TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Rozbierał ktoś SMC F1:4-5,6 35-80mm?
coś mi lata w nim, ma ktoś jakieś sample jak go rozebrać ?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Mam jakieś dziwne przeczucie, graniczące z pewnością, że rozbiórka tego kultowego szkiełka nie została dotąd uwieczniona ani na filmie, ani też na fotografii. Jeśli coś Ci w nim lata, to możesz dać do serwisu (chybaa wyjdzie drożej niż to coś jest teraz warte), albo pogrzebać samemu. Ja trochę grzebałem, ale wyznaję szczerze - poza etap zdjęcia pierścienia przysłon nie wyszedłem. Do samego końca posunąłem się tylko z 28-70/4. Efekt był taki, że kilku forumowiczów może się teraz cieszyć częściami pochodzącymi z tego obiektywu :-D Gdybyś zdecydował się na własnoręczną rozbiórkę, to moja rada jest taka: rób to na dużym prześcieradle. Niebezpieczeństwa w początkowej fazie rozbiórki są dwa: 1. pod pierścieniem przysłon jest taka mała kulka, która wypada niespodziewanie i potrafi zniknąć nie wiadomo gdzie, ale za to bezpowrotnie; 2. Nie baw się stykami, są one osadzone w sprężynkach. Przyciśnięcie i nagłe puszczenie takiego styku skutkuje tym, że styk ów, razem ze sprężynką zachowuje się jak pchełka, skacze i dzieli los kulki :-D Gdyby Ci się udało przejść te początkowe fazy rozbiórki, to potem staraj się dobrze zapamiętać co do czego i jak pasowało, no chyba, że chcesz mieć wspaniałego "puzzla" na Święta :-D
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
hehe właśnie rozebrałem i złożyłem ;P jedna śrubka wpadła do środka bo się wykręciła i blokowała mechanizmy ;). Trzeba uważać aby sprężynki nam nie wyskoczyły bo będzie kicha ;-) ;-) .
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chyba tutaj będzie mu lepiej.

Temu wątku ;-)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
TomaSzSz, wątek z nagimi fotkami jest siakieś poł strony niżej :-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a teraz filmik jak śmiga ;)

http://www.youtube.com/watch?v=71fknlyJ87c
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
TomaSzSz, naprawiłeś ? ;-)
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
opiszon, tak nie jest moze idealne bo ma troche luzu w pozycji AF i sie myli ale pstrykać sie da hehe ale body poszło na części ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach