Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Film 135 a Pentax 67
A tu taka ciekawostka, kuzynka studiuje fotografię w UK, a z nią studiuje jeden Norweg, Fijo.
No i oglądając jego portfolio natknąłem się na taki ewenement. Facet ładuje normalny małoobrazkowy 135 do tego swojego Pentaxa 67. Czy ktoś z Was się z tym spotkał?

http://www.flickr.com/photos/tsholen/page5/ (na dole)

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
:shock: fajnie to wygląda, chyba będę musiał spróbować :idea:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
POwiedziałem właśnie kuzynce, że ma go zapytać o szczegóły :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak ktoś używa Pentaksa, to normalny nie jest. Skoro pentaksjanie poradzili sobie z niewymiennością dupek w 645, z modyfikacją kasety 120 do 220, to czemu nie mieliby używać 67 jako 135 :evilsmile:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Widziałem już te zdjęcia i powiem szczerze, że nie widzę sensu takiego zabiegu... :roll:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
do innych MF też ładuje 135
http://www.flickr.com/photos/tsholen/page7/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PS. Tu nie było, ale było gdzie indziej :-D
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Mam flexareta (niedziałającego niestety) z dedykowaną do niego przystawką na 135 i dodatkowym celownikiem zakładanym na sanki lampy.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no, możliwe, przystawki są - ale wydaje mi się, że koleś ładował to i do 67 i do Hassela i Holgi, i czego tam jeszcze się da, zapytamy, zobaczymy... :-)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
SQ6GIT, kupił na ebaju przystawkę do robienia "Panoramy" ;) Swego czasu były sprzedawane chyba po 40$. Identyczne można dostać do Holgi, Lubitela, Hassela, Rollei i czego jeszcze tam dusza zapragnie.

To tak jak do 4x5 są ścianki umożliwiające podpięcie każdego body na bagnet K i robienie panoramy ;)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Pietras napisał/a:
SQ6GIT, kupił na ebaju przystawkę do robienia "Panoramy" ;) Swego czasu były sprzedawane chyba po 40$. Identyczne można dostać do Holgi, Lubitela, Hassela, Rollei i czego jeszcze tam dusza zapragnie.

To tak jak do 4x5 są ścianki umożliwiające podpięcie każdego body na bagnet K i robienie panoramy ;)

Możliwe, jak będę wiedział, jak to ładuje, to się podzielę tą wiedzą... :-)
Nie chce mi się wierzyć, że facet kupił tyle przystawek.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Przed momentem na łebaju przewinęła mi się kasetka do "ładowania" filmu 135 na plecki LF.
Konkretnie 8x10.
Bardzo szeroka, baaardzo niska panorama.... ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Stachu napisał/a:
Widziałem już te zdjęcia i powiem szczerze, że nie widzę sensu takiego zabiegu...

i teraz widać sens:
Cypis aka Piotr napisał/a:
Bardzo szeroka, baaardzo niska panorama...


:-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
A ja widziałem jak się to robi :) I szczerze myślałem że ten temat już jest obgadany na forum :D

A tu poprostu gąbeczki się daje!
http://uk.youtube.com/watch?v=AK9iBKoQYik
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Taką Holgę trzeba za każdym razem doszczelniać taśmą izolacyjną? :shock: ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
piotrecius, Holgi nie miałem, ale zakładam możliwość, że to standardowa procedura w tym aparacie i nie ma nic wspólnego z faktem pobytu w niej filmu 135... :-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
piotrecius napisał/a:
Taką Holgę trzeba za każdym razem doszczelniać taśmą izolacyjną? :shock: ;-)

Holga to tak fajne stworzonko, że nie musisz używać słowa "trzeba" w jej kontekście.. ;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Re: Film 135 a Pentax 67
SQ6GIT napisał/a:
Czy ktoś z Was się z tym spotkał?


Kup "wkladke panoramiczna" od Mamiyi 7. Bedziesz mogl uzywac malego obrazka w kazdym aparacie srednioformatowym. Jedyne ograniczenie to koniecznosc zwiniecia filmu w ciemni.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie wiem, czy to ma sens. Bo taka panorama nie jest tak na prawdę szeroka. Równie dobrze można sobie wyciąć pasek z kliszy do średniego formatu i wyjdzie to samo, chyba tylko drożej. Jeśli już używamy takich dziwnych proporcji kadru, jak 5:1, czy 10:1, to przydałby się też superszeroki obiektyw. Nie wiem, jak z dostępnością i cenami takowych w MF.

P.S.
Bardzo mi się podobają tego typu zdjęcia, tylko naprawdę nie wiem, co mi się konkretnie podoba - czy kolorystyka, czy jakiś taki spokój, czy mała GO:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
[rK], dzięki za info, nie wiedziałem, że są takie wkładki
póki co pozostanę przy 6x6, ale kto wie... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach