Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Ambitny początkujący i latorośl
Witam!
Od lat jestem "maniakiem" lustrzanek i jakoś kompletnie nie interesowałem się możliwościami kompaktów.
A teraz kumpel baaardzo chciałby sobie kupić aparacik, którym uwieczniałby rosnącego w zawrotnym tempie synka. Pytał mnie o poradę - ale ja zielony...
Podpowiecie?
Zakładam, że jednym z najważniejszych parametrów będzie możliwie szybki AF i możliwie krótka "bezwładność", opóźnienie aparatu po naciśnięciu spustu.
Jaki aparat wg Was nadałby się do takich celów?
Kolega ma ambicje używania aparatu nie tylko jako "pstrykacz" - widzę, że chciałby raczej być bardziej kreatywnym... Totalne "małkpi" z jednym zielonym ustawieniem więc odpadają.
Wstępnie oglądał Canony z serii G, których ceny są niemałe - w okolicach 1300-1400 zł. Za taką ceną można w sumie dostać już jakąś lustrzankę z kitem...
Jak sądzicie? Przekonywać człeka do zakupu lustra, czy jednak zaproponujecie jakiś fajny kompakt "na początek"?
Jako, że nie jesteśmy sekciarzami :-) - mogą być również propozycje spoza stajni Pentaxa
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Nikon D60. Cichy, szybki, Nikon. Spacer-zooma SWM 18-70 wyrwie potem za 500, a nie - jak u nas - za 1600.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Niech bierze lustro, K100D Super bywa na giełdzie/allegro poniżej tysiąca za zestaw z kitem. A za 1300-1400 to będzie miał jeszcze jakąś lampkę albo portretówkę manualną ;). Chociaż na szybki AF to bym w Pentaxie nie liczył...
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Bruinen napisał/a:
Chociaż na szybki AF to bym w Pentaxie nie liczył...
no dlatego d60 to nie taki zły wybór, chociaż skoro pierwotnie miał być jakiś kompakt to AF k100 będzie i tak sporo lepszy.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Właśnie ze względu na szybkość AF lekko nastawiam fumfla na lustrzankę. Nawet najsłabszy model będzie miał chyba szybszy AF niż w kompakcie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach