bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Witam wszystkich,

Teraz widzę, że (szczególnie w porównianiu z pracą Bronka) wyszło mi strasznie ponuro. Następnym razem odważniej zakręcę gałkami. Aha, jak już pisałem w opisie - jestem tu nowy <obrazek nieśmiało uśmiechniętego małego kotka z duzymi oczami>.

Dobra - teraz a propos śniegu - otóż śnieg jest biały - tak go widzimy, bo tak nas robią w bambuko nasze zwoje mózgowe. A zazwyczaj nie obchodzi nas długość fal, czy tam faktycznie jest biały, czy nie, bo zazwyczaj nie używamy aparatu jako spektrometru, tylko robimy zdjęcie. Po to w aparacie jest WB - to ma symulować działanie oka. Dlatego dążąc do oddania na zdjęciu atmosfery oryginalnego zdarzenia, trzeba moim zdaniem jak najsilniej unikać wrażenia "o, jaki ładny niebieski śnieg". Co innego, gdy chcemy celowo zamieszać z barwami - ale wtedy niebieski śnieg to najbanalniejszy wybór z możliwych :) Ale to tylko moje zdanie :)

Tak czy inaczej - pomysł z raw challenge jest super-mega-giga i można się mnóstwo nauczyć.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, - zobacz sobie snieg w cieniu nawet przy pelnym sloncu....jest niebieski....
przy zachodzie slonca - tu mamy cala tecze "ciepla" strone....a w cieniach wrecz granat

[ Dodano: 2007-01-13, 15:48 ]
radze zobaczyc te zdjecia:
http://www.fototok.tkb.pl/pt/author.php?a=4958
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ok, nie omieszkam, ale obawiam się, że będziemy musieli poczekać z tą konfrontacją do przyszłej zimy. Ta jest w mocno okrojonej wersji demo :-/

Nie wykluczam, że mój powyższy wywód jest spowodowany właśnie brakiem aktualnych doznań wzrokowych ze strony natury i tam sobie coś wymyśliłem. Albo po prostu mam mniej "malarskie" oko i takich rzeczy nie widzę...

[ Dodano: 2007-01-13, 15:58 ]
Cytat
radze zobaczyc te zdjecia


Ah, akustyk, jaki ten internet mały :-)

Zdjęcia są piękne, ale to bym nazwał właśnie świadomą manipulacją kolorem. Ale dobra, wycofuję się z banalności niebieskiego śniegu :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj bEEf. Cieszę się, że swój debiut na forum rozpocząłeś od tak ciężkiego tematu. RC to rzeczywiście dobry pomysł - Jarkowi należy się co najmniej jedno opakowanie witaminy C.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Ah, akustyk, jaki ten internet mały


Internet? Mnie się zdaje, że kilka lat temu z człowiekiem na wyceczki rowerowe jeździłem ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Internet? Mnie się zdaje, że kilka lat temu z człowiekiem na wyceczki rowerowe jeździłem


No tak, ja jedyne wycieczki, jakie miałem z Akustykiem to były wycieczki osobiste na takim jednym forum o komputerach ;-) Chociaż też nawet chyba nie, bo dał się poznać jako w porzo chopisko. Taki jeden tutaj z takim avatarem brzydkim na 'D' też stamtąd, on mnie nieświadomie przy jednej pyskówce tu wciągnął linka zapodając :-D Wtedy jakoś niepochlebnie się chyba wyraziłem o bywalcach fórów foograficznych :oops: Ale wtedy TEGO forum nie znałem, wicie, rozumicie, to przez tych na C i N :)

Wracając do tematu: czy w następnym RC: można/trzeba/nie_wolno/głupie_pytanie obrócić zdjęcie? Wiem, że ostatnia odpowiedź jest najbardziej prawdopodobna, ale się nie znam i nie chciałbym Autorowi Pomysłu narobić ew. tzw. zbędnej roboty.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Wracając do tematu: czy w następnym RC: można/trzeba/nie_wolno/głupie_pytanie obrócić zdjęcie? Wiem, że ostatnia odpowiedź jest najbardziej prawdopodobna, ale się nie znam i nie chciałbym Autorowi Pomysłu narobić ew. tzw. zbędnej roboty.

Wypada :) Szkoda szyj do porównywania.
Ale jek ktoś juz nadesłał nieobrócone - zrobię to sam, bezstratnie, no problem.
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:

No tak, ja jedyne wycieczki, jakie miałem z Akustykiem to były wycieczki osobiste na takim jednym forum o komputerach ;-) Chociaż też nawet chyba nie, bo dał się poznać jako w porzo chopisko. Taki jeden tutaj z takim avatarem brzydkim na 'D' też stamtąd, on mnie nieświadomie przy jednej pyskówce tu wciągnął linka zapodając :-D Wtedy jakoś niepochlebnie się chyba wyraziłem o bywalcach fórów foograficznych :oops: Ale wtedy TEGO forum nie znałem, wicie, rozumicie, to przez tych na C i N :)


Jakie pyskówki?
Jaki brzydki avatar? (chcesz wyglądać jak ten avatar? :mrgreen: )

BTW Akustyka - wporzo chłopisko - no trochę rozpędu - podobnie do mnie do wielkoludów nie należy ;-) A wycieczki bardzo miłe się z nim urządza - na żywo jeszcze lepiej niż w necie (((-;
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
O! szemka Dabrow!
Cytat
Jakie pyskówki?

Eeeee.... To skrót myślowy, wiesz, od naszych sympatycznych pysków :-D
Cytat
Jaki brzydki avatar? (chcesz wyglądać jak ten avatar? )

C.B.D.O :mrgreen:

Hm, a w ogóle to mail nie dotarł.. nie wiem dlaczego, może spróbuj jesio raz:
beef [at] xl [dot] wp [dot] pl

[ Dodano: 2007-01-16, 19:10 ]
Dobra, odwołuję, doszło, doszło!
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Hm, a w ogóle to mail nie dotarł.. nie wiem dlaczego, może spróbuj jesio raz:


no to masz teraz szybką akcje decyzyjną! (-;

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach