cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
No właśnie otworek, to dziwna sprawa, bo ja odnoszę wrażenie jak by tam to nie działało w ten sposób
dan napisał/a:
Poklon tylnego standardu i po lekkim przymknieciu obiektywu masz ostre wsio od statywu po horyzont. Tak sie robi z LF-em


Po naszemu proszę. Że niby tylną ściankę z kliszą pochylasz? Też fajno, w cyfrze trza by matrycą w 3d poruszać
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
cerfes napisał/a:
Po naszemu proszę. Że niby tylną ściankę z kliszą pochylasz?


To właśnie JEST po naszemu :-P
Przyjrzyj się konstrukcji wielkoformatowców, to będziesz wiedział, o co kaman.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja bym do makiet proponował rybie oko...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
[OT]
xrog napisał/a:
ewentualnie jakiś aparacik "focus free"
czyżyby wreszcie jakieś poważne zastosowanie dla

Canomatic Focus-Free Camera ;-)
[/OT]

swoją drogą, można by do BBCodu forumowego dodać tagi [OT] [/OT] które by w jakiś sposób zaznaczały graficznie OffTopic, i pozwalały użytkownikom uczulonym na OffTopy je ignorować z automatu

nie żebym tej opcji używał, ale mógłbym swoje bloki offtopicu tak oznaczać :-)

o, coś jak tutaj
http://www.inkscapeforum.....php?f=27&t=386
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon, wydaje mi się, że nadal krążymy w temacie. Czasami zachaczamy o granicę tematu, ale to jeszcze nie off top. Po prostu zaproponowałem odwrotne spojrzenie i możliwości wykorzystania tilta w tym zakresie. To jasne, że w dyskusji na temat pojawią się odniesienia do innych sposobów uzyskania takich efektów i nadal będzie to ON Topic.

A swoją drogą - propozycja mi się podoba. Jeszcze, żeby można było w wyszukiwarce zaznaczać, żeby ignorowała OFF TOPY, to by było miodzio, bo czasami przegrzebać się przez 100 stron OFF TOPów, tylko po to , żeby nie narazić się na zarzut - to już było, sprawdź w archiwum - bywa bolesne. :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Tutaj raczej nikt się o złudzenie rzeczywistości na zdjęciach nie starał

dan napisał/a:
na forum modelarzy kolejowych?

Jak zobaczyłem zdjęcia tego modelu, to miałem wrażenie, że to 1:1
http://pwm.org.pl/viewtop...78b39d7f#p53322
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
djack, wygląda świetnie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
[ Dodano: 2008-11-20, 00:02 ]
djack, re-we-la-cja !
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
djack, wygląda super, i może nawet dałbym się nabrać że to wielkość 1:1, ale te "cysterny" na cement w tle, nie pozwalają oszukać mojego móżdżka
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
No cóz, ja sobie też, zgodnie ze wskazówkami Stacha, ( Tu serdeczne podziękowanie :-D ) sprokurowałem domowym sposobem to ustrojstwo. No i próbuję zastosowania w praktyce. Obiektyw Wołna 65/3,5
Poniżej - wprawka:



Pozdrówka - Kuszelas
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kuszelas napisał/a:
Obiektyw Wołna 65/3,5

Czy to jest średnioformatowe ustrojstwo???
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kuszelas napisał/a:
Obiektyw Wołna 65/3,5

Chyba raczej Mir-38.

pawelek-79 napisał/a:
Czy to jest średnioformatowe ustrojstwo???

Tak.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Przepraszam za mimowolne wprowadzenie w błąd. Dan ma rację, to jest MIR-38B. Dziękuję bardzo za sprostowanie.
I jest to oczywiście obiektyw śrenioformatowy.
Ech, człowiek nie wciągnie rano Bilobilu i zaczynają się kłopoty . . . . . :mrgreen:

Pozdrówka - Kuszelas
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Hej!
Za joemonster.org trafiłem na inne "filmy" pana Keith`a Loutit.
Jak dla mnie :shock:
Pzdr.
 
maciu  Dołączył: 06 Sty 2008
Jurek napisał/a:
cerfes napisał/a:
drogo Cię takie coś wyniosło?

Drogo ! Do canonów i nikonów robi je seryjnie i taniej sprzedaje. Do Pentaxa jeszcze nikt nie zamawiał i dlatego kosztują więcej ale i tak znacznie taniej jak oryginalne shifty.


Jurek, podziel się informacją jaka to jest mniej więcej kwota przy produkcji pojedyńczej a jaka przy większej ilości, może jakiś zakup grupowy by się udało zrobić.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
maciu napisał/a:
Jurek, podziel się informacją jaka to jest mniej więcej kwota przy produkcji pojedyńczej a jaka przy większej ilości, może jakiś zakup grupowy by się udało zrobić.


Rozmawiałem z tym fachowcem przed chwilą i wycenił się na 600-650 zł. za 1 szt. przy zamówieniu 10 sztuk z bagnetem Pentaxa.
Robi tych obiektywów dużo i sprzedaje na cały kraj ale to wszystko do N i C.
 
maciu  Dołączył: 06 Sty 2008
no faktycznie tanio nie jest :(

to ja w takim razie zapytam jaką ogniskową najlepiej brać do samoróbki
i czy każdy obiektyw z grupy http://allegro.pl/50598_s...oformatowe.html
się nada (chodzi mi o to czy musi być duży format czy wystarczy średni - nie jestem
w stanie odróżnic jednych od drugich)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wystarczy średni. Możesz też poszukać jakiegoś uszkodzonego TLRa (średni i mały).
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
I ja też sobie dzisiaj wreszcie zmontowałem tilt-shifta o-)
Obiektyw z aparatu Start 66 (padła migawka :-( ) czyli Emitar 75/3.5.
Montaż - najkrótszy pierścień do makro M42 i kawałek ponacinanej dętki (żeby się ładnie rozchodziła na zewnątrz a nie zwężała i zasłaniała przy zginaniu) a całość pokryta materiałem. Wygląda trochę jak miech szerokokątny do wielkiego formatu o-P

A trochę jak potwór:


No i jeszcze dwa przykłady z balkonu:


 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
no nieźle, nieźle. i jak - zabawa się podoba? ;-)

z własnego doświadczenia polecam poszukać jakiegoś rozwalonego pierścienia makro z bagnetem k - komfort pracy rośnie znacząco.

coś takiego łatwo zapina się do korpusu a jak się na wierzch naciągnie gum, to dość łatwo ją solidnie zabezpieczyć przed zsuwaniem się (zwykła zapinka plastikowa typu strap w zupełności wystarcza):




Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach