sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak fotografować mgłę?
Jak mierzyć światło w przypadku mgły oświetlonej w kontrze/oświetlonej zza fotografa/oświetlonej nocą latarniami ulicznymi/nie rozświetlonej przed wschodem słońca/przed zachodem słońca/mgły nad mokradłami itp.itd.?
Czy macie jakąś wiedze albo doświadczenie w tym temacie?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: jak fotografować mgłę?
sołtys napisał/a:
Jak mierzyć światło w przypadku mgły oświetlonej w kontrze/oświetlonej zza fotografa/oświetlonej nocą latarniami ulicznymi/nie rozświetlonej przed wschodem słońca/przed zachodem słońca/mgły nad mokradłami itp.itd.?
Czy macie jakąś wiedze albo doświadczenie w tym temacie?


z tego co pamiętam z mądrych lektur foto :) pisali, żeby słuchać światłomierza , to raz, bo nam się wydaje ,że jest ciemniej/jaśniej ,z powodu naszych oczu etc. a po drugie - najważniejsze - miec na pierwszym planie kontrastowy obiekt (kontrastowy wobec mgły) - inaczej wszystko jest szaro szare i lipa.

a co do mierzenia światła.. ja robiłem tak - światłomierz, a później + - 1EV , robiłbym więcej,ale to nie na cyfrze, braketing kosztuje :)

te przypadki co podałeś.. myślę, że nie ma żadnej zasady, są nieograniczone ilości sytuacji i możliwości padania światła, i do tego są nieograniczone ilości obiektów oświetlonych nieograniczoną ilością swiateł.uf.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
myślę, że nie ma żadnej zasady, są nieograniczone ilości sytuacji i możliwości padania światła, i do tego są nieograniczone ilości obiektów oświetlonych nieograniczoną ilością swiateł.uf.


Dobre :mrgreen:
 
Yan Wu
[Usunięty]
Do tej listy można jeszcze dodać mgłę tajemniczości ;-)
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
sołtys napisał/a:
Jak mierzyć światło w przypadku mgły oświetlonej w kontrze/oświetlonej zza fotografa/


deelowym histogramem, potem ewentualnie wyciagnac superprograma

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach