japu  Dołączył: 15 Sty 2007
  istDL + Metz 36CT3
Witam

Czy taki Metz 36CT3 bedzie dzialal poprawnie z moim istDL? Wiem, ze nie ma P-TTL ale nie mam zadnego doswiadczenia z "automatyka" lampy i stad pytanie. I jak sie ma do tego wszystkiego "stopka" dedykowana do Pentaxa i brak tej stopki... :)

TIA,
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Miałem kiedyś 32CT3 zapiętego na Minoltę Z3 i aparat był jedynie w stanie wyzwolić lampę. Czyli suwakami na lampie ustawiasz czułość i przysłonę jaką dałeś w aparacie, pstrykasz i modlisz się, żeby z RAW'a udało się coś z tego uzyskać :) Różnica w cenie jest kilka złotych, ale postaraj się raczej o Metza z MZ w nazwie. Ogólnie była to nowsza seria lamp, dostaniesz przynajmniej do nich kostki współpracujące z cyfrowymi aparatami. Wyrwałem przed świętami Metza 32MZ3 za 100 zł, do tego na Allegro bywają kostki SCA do Pentaxa 3702 i na pewno dużo lepiej się to spisze.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ta kostka z deelem nic nie daje. Fafniak uzywal metza w ttlu i w sumie ciezko okreslic, jaki to mialo wplyw na korpus.
 
japu  Dołączył: 15 Sty 2007
Pytam dlatego, ze zlamala mi sie stopka w takiej starej Exakcie i sie zastanawiam czy kupic cos podobnego (czyli program dla dwoch przyslon + manual) za 50zl czy lepiej faktycznie jakiegos Metz'a za 200 z pomiarem swiatla...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach