mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Naprawa aparatu dalmierzowego
Mam Pytanie czy ktoś zna jakiś zaklad w warszawie ktory naprawia aparaty dalmierzowe ?????? Aparat byl najpierw w BT foto na armi ludowej ale wizyta tam nie pomogla mu i obiektywowi mimo iż obiektywu w ogole nie chciałem robić!!!! Pan z zakladu chciał!!! Teraz mój ultron f,1,7 nie ostrzy a po nasmarowaniu na szkłach powstal osad (pleśń) . Bylem też u Pana Bieńka w alejach jerozolimskich , człowiek uczciwy. Powiedział że aparatu nie zna i woli nie naprawiać bo może zaszkodzić . Kolejna wizyta na grzybowskiej 5 -to samo.....

Aparat to bessa r ma problem z odbiorem filmu . nie nawija sie na szpule odbiorczą która sie okręca.

Czy jest ktoś kto naprawiał dalmierzowy aparat w warszawie i może kogoś polecić?? Słyszalem że byl jakiś człowiek na ul radomskiej który naprawiał Leici ale już tam nie ma tego zakladu.......
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Voightlandery małoobrazkowe to trudny przypadek było ich mało a i precyzja wysoka . Ale zapaskudzić jak mniemam gwinty w obiektywie niodpowiednim smarem (chyba własnej roboty - parującym) to już gałgaństwo . Polecam zakład Pana Weissa w Bydgoszczy . Tam mu pomogą gruntownie . Adres powinien być na allegro w usługach foto . Proszę nie kombinować z innymi zakladami bo następne dzieło sztuki jakim niewątpliwie jest ten Voightlander przejdzie do historii . W tych aparatach nie podoba mi się tylko paralaksa . Duzo większa niż np w Contessach Zeissa ( odsunięcie wizjera troczę za bardzo w bok ) . Za zniszczenie Ultrona bym wytoczył sprawę
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mike666 napisał/a:
Teraz mój ultron f,1,7 nie ostrzy a po nasmarowaniu na szkłach powstal osad (pleśń)


Ja bym wrocil i wcisnął ten obiektyw tamtemu panu nie powiem gdzie. To podpada pod zniszczenie mienia... :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2009-01-06, 15:50 ]
pawel1967 napisał/a:
Voightlandery małoobrazkowe to trudny przypadek było ich mało a i precyzja wysoka


Ale to akurat te nowe - sa dosyc proste (oparte na niesmiertelnej kontrukcji Nikona FM10, Minolty X300 i innych takich tluczonych przez Cosine ;-) ) i wyszlo ich dosyc duzo :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
mike666, z obiektywem możesz na Chełmską pójść, tanio nie jest, ale pewność, że jest dobrze i masz gwarancję rzetelności. Ja tam robiłem swojego Summicrona 40mm/2.

Co do Ultrona, bym nie odpuszczał - zanieś i zażądaj by naprawili szkodę, ew. na piśmie niech się zgodzą na naprawę na ich koszt w innym uzgodnionym obopólnie serwisie. Podejrzewam, że z BT jakiś domorosły mechanik otworzył i się uczył na Twoim szkle na zasadzie - "otworzę i zobaczymy, metodą prób i błędów może dam radę". Szkoda że ta nauka za Twoje pieniądze.
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
SQ6GIT a kto na chełmskiej naprawia szkla?? Ktoś w wytwórni? Jestem w stanie zapłacić byleby to mialo sens i zrobil to fachowiec który na słowo dalmierz nie robi wielkich oczu .

[ Dodano: 2009-01-08, 18:04 ]
No wiem już co to za zakład na chełmskiej. Niesty usłyszałem też bardzo zle opinie na jego własnie jeśli chodzi o apart dalmierzowy . Kolega naprawiał ta leice CL i obiektyw . Skończylo sie na podpisaniu papierka że "klient nie bedzie dociekał swoich praw...' Czy jakóś tak . Obiektyw został nawiercony w celu naprawy . Pan przyznał sie że nie wiedziąl jak rozebrać wrocil w gorszym stanie niż byl.......

Wygląda na to że nie ma pewnego zakładu :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach