tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Adepci fotografii na start
W tym dziale proszę umieszczać wszystkie pytania początkujących użytkowników. Mam nadzieję, że właśnie tutaj pojawią się tematy rozpoczynające się od słów:

"jestem początkujący, doradźcie..."
"jaki obiektyw wybrać..."
"do czego służy spot..."
itp.



Dział ten ma na celu wyjaśnianie wątpliwości płynących z użytkowania zarówno sprzętu marki Pentax jak i innych producentów, a także z zakresu podstaw fotografii.

Dział będzie moderowany. Jeśli rozwinie się tu dyskusja warta zapamiętania, kolorowi przeniosą ją do innego miejsca na forum.

Pozostałe założenia i zasady tu panujące już niebawem.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To może jeszcze dodam, że również starzy wyjadacze, którzy maja jakieś banalne pytanie, ale nie potrafią go znaleźć w archwium mogą bezstresowo zadać pytanie tutaj, bez obawy, że w ciągu 5 sekund zostanie ono zamknięte jako DUBEL.

Wszystkich prosimy o pomoc w miarę możliwości. Nawet mało zaawansowani uzytkownicy mogą być często skarbnicą wiedzy dla zagubionych "zielonych".

Jednocześnie prosze w tym dziale powstrzymać się od uwag typu "Było już", "Poszukaj w archiwum", bądź też złośliwości i wysmiewań. Jeśli masz na to ochotę, to lepiej zamilcz. Tutaj starajmy sie powstrzymać od odsyłania do wyszukiwarki.
Bardzo proszę o podawanie linków do odpowiednich tematów.

Ps. Posty z tego wątku będą kasowane po upływie kilku miesięcy, chyba, że jak to już pwoiedział Tref, będą wnosić coś nowego, będą rzeczowe i ciekawe, to bedą przenoszone do odpowiednich działów.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ten dział ma na celu samooczyszczenie forum.
Podkreślmy to - odpowiadają tu osoby, które chcą pomóc. Jeśli Twoja odpowiedź nie będzie wskazówką dla pytającego - nie pisz tej odpowiedzi.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Innymi słowy prawdopodobnie będzie to pierwszy dział bez OTów na tym forum 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
sołtys napisał/a:
będzie to pierwszy dział bez OTów na tym forum

Ktoś w to wierzy? ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
sołtys napisał/a:
będzie to pierwszy dział bez OTów na tym forum


Ktoś w to wierzy?

Ktoś tego wymaga?
:-P

Tylko szkoda będzie jak później wszystki OTy będa kasowane :-(
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
sołtys napisał/a:
Innymi słowy prawdopodobnie będzie to pierwszy dział bez OTów na tym forum 8-)


A obok mnie stoi mrówka i trzaska Sinarem p2 seriami z ręki komary w locie ;-) :-P

 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
thrackan napisał/a:
sołtys napisał/a:
Innymi słowy prawdopodobnie będzie to pierwszy dział bez OTów na tym forum 8-)


A obok mnie stoi krasnoludek i trzaska Sinarem p2 seriami z ręki komary w locie ;-) :-P


No i pierwszy OT zaliczony.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
pochwalam inicjatywę, taki dział jest bardzo przydatny. tutaj będzie można rozwiązywać problemy typu: "jakiego użyć obiektywu, żeby było widać dobrze na zdjęciu sarenki pasące się daleko na polanie" (jak wiadomo autentyk sprzed paru dni), albo bez obawy o kompromitację pytać czemu w kompaktach jest taka duża głębia ostrości (mój przypadek :mrgreen: )
więc pochwalam inicjatywę. przynajmniej forum będzie bardziej poukładane i będzie sensowniej działać...
 
Gośka  Dołączyła: 19 Lis 2008
Benek napisał/a:
"jakiego użyć obiektywu, żeby było widać dobrze na zdjęciu sarenki pasące się daleko na polanie" (jak wiadomo autentyk sprzed paru dni)


Mógłbyś powstrzymać się od złośliwości , nie jestem blondi i doskonale wiem jaki mniej więcej zakres musi mieć obiektyw by robić takie fotki. Pytałam o dobry do tego obiektyw. Jest mnóstwo firm , mają różnego rodzaju szkła, są mniej jasne lub bardziej itp. Miałam nadzieję ,że może ktoś napisze który z tego zakresu jest ok a który to wyrzucone pieniądze.

 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Oby ten pomysł wypalił, bo od dłuższego czasu mało przeglądam to forum, główny powód np:
http://pentax.org.pl/view...48f917ef#345339 życie tutaj głównie się toczy wokół takich tematów z przykrością muszę stwierdzić, że to forum już mnie nie interesuje tak jak kiedyś.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
predoo, skoro od dłużego czasu mało przeglądasz forum to skąd wiesz wokół jakich tematów toczy się tutaj życie?

[ Dodano: 2008-11-21, 21:58 ]
.. głównie?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gośka to nie miało być złośliwe. trochę jesteś przewrażliwiona. nie piszę, że jesteś blondi. o sarenkach na polanie zaczęłaś ty, nie ja. ja potrafię przyznać się do ignorancji w pewnych kwestiach, tobie też radzę spojrzeć na siebie z odrobiną autoironii. z mojej strony tyle w tej kwestii.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ach te gruboskórne samce
:mrgreen:
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
sołtys napisał/a:
forum to skąd wiesz wokół jakich tematów toczy się tutaj życie?
loguję się prawie codziennie, i widzę ciągle te same tematy, może poza kilkoma, klikam odznacz wszystkie jako przeczytane i na tym się kończy. Zaglądam to wątku fotografie do oceny i ostatnio przeglądam album, i może jeszcze kilka tematów. Ale jest ich na prawdę mało, takie są moje odczucia.
 
Gośka  Dołączyła: 19 Lis 2008
Benek,

słowo autentyk często można spotkać gdy ktoś mówi o humorze z dzienniczków. No więc widać czytając mój post też miałeś niezły ubaw. Pisząc o sarence odpowiedziałam komuś kto próbował mi wmówić że kit 18-5 wystarczy mi jak narazie do robienia zdjęć. Nie pytałam czy do zrobienia takiej fotki jest mi potrzebny np 10-20 czy 300-400. Bo to doskonale wiem.
No i zapewniam Cię , że mam dystans do siebie i poczucie humoru;)


A no i dzięki pomocy niektórych osób wybrałam mam 50-200 , :))
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Podoba mi się ta inicjatywa. W końcu miejsce na moje głupie pytania. :mrgreen:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
genialne podforum! może teraz czasem zerkne do Korpusów cyfrowych, bo będą tam inne pytania.. a i zajrzę tutaj gdy będę miał wenę pomocną lub potrzebę.. dziękuję!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moje pytanie przy okazji pewnego wątku zostało zignorowane, to pod wpływem kolejnego, powtórzę je tutaj.
Czy zadanie pytania, założenie wątku w TYM dziale zwalnia absolutnie z myślenia, minimalnego wysiłku przeszukania czy to forum czy internetu? Czy uznajemy, że tu można trollować i pisać głupoty? A naganne będą próby skorygowania i wyprostowania osobnika?
Czy po prostu zakładamy, że tu mamy większą dawkę tolerancji, cierpliwości i chęci niesienia kaganka oświaty czy czego tam? Ale nie traktujemy tego jako przywolenie na całkowitą ignoranację?

Bo ja rozumiem ten wątek, jako taką oślą łączkę, no mam głupie pytanie, wiem że jest głupie, ale nie znalazłem odpowiedzi, to pytam. Ale nie wydaje mi się celowe tolerowanie sytuacji, że komuś się nie chce przeczytać instrukcji, zajrzeć post niżej, nie mówiąc o szukajce i wali nie bez litości głupotami, żąda natychmiastowych cudownych recept itp.
I ja nie szukam tu zwady czy czegoś tam, ot chciałbym wyjaśnić i wiedzieć, czy jest sens tu zaglądać, czy nie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Czy po prostu zakładamy, że tu mamy większą dawkę tolerancji, cierpliwości i chęci niesienia kaganka oświaty czy czego tam? Ale nie traktujemy tego jako przywolenie na całkowitą ignoranację?

Myślę, że należałoby stosować ten wariant.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach