Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
K100D juz jest ze stabilizacja!!!
Witajcie
Jest jzu body K100D ze stabilizacja ala AS czyli SR i oprocz tego ze mozna oczywiscie sie cieszyc z niej majac szkla AF to ...mozna wklepac ogniskowa majac manuala i aparat bedzie to uwzglednial.....no to jaja juz a zaraz bede miec nowe stale szkla Pentaxa. Rewelacja!!!!
http://foto-info.net/10
Alek
PS Ide po browca..:)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ten K100D wygląda jak to body, które było za szybą na Photokinie. Czy w końcu K100D ma być na poziomie canona 30D czy będzie coś jeszcze inszego? bo mnie sie zdawało, że K100D miało być następcą DSa a to co było na Photokinie to miał być ten z wyzszej połki .. sie już pogubiłem .. chyba, że będą wyglądać podobnie <hmmm>

[ Dodano: 2006-05-22, 20:43 ]
oczywiście nie na Photokinie tylko na tym co już było a co zapomniałem jak sie nazywa ;)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na PMA...:)
To jest to body z 6mln pixeli a ten model z 10mln bedzie wlasnie w jesieni.ale pomysl moc wklepac ze masz np 135mm manuala i zyskasz np 2 czasy to miod! Oby to dobrze dzialalo
Alek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa wlasnie: PMA :oops:
Alek napisał/a:
moc wklepac ze masz np 135mm manuala i zyskasz np 2 czasy to miod

kuszące, kuszące :) zobaczymy ino jak się to będzie sprawdzać to wklepywanie. I tak zapewne DLa jeszcze dluugo nie wymienie na nic nowego, ale wielce radosne wieści z pentaxowej kompaniji dofruwają do nas ostatnimi czasy :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla mnie raczej ważniejszy jest szybszy i bardziej pewny AF.
Ty, Alek - ale chyba podlinkowany ów nius został za szybko - w tej chwili nic tam nie ma.
Więc chyba jeszcze poczekamy (chowaj tego browca...)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Mój Boże! Wspaniała wiadomość. Moje serce bije coraz szybciej (własnie wróciłem z biegania ale to nie z tego powodu jestem przecież wysportowanym trzydziestolatkiem aspirującym do klasy średniej tfuuu). Jest szansa że średni format poleci jeszce troszeczke w dół. Czekam z wypiekami na...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek, faktycznie link nie działa, ale wierzę na słowo i właśnie też sobie browca popijam 8-)
BTW może się ktoś orientuje kiedy to będzie w sklepach i za ile?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Tu jest trochę więcej informacji o K100 i K110:
http://www.dpreview.com/n...pentaxk100d.asp
Już nie ma "czterostronnego" przycisku (co czasem, gdy musiałem szybko zmieniać jakieś ustawienia, trochę mnie wkurzało, bo nie zawsze trafiałem we właściwą stronę), a cztery osobne:)
Zaintrygowało mnie również oprogramowanie do RAW'ów - wer. 3. Poszukałem, ale nie znalazłem:(

Pozdrawiam
Marucha
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tak patrzę na te zdjęcie:
http://www.dpreview.com/n...D_frontback.jpg
i się zastanawiam, to czerwone oczko w uchwycie od przodu to lampka wspomagająca AF czy może coś innego ?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
czujnik pilota i dioda samowyzwalacza - na to wyglada :)
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Tak patrzę na te zdjęcie:
http://www.dpreview.com/n...D_frontback.jpg
i się zastanawiam, to czerwone oczko w uchwycie od przodu to lampka wspomagająca AF czy może coś innego ?


zdecydowanie to samo co tutaj:
http://pclab.pl/zdjecia/a...5_06/pentax.jpg
... czyli czujnik pilota
 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
i wygląda na to, że współpraca z Samsungiem nie ograniczy się do przechwytywania przez tego ostatniego starszych modeli Pentaxa.

za fotopolis http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4344
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Już nie ma "czterostronnego" przycisku

To się Fafniak ucieszy, bo to wróg jest numer jeden czterosstronnych przycisków ;-)
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Wyścig zbrojeń trwa. Pentax przedstawia dwie kolejne wersje tego samego czołguKistaD/ w tym jeden ze stabilizacją lufy. Wersja nieco większa i z poprawioną ergonomią z wyeliminowaniem pewnych uprzykszeń/czterostronny przycisk/ itp. W zasadzie gdyby nie ta redukcja wstrząsów nic nowego, a jednak z poprawkami i co cieszy- o Pentaxach opowiada się na obcych forach/przeglądałem posty Nikosiów/ z pewnym zaskoczeniem i niedowierzaniem. Ciekawi mnie wersa owych K100/K110 Samsunga no i cena. Mamy już Minoltę 5D pod nazwą Sony alfa-konkurenta K100, tylko patrzeć na stabilizatory Canona i Nikona w wersjach popular DSLR-ale póki co "róbmy swoje- nasi górą"Trzeba to obmacać, a body wydaje się kuszace! A może by tak menu polskie i wiecej reklam. Do diabła ile razy jestem w MM nigdy nie widzę prospektów Pentaxa, w sklepie Appolo w Bielsku cena 2600zł zniechęca do firmy Optio750Z- dystrybutorzy opamietajcie się. Pozdrowienia dla nie mogących doczekac sie K100 w sklepach.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava napisał/a:
To się Fafniak ucieszy, bo to wróg jest numer jeden czterosstronnych przycisków


Uciesze sie uciesze........jak w nowej puszce 10mln bedzie SR + czterokierunkowy przycisk i karty CF........ :evil:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
no i przrede wszystkim mozna wklepac swoja chyba ogniskowa wiec genialnie
http://forums.dpreview.co...essage=18545176
jzu widze jak mi balansuje miodnie K 135mm/2.5 dla 1/45s.....:) czy K 105mm2/.8
ten rok Pentax faktycznie prze do przodu, oby sie sprzedawalay dobrze i zyski szly w gore licze ze jednak Samsung tam niezle doklada kase....a oni maja jak malo kto, dosc pwoeidziec ze zysk roczny Samsunga do Sony jest jak 13:1....:)
Alek

[ Dodano: 2006-05-23, 12:00 ]
Michu, wez zapodaj jakies fotki jeszcze z FA 50/1.4 czy czegos innego na strone Pentaxa
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ano - "wynikowo" stabilizowanej 200/2,5 nie ma chyba zaden system :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-23, 12:12 ]
Fafniak napisał/a:
karty CF........


Cos mi sie wydaje, ze SD beda rzadzic poki co....

Pzdr
Spinner
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
czujnik pilota i dioda samowyzwalacza - na to wyglada :)


No to w takim razie gdzie jest lampka wspomagająca AF??
Jak myślicie jak będzie z szybkością AF
Ja bardzo się napaliłem na K100D ale jak zobaczyłem jego wymiary to mi mina zrzędła, małe to cholerstwo, nie wiecie czy będzie do tego jakiś grip żeby było za co złapać, ja mam wielkie łapska, a bardzo mnie korci system pentaxa w połączeniu ze stabilizacją.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomecki - a miałeś DSa lub DLa w ręku?
Osobiście też lubię duże aparaty. W Z-1p mam gripa i dzięki temu jego ergonomia znacznie wzrosła. Jednakże linia DS ma na tyle wyprofilowany uchwyt, że tu się nie rozglądam za dodatkowym gripem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
No to w takim razie gdzie jest lampka wspomagająca AF??
Jak myślicie jak będzie z szybkością AF



a po co wspomaganie af? do tej pory tego nie bylo i raczej nie bedzie.
tak troche przy okazji, czy mozna ustawic zewnetrzna lampe w taki sposob, zeby dzialalo wspomaganie af, ale lampa nie wyzwalala blysku? ewentualnie czy mozna zastosowac jakis oswietlacz w podczerwieni, ktory bedzie wspomagal af niewidzialnie dla naszych oczu i zdjec? widzialem taki oswietlacz canona ;]

AF ma byc odczuwalnie szybszy :]

tomecki napisał/a:

małe to cholerstwo, nie wiecie czy będzie do tego jakiś grip żeby było za co złapać, ja mam wielkie łapska,



widac za maly rynek na gripy, a szkoda :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach