rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
czytam, czytam i uwierzyć nie mogę... Tyle osób kupując puszkę za w sumie spore pieniądze nie zajrzało do istrukcji ani nie zainteresowało się, jaka jest różnica między AF-S a AF-C... A zadajcie sobie pytanie, po co konstruktorzy dodali dodatkową funkcję sprawdzania ostrości, chyba specjalnie, żeby wolniej było, na złość wszystkim użytkownikom... Nic tylko dywersja jakaś... Alleluja!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Michał napisał/a:
jakie powinno być ustawienie odszumiania? Czy neutralne i odszumiać w programie na kompie czy odszumiać w puszc ze na maxa??

Na mój chłopski rozum lepiej ustawić w puszce odszumianie na zero, a potem podczas obróbki pracować nad plikami. Wtedy masz przecież większe możliwości wpływania na proces pozbywania się szumu (w PhS masz możliwość regulacji np. stopnia usuwania kolorowego szumu, zachowania szczegółów itp.)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Cytat
Nic tylko dywersja jakaś... Alleluja!


:) Heheh. Normalnie V kolumna zza roga atakuje. A tak na poważnie - chodzi o to, że AF.C w K20D jest szybsze niż AF.C w K10D. Reszta jest pytaniem - czy można to wykorzystać w szerszy sposób?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
tak sobie myślę, że najprościej byłoby, gdyby P dodał w menu możliwość nieczekania na potwierdzenie ostrości w trybie AF-S i zostawiał decyzję fotografującemu, albo czeka, aż sobie system dorzeźbi, albo pstryka, ufając pierwszemu odruchowi AF...
teoretycznie można sobie też wyłączyć skojarzenie AF z wciśnięciem spustu do połowy i bazować na przycisku AF, ale to chyba nic nie przyśpiesza, bo trzeba naciskać 2 przyciski (spust i AF), więc zysk żaden :-/
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
cypis napisał/a:
tak sobie myślę, że najprościej byłoby, gdyby P dodał w menu możliwość nieczekania na potwierdzenie ostrości w trybie AF-S i zostawiał decyzję fotografującemu, albo czeka, aż sobie system dorzeźbi, albo pstryka, ufając pierwszemu odruchowi AF...
teoretycznie można sobie też wyłączyć skojarzenie AF z wciśnięciem spustu do połowy i bazować na przycisku AF, ale to chyba nic nie przyśpiesza, bo trzeba naciskać 2 przyciski (spust i AF), więc zysk żaden :-/


"P" tego nie uczyni.
Ta firma egzystuje obecnie na zasadzie - "Psy szczekają, a karawana idzie dalej".

A najlepszy sposób na przyśpieszenie AF w K20, K10, itd. ?
Kupić KaeMa !! :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mirqus napisał/a:
A najlepszy sposób na przyśpieszenie AF w K20, K10, itd. ?
Kupić KaeMa !! :-D
A kto ci powiedział, że K-M ma szybszy AF od K10D i K20D ?
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
argawen napisał/a:
mirqus napisał/a:
A najlepszy sposób na przyśpieszenie AF w K20, K10, itd. ?
Kupić KaeMa !! :-D
A kto ci powiedział, że K-M ma szybszy AF od K10D i K20D ?


Przecież Firma sama się tym szczyci - link

Cytat
5 point AF system
The Pentax K-m SLR lets the user keep shooting images at the speed of approximately 3.5 frames per second (in the JPEG recording format), allowing the user to capture a sequence of a fast-moving subject with great ease.The Pentax K-m incorporates a five-point wide-area AF system (SAFOX VIII with five cross-type sensors) to assure dependable, high-precision autofocusing. Using the five sensors positioned in a cross pattern over the image field (one in the middle, two at sides, and two at top and bottom), this system automatically and unfailingly selects the optimum sensor for a given subject. It also allows the user to fix the AF detection point at the middle sensor. Thanks to a thorough review of the AF algorithm, this AF system also offers improved autofocusing speed under poor-lighting conditions, in which conventional AF systems take longer to focus on the subject.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
cypis napisał/a:
najprościej byłoby, gdyby P dodał w menu możliwość nieczekania na potwierdzenie ostrości w trybie AF-S i zostawiał decyzję fotografującemu, albo czeka, aż sobie system dorzeźbi, albo pstryka, ufając pierwszemu odruchowi AF...

Ale IMO to byłaby bzdura totalna - w ogóle nie miałby sensu AF.

Ile czasu po naciśnięciu spustu miałaby się wyzwalać migawka? 0,0002 ms czy 0,45 ms czy ile? Czasem obiekty są bliżej, czasem dalej, czasem AF musi przeostrzyć o 20cm, czasem o 2m... Przy takim rozwiązaniu generalnie mogłyby zawsze wychodzić nieostre zdjęcia!

To dużo prościej jest przestawić przełącznik na MF i samemu "cośtam podostrzać", ręcznie.

[ Dodano: 2008-12-08, 18:41 ]
mirqus, a gdzie w tym cytacie jest napisane, że K-m ma lepszy AF od K10D/K20D? To zupełnie ogólnikowy tekst marketingowy: "ten system AF jest lepszy niż typowe systemy AF"
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
na forum ktoś dawał link do testów k-m i tester stwierdził że AF K-m'a jest szybszy niż AF w K20D.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hm...Moze L_uka lub Litol wypowiedzą się w tej kwestii. Mieli w reku K-M na plenerku w Modlinie. Robili zdjęcia. Posiadają K10D lub K20D.
Ale nie słyszałem od nich, by AF w K-M był szybszy. Możliwe także, że nie chciali robić posiadaczom K10D i K20D, na plenerze, przykrości.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Tak przy okazji: jaki silnik AF ma K-m. Ten słabszy jak w K100/200D, czy silniejszy jak w K10/20D?

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
Tak przy okazji: jaki silnik AF ma K-m
Jest na paluszki.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Jest na paluszki.

Skoro jesteśmy przy zasilaniu, to czy jest różnica w szybkości działania obiektywów z własnym silnikiem SDM zasilanych z korpusu K10 lub K200?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
to czy jest różnica w szybkości działania obiektywów z własnym silnikiem SDM zasilanych z korpusu K10 lub K200?
Wg mnie nie ma. Szkło pobiera tylko sterowanie z korpusu. Dla mnie jest to raczej oczywiste :shock: .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy w stanie częściowego rozładowania wydajność prądowa zasilania nie będzie miała znaczenia?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Czy w stanie częściowego rozładowania wydajność prądowa zasilania nie będzie miała znaczenia?
Pewnie takie same jak z dedykowanego akku.
Skąd mi to wiedzieć :-P . Nie mam K200D.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Wg mnie nie ma. Szkło pobiera tylko sterowanie z korpusu. Dla mnie jest to raczej oczywiste :shock: .

Nie no zasilanie też - własnej baterii przecież nie ma. To też ciekaw jestem czy rodzaj zasilania puszki ma wpływ na silnik w obiektywie, skoro tym się tłumaczy słabszy silnik w korpusie. Według mnie nie powinien mieć wpływu na silnik w obiektywie, no ale gdybać nie lubię, a sprawdzić nie mam za bardzo jak.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
a sprawdzić nie mam za bardzo jak.
Ja także.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
cypis napisał/a:
można sobie też wyłączyć skojarzenie AF z wciśnięciem spustu do połowy i bazować na przycisku AF, ale to chyba nic nie przyśpiesza, bo trzeba naciskać 2 przyciski (spust i AF), więc zysk żaden


jesli przycisk AF w pentaxie to to samo co AF-ON w nikonie to po to sie to robi:
http://forum.nikon.org.pl...?t=72447&page=4 (przeczytajcie sobie post nr32 a moze jak ktos chce to calosc bo problemy z af wystepuja na kazdym forum)

pewnie zasada dzialania jest taka sama.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No tak, cytatem wskazałem niechcący do kogo to pytanie :-)

W każdym razie jak by ktoś się nudził, miał te dwa korpusy i jakieś szkło z SDM, będę wdzięczny za odpowiedź. Chodzi mi tylko o szybkość z jaką silnik w obu szkłach pokona cały zakres. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach