Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon napisał/a:
takim tokiem rozumowania moim następnym korpusem do codziennego użytku powinien być nikon d800 a po nim pewnie powinienem latać i robić zdjęcia nikonem d5
i co dalej??? lepiej tego nie rób bo tak czy inaczej w końcu będziesz miał ten problem :-P

[ Dodano: 2008-12-16, 09:25 ]
OK W TYM MOMENCIE NA Oficjalnym forum pentaksa Pentaxforums.com jest już 16 grudnia. Czyli lada moment możemy spodziewać się jakiejś wiadomości.

[ Dodano: 2008-12-16, 09:26 ]
Link do newsów pentaksa

Link do najnowszej strony tematu o przypuszczalnej dzisiejszej nowości
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Eldred napisał/a:
No to jest fakt, smutny fakt..


wiesz. najbardziej wkurzające w tym jest , że nie tak dużo potrzeba było aby zatrzymać odpływ userów. jakby zamiast strugać k20 rzucili na rynek k10 FF to sporo ludzi wstrzymałoby sie z decyzjami. wiedzieliby że ktoś tam w P ma głowe na karku i widzi tendencje. a management poleciał jeszcze tekstem że interesuje ich segment wyłącznie amatorski. No takiego marketingowego samobója to nieczęsto sie spotyka.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
zajrzyj czasem na forum innych systemów. Userzy Pentaxa niczym nie róznią sie od średniostatystycznego usera C czy N. a tam tendencje są oczywiste.

tylko że może userzy forum, a w szczególności udzielający się userzy jakiegokolwiek forum, nie są przekrojem przez całą populację, i mogą bardzo, ale to bardzo mylić takie badanie statystyczne

IMHO forum nie jest w żadnym stopniu grupą reprezentatywną
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto, Pewnie każdy zaczynający swoją przygodę z lustrzanką, kiedy już dopadnie go LBA i zacznie kupować droższe szkła, zaczyna marzyć o tym, że zajmie się tą dziedziną profesjonalnie, i stąd te rzesze amatorów z d40 którzy kupili Nikona "bo on jest przyszłościowy bo ma segment profi" a i tak nie wyjdą po za kita..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
a i tak nie wyjdą po za kita..

o dokładnie

wystarczy sprawdzić rynek - ile jest dostępnych obiektywów kit, a ile czegoś ambitniejszego :-P ja nie widzę tego odpływu z P do innych systemów (przynajmniej nie na allegro) jak coś się trafi używanego (podkreślam), to i tak zazwyczaj pochodzi z tego forum ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
opiszon, masz 100 % racji.. . forum fotograficzne to nie jest wykładnik tylko wierzchołek góry lodowej. to tylko pokazuje że trend aps-c > FF jest jeszcze silniejszy niż wynikałoy to z lektury forum
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
Link do newsów pentaksa

działa ci ta strona :?: bo u mnie nie, więc albo problem na moim proxy, albo użytkownicy oblegli stronę pentaxa, albo właśnie nowe soczyste newsy ładują ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon napisał/a:
działa ci ta strona?
no właśnie przed chwilą działała, także chyba rzeczywiście coś się dzieje ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
forum fotograficzne to nie jest wykładnik tylko wierzchołek góry lodowej. to tylko pokazuje że trend aps-c > FF jest jeszcze silniejszy niż wynikałoy to z lektury forum

no oczywiście, bo to co dotyczy tych użytkowników na forum, dotyczy też każdego szaraczka

błazenada i tyle

starasz się wyczarować ten trend, a na prawdę bez poważnych badań społecznych nie da się tego zrobić

problem z górą lodową jest taki, że nie wiesz co się pod tą wodą tak na prawdę znajduje, dopóki się pod nią nie zanurzysz
bo wiesz, może ten wierzchołek przemieszcza się na jakiejś dużej tratwie, i pod wodą jest jedno wielkie nic, a prawdziwa góra lodowa podryfowała sobie spokojnie w innym kierunku, nawet nie myśląc o FF :?:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Eldred napisał/a:
a i tak nie wyjdą po za kita..

\myśle że to w dużej mierze mit. Postęp w dziedzinie technologicznej jest niesamowity. Już teraz są dostępne hybrydy typu Panasonic g1 gdzie zacheca sie ludzi do kupowania wymiennych obiektywów. niby taki sobie kompakcuik prawie a szkła prosze - mozna zmieniać.

z tym pozostawaniu przy podstawowym szkiełku to niebardzo jakoś to widać. znacie kogokolwiek kto mając już lustro i pieniązka na kupienie szkła pozostał przy kicie?

nieoszukujmy sie. zaawansowana pólka w Pentaxie jest zapełniona i ładowanie tu kolejnego korpusu jest poprostu nieporozumieniem. zostawić jak jest i zająć sie zapełnianiem półek semi profi i profi. innej drogi nie ma. I nieważne co my tu sobie myślimy. nie da sie iść pod prąd. w każdym razie nie da sie tak iść cały czas.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
znacie kogokolwiek kto mając już lustro i pieniązka na kupienie szkła pozostał przy kicie?

fakt, zazwyczaj dokupują sobie długiego kita, albo sigme czy tamrona 70-300 (a i tak płacz że drogo) i koniec
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
opiszon, ThomFoto ma niestety rację, tak jak wcześniej pisałem, jak ktoś kupuje lustrzankę, to chce kupić sprzęt "dobrej profesjonalnej firmy". Czasem ktoś pomyśli i zastanowi się czy będzie profesjonalistą czy fascynatem-amatorem i wtedy wybiera świadomie (jak np. Ja), a czasem po prostu patrzy, że Nikona i Canona używają profi, że jest tam FF, itd itd.. i dlatego kupują entry level od N lub C, nawet jeśli nigdy nie dadzą za puszkę więcej niż 2kzł.

[ Dodano: 2008-12-16, 09:43 ]
Ja przynajmniej taki trend zauważyłem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred - zgoda
ale czasem po prostu kupują z rozsądkiem - tak jak Ty, ja, wiele osób tutaj, także duża rzesza nowych forumowiczów dopytujących się o k200d
nawet kamyszkowi userzy się powoli ujawniają
sam sprzedałem w piątek obiektyw starszemu panowi, który świadomie wybrał k20d a nie d90 Nikona, czy innego Kwanona, mimo namawiania przez inne osoby (sam to przyznał)
pewnie głupi, co nie :?: 8-)

z innej mańki - nie twierdzę że Pentaxowi FF nie jest potrzebny, tylko uważam że stwierdzenie o tym, że userzy k10d/k20d przesiądą się tylko na FF jest nie podparte żadnymi dowodami i zakrawa jawną manipulację

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Taa dlatego nasze forum jest takie fajne, bo mamy ludzi którzy myślą rozsądniej a nie tylko patrzą na reklamy i napis na pasku aparatu pana focącego wesele. ;-)

p.s. strona już działa ale na razie nic się nie pojawiło.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
którzy myślą rozsądniej a nie tylko patrzą na reklamy i napis na pasku aparatu pana focącego wesele.

Eldred, to mi przypomniało o tekście który zapodałem z mojego firmowego forum w zeszłym tygodniu, pamiętasz :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pamiętam. Dokładnie o co chodzi.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Eldred napisał/a:
zastanowi się czy będzie profesjonalistą czy fascynatem-amatore


nie rozumiem takiego podziału. jasne że profi pracują już w znakomitej większości na puszkach FF. to jasne.

ale czy amator nie może takiej puszki sobie kupić. choćby dla oczywistych zalet jakie ma FF nad aps-c. nie każdy kto kupuje ff musi od razu stać sie profi i kosić na tym kasę. niektórzy kupują bo poprostu kochają fotografię i nie lubią ograniczeń narzucanych przez aps-c .

Moje ulubione porównanie. samochody teżupujemy coraz lepsze, wyposażone i bezpieczniejsze. Czy dlatego że chcemy zostać kierowcami rajdowymi? nie. dlatego że chcemy mieć zapewniony komfort i bezpieczeństo. czasem te frajdę z posiadania fajnej maszynki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto napisał/a:
czy amator nie może takiej puszki sobie kupić
też bym chciał FF ale po pierwsze nie będzie mnie na to stać, po drugie nie lubię za dużych puszek, nie wiem czy nie przejdę na kxxxd zamiast kxxd właśnie ze względu na rozmiar. Zapominasz że tylko na prawdę zamożny amator kupuje puszkę za 8-10k.
I to niezależnie czy w polsce czy na zachodzie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ThomFoto napisał/a:
Moje ulubione porównanie. samochody teżupujemy coraz lepsze, wyposażone i bezpieczniejsze.


co do twojego obrzydliwego motoryzacyjnego porównania:

w większości kupujemy Fiaty, Skody, Daewoo (niby Chryslery) == APS-C

sportowe wozy zostawiamy sportowcom == artyści
Mercedesy zostawiamy taksówkarzom == kotleciarze

takie życie
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ThomFoto napisał/a:
Moje ulubione porównanie. samochody teżupujemy coraz lepsze, wyposażone i bezpieczniejsze. Czy dlatego że chcemy zostać kierowcami rajdowymi? nie. dlatego że chcemy mieć zapewniony komfort i bezpieczeństo. czasem te frajdę z posiadania fajnej maszynki.
Owszem, mamy GPS'y, ABS'y, automatyczne szkrzynie biegów i inne bajery ale nadal nie kupujemy bolidów formuły I czy samochodów czysto wyścigowych.

Pewnie że nie jest to fajne że kiedyś każdy mógł mieć analogowe FF, a teraz może też ale cyfrowe już nie, ale nic na to nie poradzimy.

[ Dodano: 2008-12-16, 09:56 ]
opiszon, a limuzyny i ciężarówki komatsu to średni i wielki format? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach