alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Przy ostrości na nieskończoność. Dobrze mówię?


ano :-)
 

radzior  Dołączył: 10 Gru 2008
Pozwolę sobie podłączyć się do tematu i przedstawić swój made 4x5”. W prawdzie nie do końca, bo wyfrezowania w aluminiowych prowadnicach zleciłem ( brak odpowiedniej frezarki ) oraz czernienie aluminium. Reszta to robota w swoim piwnicznym warsztacie. Zostało do wykonania jeszcze mocowanie matówki tylko jakoś dwa lata się już zbieram jak sójka.











 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
wykonanie piękne :!:
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
radzior, podziwiam. Super robota.
Projekt robiłeś sam, czy miałeś jakąś ściągę?

gilby
 

radzior  Dołączył: 10 Gru 2008
gilby napisał/a:
Projekt robiłeś sam, czy miałeś jakąś ściągę?

gilby


Projekt- sam, "dizajn" - naoglądałem się :-D
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Z jakiego materiału (i gdzie zdobyłeś) zrobiłeś miech?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Śliczności . 8-) radzior, Chyba powinieneś czuć się shejtowany. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
można hejtować :?:

w sumie skoro to home-made, to jest to seria Limited (1 sztuka), więc i hejt się należy :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Hejt, to się za umiejętności należy. Deski też sam ciąłeś?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
a czy ktoś widział w sieci jakiś projekt takiego cudeńka?
marzy mi się taki, ale wolał bym mieć projekt.

gilby
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
gilby, tu masz coś: http://www.korex.net.pl/f...p?t=106&start=0
Ten Yaro robił sam też LF. Gdzieś w tym wątku powinien być link do strony czy coś. Ale poczytaj też posty, może się przyda.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A może tych którzy chcą tani LF zainteresuje ten link http://www.allegro.pl/ite...zny_zestaw.html
 

radzior  Dołączył: 10 Gru 2008
No więc tak:

Miech robiłem sam z czarnego kartonu (nie za sztywnego) – dostępny chyba w każdym sklepie dla plastyków. Rogi na całej długości od środka wzmocnione taśmą. Od zewnątrz zaimpregnowany lakierem akrylowym.
Najpierw wyrysowałem siatkę , wyciąłem i wygniotłem linie zagięć poczym skleiłem po obwodzie i dopiero wtedy zaginałem – formowałem harmonijkę po harmonijce.
Co do drewienka to jest to stara (może nawet starsza ode mnie ) decha olchowa która długo leżała na strychu i była obsrana przez gołębie :-P . Ale jak ją sąsiad potraktował heblarką i grubościówką to wyładniała.
Praktycznie wszystko było wykonane ręcznie na przysłowiowym stołku , nawet wczepy . Jedynym zmechanizowanym urządzeniem była wiertarka stołowa i ręczna :-D








 

jareq  Dołączył: 15 Gru 2008
Jako twórca aparatu, który "otwiera" ten wątek, chciałem pogratulować tej wspaniałej pracy :-B No i miech zbieżny wyszedł bardzo elegancko, znacznie zmniejsza to wymiary aparatu no i można stosować z łatwością optykę szerokokątną.
Ja w chwili obecnej chcę przebudować stronę, dlatego chwilowo nic tam nie ma. :idea:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach