Marek__ZZ  Dołączył: 22 Lip 2008
obiektywy Walimex
Witam ciepło wszystkich forumowiczów
reprezentuję przepiękną krainę Roztocze ..
Właśnie przed kilku dniami stałem się właścicielem K200d z KIT-em 18-55.
Mam do Was pytanie bo jestem na etapie poszukiwanie obiektywu o dłuższej ogniskowej do fotografii ptaków.
Natknąłem sie na aukcjach na firmę Walimex.
Oferują chyba tylko manualne obiektywy oraz lustrzane.
Może ktoś zetknął sie z tym sprzętem.?
Proszę o opinię.
Pozdrawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Marek__ZZ napisał/a:
Oferują chyba tylko manualne obiektywy oraz lustrzane.



A lustrzane sa z AF'em? ;)
 
Marek__ZZ  Dołączył: 22 Lip 2008
Chyba nie posiadają ...ale trafiłeś na początkującego pasjonata (po dłuuuugiej przerwie) fotografii.i mogę się mylić
pozdrawiam
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
milo, Sony 500 mm f/8.0 reflex
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ArturMaly, chodzilo mi o lustrzane marki Walimex.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
milo, ok, ok, poprawiam się, myślałem że pytasz ogólnie czy lustrzane są z AF'em...
Ale przeczytałem ponownie no i popełniłem błąd :P

:-B
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Marek_ZZ, wystarczy wpisać w Google i nie bać się kliknąć pierwszego wyniku
(zapomniwszy o tym, że owa firma produkuje D40... :-P ):

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59042
 
Marek__ZZ  Dołączył: 22 Lip 2008
dzięki Samp czytałem i widzę że oceny są dość zróżnicowane.
może ktoś ma jakieś zdjęcia z tego obiektywu?
a ta firma faktycznie produkuje d40?
pozdrawiam
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Samp miał na myśli forum do którego podał link a nie producenta tych obiektywów. :-) Co do użyteczności tych szkiełek, to nie wydał bym pieniędzy na wynalazki typu 650-1300mm. Jeśli chodzi o lustrzane tele, może dawać akceptowalne efekty, choć bez statywu cieżko będzie uzyskać ostre zdjęcia, więc się nada raczej do statycznych tematów. Jeśli już, to pewnie taniej by było poszukać radzieckiego zwierciadła na M42. ;-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
janek_wu, nawet co najmniej jedno radzieckie zwierciadło o długości 300mm na giełdzie leży :D

Ale tak jak napisali wyżej to nie warto inwestować w tego typu wynalazki, lepiej coś krótszego ale za to lepszej jakości...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
ArturMaly napisał/a:
nawet co najmniej jedno radzieckie zwierciadło o długości 300mm na giełdzie leży :D
Tair 300/4,5 to akurat nie jest lustrzany obiektyw tylko normalny.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
djack, a czy Marek__ZZ, janek_wu lub ja, napisał/em że chce lustrzany obiektyw??

[Edit] a no zwierciadło to inaczej lustro :P
Sorry za zamieszanie :P
 
bladawiec  Dołączył: 01 Kwi 2008
Jak to juz ktos na tym forum napisal, tego typu obiektywy wywoluja ekscytacje uzytkownika w dwoch momentach - w momencie kupna i sprzedazy. Mialem taki wynalazek 500mm. Jesli chodzi o szegolowosc zdjec to zdecydowanie lepsze efekty otrzymywalem z krotszego Tamroma 70-300. Ciesze sie, ze znalazl sie kupiec na Allegro ;-) . Kup krotsze i tansze manualne szklo soczekowe. Pozdrawiam
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
bladawiec napisał/a:
tego typu obiektywy wywoluja ekscytacje uzytkownika w dwoch momentach - w momencie kupna i sprzedazy
No i pewnie dlatego naliczyłem 5 osób w kolejce do Rubinara na giełdzie- wszyscy chcą się ekscytować. :mrgreen:
 
bladawiec  Dołączył: 01 Kwi 2008
Dada napisał/a:
bladawiec napisał/a:
tego typu obiektywy wywoluja ekscytacje uzytkownika w dwoch momentach - w momencie kupna i sprzedazy
No i pewnie dlatego naliczyłem 5 osób w kolejce do Rubinara na giełdzie- wszyscy chcą się ekscytować. :mrgreen:

Te ruskie podobno nie są aż tak tragiczne jak te wszystkie Walimexy, Vivitary, itp., ale za to są sporo cięższe. Podobno w miarę dobre są nieprodukowane już zwierciadlane Sigmy. Ale podkreślam, że PODOBNO, bo żadnych testów nie widziałem, a tylko wypowiedzi na forach. Na pewno nie spodziewałbym się efektów lepszych niż z manualnych obiektywów stałoogniskowych.

Sam mam ruskiego 1000mm, którego używałem kiedyś z Prakticą. Ale z uwagi na jego ciężar i małą jasność, jakoś dotychczas nie chciało mi się robić dokładniejszych testów z Pentaxem. Kilka razy byłem z nim w terenie, ale mimo tego, że był to dzień, było dla niego za ciemno na osiągnięcie odpowiednich czasów naświetlania :-) .
 
Filwoj  Dołączył: 11 Kwi 2008
Marek__ZZ, do fotografowania ptaków potrzebujesz jasnego i szybkiego (autofokus) teleobiektywu. Najlepiej poczytaj o tym na forach poświęconych fotografii przyrody ale wnioski nie będą zachęcające. Poniżej 2 000 zł ciężko będzie znaleźć coś satysfakcjonującego. Może kombinacja dobrego zoomu 300 i telekonwertera ? Ale wtedy może braknąć światła, zwłaszcza w cieniu. Co wcale nie znaczy, że nie ma mozliwości zrobienia ciekawych zdjęć ptaszydeł manualnym obiektywem za nieduże pieniądze :-) Jak się pomęczysz to na pewno i tobie się uda.
Pozdrawiam
 
Marek__ZZ  Dołączył: 22 Lip 2008
dzięki za porady
.
Filwoj, widzę że rozumiesz mnie...

pozdrawiam
 
kylo00  Dołączył: 31 Sie 2008
co sadzicie o tym obiektywie WALIMEX 500mm/f8 tylko nie lustrzany?
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
kylo00 napisał/a:
co sadzicie o tym obiektywie WALIMEX 500mm/f8 tylko nie lustrzany?


Sadzimy ze jest beznadziejeny i jesli go kupisz to zostaniesz wyekstradykowany z tego forum. :evilsmile:

Nie warto wywalac pieniedzy na takie wynalzki chyba ze bedziesz mial go na sttywie i strzelal foty architektury lub ksiezyca.. inne obiekty a szczegolnie ruchome odpadaja.
 
burzagb  Dołączył: 21 Wrz 2008
Co myslicie o tym obiektywie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach