seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Jeżeli założymy, że k200 był krótkotrwałym następcą serii k1XX, a następnie funkcjonalnie czymś pośrednim między Km, a K20 to po jego wycofaniu Pentax został by tylko z podstawowym Km i średniozaawansowanym K20 co wobec poczynań konkurencji jest za mało by zostać na 3 poziomach - nie mają wyjścia muszą dać coś dużo lepszego od k20 :)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
seele napisał/a:
nie mają wyjścia muszą dać coś dużo lepszego od k20 :)

Pomarzyć fajna rzecz...
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ale patrzcie...

K10>>>K20>>>k30
K100>>k200>>......
..........K2000>k3000
czyli kaem

myślę, że w przyszłości będzie tak, że na photokinie będą wychodziły następcy km'a a potem na pma półek wyższych, z tym że w 2009 powinny wyjść k30/k300 czyli km powinien nazywać się k3000 i tak co 2 lata nowa seria puch :) w okolicy k40 wyjdzie k4 :D potem k0.5 :D

chociaż nie... to pentax...
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Myślę, że nawet dla marketingowców z Pentaxa powinno być jasne, że w czasie kiedy nawet tacy producenci jak Olympus i Sony, o C i N nie mówiąc, mają po kilka korpusów - różniących się często detalami ale zawsze, ograniczanie się do 2 puszek, dość skrajnie pozycjonowanych, nie jest najmądrzejszym posunięciem. Myślę, że jest sporo miejsca na linię K100->200..., oferującą sporo więcej niż "entry level" - wyświetlacz, uszczelki -ale np. na "paluszki", a nieco mniej niż seria K10->K20, która mimo zalet, dla wielu amatorów może być po prostu za droga.

Chyba, że dojdą do hasła, które kiedyś głosił, zdaje się, Olympus : "Dajemy Ci wszystko czego potrzebujesz i nic więcej". Wtedy można nawet 1 puszkę, idealną w chorym widzie producenta, sprzedawać....
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
sołtys napisał/a:
Taaa, a w Bielsu-Białej można kupić nówki nieśmigane MZ-5n i MZ-3 !
A po ile?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
BobSz, no tak się śmieję, że wycofują linię K200D, żeby były wyraźne trzy półki - entry level Km, średni K20D i najwyższy z K2D :evilsmile:

Ale to, że zapierali się rękami i nogami przed FF to było o tym. Sam chyba nawet podawałem treść jakiegoś artykułu z angielskiego czasopisma foto.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Zamykają linię k200D, sugerowana cena szkieł FF ma wzrosnąć, a na B&H K20D właśnie staniał o około...250$ ! ( z 999$ na 744$)
Czy można to wszystko łączyć i szukać drugiego dna, czy raczej przypisać zbiegowi okoliczności...?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marcinicus napisał/a:
Zamykają linię k200D
to trochę chyba na wyrost stwierdzenie

to że w dżapanie nie sprzedają, nie znaczy że w reszcie świata nie będą 3 modele dostępne
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
sołtys napisał/a:
Taaa, a w Bielsu-Białej można kupić nówki nieśmigane MZ-5n i MZ-3 !

Wtrace sie: A ile kosztuja?
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
kierdel napisał/a:
sołtys napisał/a:
Taaa, a w Bielsu-Białej można kupić nówki nieśmigane MZ-5n i MZ-3 !

Wtrace sie: A ile kosztuja?


+1
i jakim sklepie?
 
kenworth  Dołączył: 06 Sie 2008
Myślę że chcą bardziej spolaryzować ofertę, K200 wyszedł im lepszy niż planowali a K20D nie tak dobry jak na to liczyli (za mała różnica między nimi była). Km wskoczy teraz na miejsce k200d (cenowo ) a K20 zastąpi K200. I wypuszczą K20super (czy jakoś inaczej nazywane). Tak żeby miedzy srednia klasa a gora była większa róznica.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
No ale np. Nikon też nie ma nic w tym segmencie, jest D90 które jakby nie patrzeć jest wyżej, i jest D60 które jakby nie patrzeć jest niżej.
Nie mam pojęcia jak spozycjonować okli E4xx/E5xx o tyle u Canona też znów jest niska 1000 średnia 450 semi-pro 50D i kilka uszek pro
Sony też A200 - $$$, A300 - średni, A350 dla jeleni, i kilka puszek semi-pro i pro

kenworth ma sporo racji, w zasadzie K20D od K200D dla amatora rózni przede wszystkim lepszy tryb seryjny, dopiero bardziej wyrobiony user zwróci uwagę na całą resztę usprawnień, 400D a 40D to było niebo a ziemia u Canona
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
to trochę chyba na wyrost stwierdzenie

to że w dżapanie nie sprzedają,


Nawet jeżeli tylko tam, to jest to pewien fakt, który trzeba raczej uznać za znaczący.
 
mroczas  Dołączył: 18 Lis 2008
opiszon napisał/a:
MateuszG, ee tam Minoltkę 7D można jeszcze kupić nową, jakby ktoś chciał ;-)

Poznań - Mega Avans



Nie wiem czy zwrociles uwage ale nie jest to 7D tylko 7... Czyli analog:D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ha

możliwe że umknęło to mojej uwadze

jeżeli to prawda, to przepraszam za zamieszanie :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ej, wy wszyscy wszechwiedzacy, a kiedy Pentax wypusci pelny sensor?

Bo ja glupi czekam i czekam, a widze ze wy sie swietnie orientujecie.
 

jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
proponuję założyć nowy dział na forum
"wróżenie z fusów"
i potem będziemy mogli wybrać wróżkę lub wróżbitę roku - kto najlepiej zgadnie jaki będzie kolejny model Pentaxa i trafi całkowicie z funkcjami będzie na stronie zamiast MESuper
najlepiej zapowiadają się autorzy następujących tekstów


Cytat
Myślę, że tym posunięciem chcą bardziej spolaryzować potencjalnych klientów na grupę "początkujących" i "średnio zaawansowanych" oraz, że następnym posunięciem będzie jakaś hipotetyczna KX (FF?) dla tych, którzy chcą przejść o klasę wyżej z K10 i K20.


Cytat
K10>>>K20>>>k30
K100>>k200>>......
..........K2000>k3000
czyli kaem
myślę, że w przyszłości będzie tak, że na photokinie będą wychodziły następcy km'a a potem na pma półek wyższych, z tym że w 2009 powinny wyjść k30/k300 czyli km powinien nazywać się k3000 i tak co 2 lata nowa seria puch :) w okolicy k40 wyjdzie k4 :D potem k0.5


Cytat
Myślę że chcą bardziej spolaryzować ofertę, K200 wyszedł im lepszy niż planowali a K20D nie tak dobry jak na to liczyli (za mała różnica między nimi była). Km wskoczy teraz na miejsce k200d (cenowo ) a K20 zastąpi K200. I wypuszczą K20super (czy jakoś inaczej nazywane). Tak żeby miedzy srednia klasa a gora była większa róznica.


brawo
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Abaddon79 napisał/a:
kierdel napisał/a:
sołtys napisał/a:
Taaa, a w Bielsu-Białej można kupić nówki nieśmigane MZ-5n i MZ-3 !


Wtrace sie: A ile kosztuja?



+1
i jakim sklepie?


Chłopaki - trzymajcie się mocno...


....



....


...



Mz-3 za 1900 [1800?] i mz5n za ok 1600

można do tego kupić prawdziwy rarytas - obiektyw 35-80 A 4,5-5,6 [?] za 400pln.

Sklep Klimczok - na górze.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ceny lustrzanek analogowych przewyższyły ceny lustrzanek cyfrowych. Nie sądziłem że doczekam takich czasów :mrgreen:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Ceny lustrzanek analogowych przewyższyły ceny lustrzanek cyfrowych. Nie sądziłem że doczekam takich czasów
Bo widzisz, fotografia analogowa pozostała tylko dla pasjonatów fotografii. a takich można doić bez umiaru :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach