andy  Dołączył: 09 Maj 2006
uniwersalny obiektyw spacerowo-widoczkowy
Witam.
Obecnie używam Tamrona 28-80. Chciałbym go wymienić na coś lepszego. Warunek - ma być uniwersalny do spacerów, widoczków, wycieczek itp, koniecznie AF.
Co więc wybrać, aby odczuć różnicę i nie wpędzić się w koszty większe jak 300-500PLN? Z góry dziękuję za pomoc

andy
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
SMC-FA 28-70/4 AL na allegro za 444,44 w "kup teraz"
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
SMC-FA 28-70/4 AL na allegro za 444,44 w "kup teraz"


Dokładnie tak - chyba najlepszy wybór za cenę poniżej 500 zł. Ja swój egzemplarz wyrwałem na Allegro za 330 zł :mrgreen: (stan niemal idealny)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
28-70/4 ma jedna wade - predzej czy pozniej dochodzi do rozwarstwienia tylnej soczewki i obiektyw staje sie co najmniej soft lub w ekstremalnym przypadku mleczny. W archiwum PDML jest sporo na ten temat.
 

daro  Dołączył: 19 Kwi 2006
A poza tym jak go dołączysz do cyfry to na szerokim końcu masz 42mm - słabo jak na plenery i na wnętrza. Ale w tej cenie - nic lepszego nie ma. A zna ktoś może nową Sigmę 17-70 f/2,8-4,5? Jak by się toto z istemdeesem zachowywało?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
daro: sorki, ale to nie ten wątek. Trzeba pilnować pożądku (choć bije się w piersi, że sam czasami troche zbaczałem z tematu w innych wątkach, ale widze, że wtedy sie robi zamieszanie) .. no chyba, że andy chce rzeczywiście to podpiąć do cyfry to wtedy przepraszam ;-)
 
andy  Dołączył: 09 Maj 2006
dzięki za pomoc
dzięki za pomoc...
andy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach