darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
skanowanie negatywów - problem
Ostatnio skanowalem na na EPSON 4490 (soft tez epsona) negatyw sredniego formatu i maly obrazek. Problem mam taki, ze na podgladowych miniaturkach (PREVIEW) wszystko wyglada OK, ale gdy zaczynam skanowac do pliku (SCAN) wtedy obszar skanu jest jakby przesuniety (skanuje czesc negatywu i bialy obszar, czyli ramke podtrzymujaca negatyw, ALBO jest szary (tak jak w print screen`ie rOTTEN-a w jego poscie kilka watkow nizej.)

Przeinstalowałem skaner, zrestartowalem kompa, sprobowalem jeszcze raz i... nic... to znaczy zaś to samo...

Wyglada jakby glowica nie skanowala tak jak zwykle... potrzebna moze kalibracja - ale takiej opcji nie znalazlem w tym sofcie... ? ? hmm sam nie wiem, ale stracilem z 2e godziny i kapke nerwów...

Spotkal sie ktos z czyms takim ??? Co może być powodem ?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niestety w Epsonie nie spotkałem takiej opcji. Czy robiłeś aktualizację oprogramowania, może coś się pojawiło?
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
nie robilem.


pozatym silnik pracuje tak jak zwykle...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
darius_Er, ja tak kiedys mialem w Epsonie 2450. Pozwol mu zeskanowac do konca i spokojnie wrocic karetce do pozycji spoczynku. Jesli to nie pomaga, zobacz co na to Vuescan.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
dzis po tygodniu odpalam jeszcze raz, nastawiony na dawke nerwow a tu skaner dziala jakby nigdy nic....

Hmm. nie wiem co to bylo, ale mam nadzieje, ze to byl ostatni raz....
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
miałem niedawno podobny problem z tym skanerem ale zrobiłem taką rzecz: zresetowałem wszystkie swoje ustawienia i potem jedynie powyłączałem opcje digital ice i takie tam rozne wyostrzenia, ustawilem rozdzielke, wsadziłem dobrze przystawke z wstawionym negatywem i ładnie mi zeskanował klatka po klatce oddzielnie każda choć męczyłem się z tym bardzo długo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach