napisać ile wytrzymuje bateria w tym aparacie?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
nie wiem ale w instrukcji jest chyba, że na 150 rolek.
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
niestety nie wiem dopiero druga rolke na nim pstrykam
 
burzagb  Dołączył: 21 Wrz 2008
Ja mam pytanie ile warto dać z ten aparat? Jest mi potrzebny jakiś analog do szkoły, chciałbym żeby to był Pentax gdyż wykorzystał bym akcesoria które już mam. Może polecacie jakiś inny?
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
burzagb, ile dasz to zalezy wlasciwie tylko od ciebie, ja moge tylko powiedziec ze swojego pozbylem sie za 65zł ale ceny analogow ostatnio troche wariuja :-/

jezeli masz wiekszosc szkiel ze stykami to moze warto zastanowic sie nad MZ-50 (bardzo fajny i lekki korpus) jesli chodzi ci o budzetowe rozwiazanie?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
.... A jeżeli masz prócz słoików stykowych jakieś szkiełka bez styków, albo chciałbyś używać szkiełek na m42 to całkiem fajna jest MZ-10 ;-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
thrackan, nie chwal sie ;-) :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Chwalić to wypada się tylko zdjęciami... jak się udadzą :-P ;-)
 

Strange69  Dołączył: 13 Mar 2009
A sf7 mierzy światło z m42?

Z tego co przeczytałem, to dobry aparat na początek przygody z analogiem, nieprawdaż? :-)
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
Strange69, z tego co pamietam to mierzy
w sumie czemu mialby nie mierzyc?- w koncu to Pentax;-)
Strange69 napisał/a:
to dobry aparat na początek przygody z analogiem

potwierdzam, a jak ci sie uda dostac to SFXn to nawet jeszcze lepszy ;-)
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Potwierdzam, że SFXn to fajna puszka.
Jest duża (jak na Pentaxa to nawet bardzo duża) i dosyć ciężka. Dobrze leży nawet w dużych dłoniach. Ma super matówkę i wizjer - naprawdę duży i jasny - jak na body AF rewelacja.
To, że jest głośny to spory eufemizm - jest megagłośny - po naciśnięciu spustu rozlega się potężny mlask za którym idzie iście hollywoodzki dźwięk przewijania filmu - zwrócenie uwagi otaczających ludzi gwarantowane ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Viridian napisał/a:
głośny to spory eufemizm - jest megagłośny

Na moje ucho, to trochę przesadzacie z tą głośnością. Fakt - ciche to urządzenie nie jest,ale dżwięk jest naprawdę "filmowy" i taki "aparatowy". ;-) Ja go lubię- bardziej niż ten z MZ 5.
 

Strange69  Dołączył: 13 Mar 2009
motaba_virus napisał/a:
Strange69, z tego co pamietam to mierzy
w sumie czemu mialby nie mierzyc?- w koncu to Pentax;-)
Strange69 napisał/a:
to dobry aparat na początek przygody z analogiem

potwierdzam, a jak ci sie uda dostac to SFXn to nawet jeszcze lepszy ;-)


Gdzieś na forum czytałem, ze np. część puszek z serii MZ nie mierzy.

Chyba się skuszę na SyFka :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach