rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Problem ze skanerem ? :/
Zakupilem sobie skaner do negatywow i niestety silverfast wypluwa mi cos takiego



Ustawienia glownie na domyslne wiec cos powinno byc widac a tu takie cuda :(

Pomocy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jaki skaner?
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Plustek 7500i Ai
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mozesz wykonac zdjecie ramki, w ktora wkladasz film?
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
rOTTEN, zainstalowałeś SilverFasta tak jak powinien być zainstalowany: najpierw SF, potem sterownik do skanera? Masz jakieś inne urządzenia korzystające z TWAIN, jak np. kamera?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
screwdriver napisał/a:
Masz jakieś inne urządzenia korzystające z TWAIN, jak np. kamera?

To bym obstawial :->
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007


widac jaki zdenerwowany jestem ? :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
To bym obstawial


A ja bym obstawial zabrudzenie okienka kalibracji w ramce, tak jak to sie dzieje w minoltach, albo zchrzaniony przesuw filmu - popatrz ze paski sa wpoprzek kadru, a CCD zazwyczaj tez...

[ Dodano: 2008-11-03, 16:53 ]
Wyczysc DOKLADNIE te dwie szczelinki przy koncach obszaru skanowania (dobrze widze?) - zwroc uwage, czy nie ma tam np. niedocietego w przy produkcji plastiku...
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Nie mam nic innego zainstalowanego...chyba ze zostaly smieci po starym skanerze...zaraz sprawdze.
Z ta kolejnoscia chyba cos nie tak zrobilem bo jestem swiecie przekonany ze kazalo mi najpierw skaner instalowac a pozniej SF hmm.

Co do szczelinek to tak jak pisze screwdriver.
On ma wogole przesuw filmu ? hmmm

I jeszcze jedno, SF jest zainstalowany jako Standalone a nie TWAIN jezeli to cos zmienia.

 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
alkos, W tych ramkach nie ma żadnych otworków przelotowych. Wiem, bo mam taką samą.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Kurcze warczy to bydle jak maly traktor,moze faktycznie cos z przesuwem :(
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
rOTTEN, miałeś rację co do sterownika - musi być zainstalowany przed instalacją SF. Co do dźwięku przy pracy - mój egzemplarz nie jest zbyt głośny, ale przesów słychać wyraźnie.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Zaczynam podejrzewac ze poprostu przyslali mi rozpieprzony skaner.
Plyta z SF byla tak podrapana ze nie dalo sie jej odpalic wiec moze caly komplet sie na zlom nadaje K....!!!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Plyta z SF byla tak podrapana ze nie dalo sie jej odpalic wiec moze caly komplet sie na zlom nadaje K....!!!


Moze ze zwrotu? Dzwon sie, wypytaj i kloc o swoje.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
rOTTEN, zassaj jeszcze vuescana demo i zobacz czy zadziała.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Jutro od rana bede dzwonil.Zdam relacje co i jak.
Z vuescanem takie same efekty.
Zly jestem niesamowicie...

__________________

Jest! Wreszcie dotarl, nie obeszlo sie bez poganiania sprzedawcy a pozniej kuriera.
Dziala az milo, wlasnie sie go ucze :) A w porownaniu do pierwszego egzemplarza jest tak cichy jakby go wogole nie bylo. Wracam do nauki ;)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Jak się nauczysz to zamieść jakieś przykłady, negatyw, slajd. Jestem ciekawy jak to jest właściwie z tymi plustekami, ICE to jednak wielka zaleta.
Pozdrawiam
Piotr
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Kliknij sobie w moje "www".Narazie 2 skany z negatywu cz-b wiec ice'a tam nie uswiadczysz :)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki, a możesz podesłać mi zdjęcie w większej rozdzielczości, najlepiej w maksymalnej, albo chociaż jakiś wycinek. Ciekawi mnie faktyczna rozdzielczość tego skanera.
Pozdrawiam
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Poszlo PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach