PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja uzywam Sanyo 2700 NI-MH, srednio 400zdjec w Raw. Duzo przegladam, i jakos trzymaja. Zrezygnowalem z firmowych akumulatorkow, bo sa slabe.
 

background  Dołączył: 20 Maj 2006
sołtys napisał/a:
Od kilku dni DL wyświetla już pustą baterie, więc tak pstrykam ii pstrykam, żeby DL się wyłączył: i z lampą, i przeglądam zdjęcia, i wchode do menu a on nic

Mój zachowuje się poprawnie - pokazuje pustą baterię i wyłącza się. Szkoda, że tak szybko. W zasadzie mogę tylko pozazdrościć Waszych doświadczeń z zasilaniem, mi nadal nie udało się wyjść poza te ok 50 fotek.
Skontaktowałem się z Apollo Electronics i oto odpowiedź:
Witam,
Systuacja nie wygląda na normalną i podejrzewam że coś jest nie tak z aparatem.
Bardzo proszę o kontakt z działem serwisu...

Miał ktoś z nimi doczynienia? Czy honorują gwarancję europejską? Bo mój DS nie został zakupiony w Polsce...
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mialem podobny problem. Owy kaplet akumulatorkow powedrowal do smietnika, kupilem inne, i jest OK.
 
Gandalf
[Usunięty]
background napisał/a:

Miał ktoś z nimi doczynienia? Czy honorują gwarancję europejską? Bo mój DS nie został zakupiony w Polsce...


Hmm ... ja miałem z nimi do czynienia - robili długo, ale solidnie (przynajmniej jeżeli chodzi o moją sprawę). Nie wiem, czy akceptują gwarancje europejską - najlepiej ich spytać o to osobiście. Natomiast mankamentem Apollo Elc. jest to, że jedyną siedzibę mają w Warszawie i musiałbyś dostarczyć do nich sprzęt ...
 

background  Dołączył: 20 Maj 2006
Mogę odsapnąć z ulgą... Kupiłem dobrą ładowarkę, nowe aku i wszystko jest OK! :-D Ciekawe jest to, że stare aku ładują się parami, jedna do 1700 mAh, druga do 2050 mAh. W sumie można powiedzieć, że sporo. Ale chyba ta asymetria powoduje, że aparat miał zasilania na 60 fotek.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
A ja mam z kolei tak, że wszystko jesty niby ok (pełne naładowanie), bawię sie sprzętem, a tu nagle puste aku pokazuje i po zabawie. Wyłaczam, włączam ponownie i są pełne. Denerwuje mnie to - właśnie dzisaj mam imprezę dziecka i nie wiem ile i czy pociągnie.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
rozio: to chyba wina aku - ja jak wlozylem 4 alkaiczne Duracelle 1500 to starczyly na ~40 fotek. baterie byly kupione w tesco... moze to mialo wplyw? ale z tymi bateriami tez mialem taki problem - kilka razy aparat juz nie cykal, a po wylaczeniu i wlaczeniu jeszcze ciagnal (i nie byl to efekt pamieci bo aparat wlaczylem od razu). po wlozeniu jakichs no-name'ow - mojej ostatniej deski ratunku - docykalem moja sesje az do zmroku:) i nie mialem zadych problemow.
co do aku - polecam energizery 2500 - istD zrobil na nich jakies 400 fotek (po niepelnym naladowaniu firmowa ladowarka)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Moim zdaniem wina leży po stronie aku. Mam trzy komplety:
-energizery 1850mAh NiMH - szajs, który po 2 dniach od naładowania (bez uzywania) zmienia zwoje właściwości z zasilania na możliwość wykorzystania jako pociski średniego zasięgu. Jak są na full i włożę je do DS'a to tylko po to, żeby być pewnym, że padną po ok. 50 RAW.
-panasonic 2100mAh NiMH - mają prawo nazywać się ogniwem, ponieważ muszę mocno katować żeby je wykończyć. Trzymają 500 zdjęć, a nawet jak je zostawić na miesiąc to nie widać upływności.
-GB 2300 (w rzeczywistości 2250mAh) mam je od niedawna, kupiłem z promocji. Są ok, ponieważ szkoda mi panasoniców nowe GB katuję szybką ładowarką i odpókać nic im nie jest.

Dobrym sposobem na urtrzymanie właściwości aku (oprócz ładowania dopiero po rozładowaniu) jest używanie dobrych ładowarek procesorowych z małym prądem ładowania. Czas jest mało akceptowalny, bo ok. 16h trwa naładowanie kompletu 4szt., ale za to mam pewność, że są na full. Czas ładowania (prąd ładowania) mają duży wpływ na trwałość ogniwa. GP katuję szybką 3h ładowarką (jest to wygodne w podróży), ale w takim przypadku należy zdawać sobie sprawę, że gwarantowanego 1000 ładowań to nie osiągniemy. Sposobem na długi czas ładowania jest posiadanie kilku kompletów aku (dlatego denerwuje mnie to, że K10D ma mieć D-LI50 -choć ktoś już napisał, że zamienniki są tanie, to mimo wszystko...)
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
jesli dobrze pamietam to aku NI-Cd mialy gwarantowane 1000 ładowań. Ni-MH nie sa juz takie wytrzymale i gwarantuja okolo 500 ładowań.
pozdrawiam
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Pewnie już było kiedyś, ale uważam te "wykłady gościnne" za rzetelne zródło.

WYKŁADY

(uwaga - pdf) Polecam I rozdział "O bateriach"

p.
M.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ttb napisał/a:
500 ładowań

obawiam się, że zawsze ładując dużym prądem (szybko) nie wytrzmają nawet połowy tego. Jednak i tak warto poświęcić jeden komplet za 50PLN, bo ładując co 2 dni (przy założeniu, że do kosza po 250 ładowaniach) wytrzymają 1.36 roku.
 
sobek  Dołączył: 21 Lut 2007
Witam. Mam podobny problem z gx-1s. baterie gp 2100 po naladowaniu nawet nie pozwalaja wlaczyc aparatu. Pokazuje sie pusta bateria. Potem te same aku do fuji s5100 wrzucam i ponad 150 zdjec z lampa strzelilem( wiecej juz nie mialem sily robic..). Chyba cos jest nie tak z tymi aku bo nie chce myslec ze z samsungiem....
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mogą też być brudne styki w komnorze baterii.
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja dodam. Baterie litowe wytrzymują nawet kikla tysięcy strzałów. nie ulegaja rozładowaniu. Ich ceny spadają. Polecam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach