MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mygosia, przenieś proszę temat do założonego wątku

Pozdr.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ooo!
Super :-D

Już ktoś przeniósł ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Już ktoś przeniósł ;-)

a ja Tobie thenksy wysłałem :P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jakoś to przeżyję :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
3 wątki o aparacie, którego nikt nie widział na oczy
uwielbiam to forum :evilsmile: Majonezowcy nawet jednego nie pozwolą pociągnąć :-P
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
Niedawno, nostalgicznie przeglądałem stare pisemka fotograficzne, i w jednym z nich (marzec 2003) informacja zakończona wykrzyknikiem - "Pierwsza Lustrzanka Cyfrowa Pentax-a "

Dalej leci coś w stylu :
"Pentax oficjalnie przedstawił swą pierwsza lustrzankę cyfrową - ist D.
Zdziwienie fanów marki jest tym większe, że jeszcze miesiąc wcześniej, przedstawiciel producenta oficjalnie zdementował wszelkie plotki, informując, że biuro konstrukcyjne nawet jeszcze nie rozpoczęło prac nad tego typu konstrukcją !"

:mrgreen:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
heh :mrgreen:

Mi się marzy Full Frame ze względu na płytką GO i mniejszy szum (albo przynajmniej - mniej kolorowy ;-) ) podobnie jak
ThomFoto ;-)

A wiecie czemu?

Bo to się przydaje ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sunshine, ale nie musisz o tym pisać. Każdy to dobrze wie. No może prawie każdy, robię tu wyjątek dla konstruktorów aparatów Pentaxa. Oni jako jedyni na tej planecie o tym nie wiedzą. :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i oglosili cos??? Gdzie szukac informacji?

[ Dodano: 2008-12-16, 08:40 ]
Mam nadzieję, że nie chodzi o te nowe lornetki, ani k20d z gps'em.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
opiszon napisał/a:


jeżeli tak, to idealna puszka dla ThomFoto :-P


Teraz to już mi rybka. może sobie Pentax wypuszczać FF. ba może nawet rzucić na rynek puszkę z działającym AF. ja sie Was tylko pytam. ile osób kupi k20s/k30 na aps-c?
Na wszystko jest czas. jak sie nie wskoczy do odjeżdzającego pociągu to potem trzeba sie nazapie.... żeby dogonić. mam nadzieję że management P kiedyś to zrozumie .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
ile osób kupi k20s/k30 na aps-c?

zapewne zdecydowanie więcej niż k3d z FF

cena misiu, cena

kilka osób kupi FF, reszta póki co zostanie z APS-C - nie ma bata przy dzisiejszych cenach sprzętu
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja chętnie kupię takie k30d z AF chociażby jak z Nikona f50, jak mi już kasetka wyzionie ducha :->
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
opiszon, niestety bardzo sie mylisz. wiekszość obecnych userów k10/k20 to potencjalni klienci na FF . Nie bedzie tego w pentaxie to porzucą go dla innej firmy bez mrugnięcia okiem. proste. . Nie wierzę w to że kupia kolejną puchę aps-c. wspominasz o kasie. Kasa jakoś nie przeszkadza kupować szkieł po 2-3 K a to dokładnie tyle ile trzeba dołożyć aby mieć puszkę FF

[ Dodano: 2008-12-16, 09:16 ]
Eldred,

ale Ty robisz przesiadkę z k100. Ja mówie o obecnych uzytkownikach k10/k20 dla których P nic nie proponuje.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto, np. Perl używał k20d (nawet jeszcze ma) i przeszedł na nikona, i wcale nie na FF tylko na d200 dla AF'a i szkła, bo on fotografuje sport i crop mu daje pewne korzyści w tej dziedzinie właśnie z 80-200/2.8.

[ Dodano: 2008-12-16, 09:18 ]
ThomFoto napisał/a:
ale Ty robisz przesiadkę z k100. Ja mówie o obecnych uzytkownikach k10/k20 dla których P nic nie proponuje
Fakt. :->
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
wiekszość obecnych userów k10/k20 to potencjalni klienci na FF

ale skąd masz takie informacje :?: robiłeś badania rynku :?:
ci co bardzo potrzebowali FF już sobie poszli/przeszli
kilku jeszcze siedzi
reszta najwidoczniej nie wie o tym że im FF potrzebne, i dobrze im z tym najwidoczniej

szkła za 2-3K a puszka za 6-7K to jednak zdecydowana różnica - szczególnie jak się popatrzy na to, jak długo trzyma się 1 szkło, a ile wytrzyma 1 korpus, chociażby to miał być najdroższy z możliwych aparat
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Eldred, co niezmienia faktu że w Perl stanął przed murem i .... nie mogł kupić w P puchy która sprawdzałaby sie w fotografii którą robi. Perl potrzebował AF, ktoś inny FF, i tak powolutku userzy migrują. to jest cena jaką płaci P za zbyt wąską ofertę.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale mimo wszystko nie każdy potrzebuje zmieniać puszkę co pół roku, po to jest przebieg migawki żeby go wykorzystać, rzadsze upgrejdowanie puszki też jest fajne, bo masz większy skok technologiczny dający super frajdę.

Jak widzę co ma K-m (przyciski na wierzchu do wielu funkcji, szybszy seyjny, szybszy af, detekcja pyłków matrycy itd.) to mi się micha cieszy na to co będzie w k300d i k30d.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
Ja mówie o obecnych uzytkownikach k10/k20 dla których P nic nie proponuje.

ale skąd takie przekonanie, że 100% użytkowników aparatów foto jak zmienia aparat, to przesiada się na półkę wyżej

takim tokiem rozumowania moim następnym korpusem do codziennego użytku powinien być nikon d800 a po nim pewnie powinienem latać i robić zdjęcia nikonem d5 (bo Pentax nic mi nie oferuje)

dziękuję, zostanę przy body APS-C i jego rozmiarach
jak będę zmieniał korpus, to dlatego że stary się zestarzał i będę chciał nowych wartości dodanych - a to niekoniecznie musi być FF - równie dobrze szybszy AF i inne tego typu smaczki
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto napisał/a:
Perl potrzebował AF, ktoś inny FF, i tak powolutku userzy migrują. to jest cena jaką płaci P za zbyt wąską ofertę.
No to jest fakt, smutny fakt..
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
opiszon napisał/a:
ale skąd masz takie informacje :?: robiłeś badania rynku :?:


zajrzyj czasem na forum innych systemów. Userzy Pentaxa niczym nie róznią sie od średniostatystycznego usera C czy N. a tam tendencje są oczywiste. żadne badania tu nie są potrzebne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach