Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wszystko jest napisane w danym temacie - mniej więcej do północy 24.12.
Nie da rady z przedłużeniem, nie zawsze dłuższy=lepszy (tak sobie wmawiam).
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Hmm...
Jako tajny HippisHibernatus takiej zabawy mam pytanko: dlaczego nie wolno uzywac technik HDR?

Cytuje regulamin:
"Nie można używać oprogramowania do HDR, ani funkcji do HDR wbudowanych w inne programy."

Takie foto jak "Dziecko z krzeslami" czy te ostatnie pt.: "Zebrak w cieniu" mozna naprawic duzo lepiej przez HDR niz z wywolywania z RAW ... a dokladnie w 4 minuty i 50s zabawy... niz w godzinna walke z RAW :mrgreen: .

Moze warto dopuscic prace poza konkursem w trzeciej kategorii pt.: "zrobilem to w 5 minut" :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tok'Ra, nie chodzi o to, by pokazywać swą znajomość oprogramowania graficznego. W takim wypadku możnaby chociażby dodać działania selektywne - ale wówczas nie byłoby zabawy. Celem nie jest spłodzenie najdoskonalszego zdjęcia z możliwych, tylko przyswojenie wiedzy z zakresy wołania RAWów. To bardziej zabawa, porównanie toku postępowania innych, sugestie.
Jeżeli uważasz, że warto pobawić się w inny sposób - zapodaj własny konkurs.
Przy okazji.
Alkos - jak tam Pleśniak Chellenge?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Niestety, z oglądaniem zdjęć są problemy, ze względu na prezentację: zdjęcia zbyt blisko sąsiadują ze sobą, i na zasadzie kontrastu odbiór jednego zdjęcia wpływa na odbiór sąsiedniego. Widać to w rc007.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dochodzę do wniosku, ze regulamin Raw Challenge jest zbyt konserwatywny, zeby nie powiedzieć ortodoksyjny ;-) Jak kto chce, może korzystać wyłącznie z konwertera z jego suwaczkami, ale teraz, kiedy można (a nawet trzeba) dołączać opis tortur, możnaby dopuścić dodatkowe narzędzia, jako dozwolone - myślę tu o warstwach, niech będzie nie więcej niz dwóch :-> oraz gumce.

Efekty są znacznie lepsze niz tylko korekcja WB + poziomy/krzywe, a w ten sposób - przez dopuszczenie kolejnych zaawansowanych i profesjonalnych technik obróbki zdjęcia, nasze umiejętnosci będą się zwiększac.

Co o tym myślicie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Co o tym myślicie?
ja nie myślę, opierając się bezczelnie na Twojej wypowiedzi powiem, że pewnie możnaby się dokształcić używając gumki (lepiej wcześniej, bo kiedyś może być za późno :-P ).
Pomysł nie jest zły.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hm, osobiście jestem na nie - po pierwsze, do biegłości w podstawach jeszcze mi bardzo daleko (co widać) i chętnie bym jeszcze potrenował. Po drugie - totalna swoboda grozi IMHO odjechaniem w totalny fristajl, po trzecie - mocniej uzależni efekty od narzędzia. No, chyba, że nadal będą mocne ograniczenia na ingerencję w obraz...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ja jestem tego samego zdania co bEEf, z tych samych powodów.

Howgh (jakby powiedział Winnetou) ;)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a ja myślałam, że robimy tylko w ACR/ odpowiednikach ACR-ów ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak to? ACR i już? Zawsze coś tam w drugim kroku robiłem w PS-ie, stosując się do zasady "operacja globalna" (bez wydzielania/obrysowywania/itp.).

No ale o co nam chodzi - minimalizacja, czyli "tak też się da", czy pogłębianie uniejętności?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk, pogłębianie, jak najbardziej. Ale IMHO umiejętność walki "suwaczkami" jest zdecydowanie najważniejsza i tu też jest co pogłębiać, przynajmniej u mnie. Powiedz, czy dla każdego zdjęcia wyciągasz armatę warstw, zaznaczeń, stępelków itp? To przydatne - ale w wyjątkowych sytuacjach. Ja chcę dojść do takiej biegłości - wracam ze spacerku, przerzucam rawy na kompa, dla każdego kilka ruchów i mam, co chcę. Co każde RC przekonuję się, że w tych suwaczkach i krzywych drzemią zdecydowanie większe siły niż mi się zdawało :-) Choć być może też za jakiś czas, gdy będę wymiatał w tych suwaczkach, dojdę do tego samego wniosku, co Ty :-)

No i pozostaje jeszcze ta druga sprawa, związana już raczej ze specyfiką tego rodzaju akcji - bez ścisłego wyznaczenia granic RC może zamienić się w konkurs na cover zamiast na remastering - że posłużę się analogią z dziedziny muzycznej ;-) A chyba chodzi o to drugie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sprzeciw komisji. Z założenia to ma być RAW Challenge, a nie PS Tutorial. Pomysł na zabawę "bez ograniczeń" już był i pewnie za jakiś czas trzeba będzie do niego wrócić. Prawda jest taka (przynajmniej dla mnie), że zdecydowaną większość zdjęć da się zrobić w 5 min., bez cudowania.

A tak na marginesie - ograniczanie do dwóch warstw jest sztuczne i zupełnie bez sensu - albo do bólu, bez trzymanki, albo wcale.

[ Dodano: 2007-01-20, 21:02 ]
I jeszcze jedno - wyniki RC 010 i ogłoszenie RC 011 mogą się trochę przesunąć w czasie, z przyczyn ode mnie niezależnych.

Podeślijcie jakieś rawy z wodą (jezioro, rzeka, morze...)? Śnieg już był i było całkiem wesoło...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Sprzeciw komisji. Z założenia to ma być RAW Challenge, a nie PS Tutorial

O, to, to. Popieram w całej rozciągłości Szanowną Komisję ;-)
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stawiamy RC010 na pion czy nie?????
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wolno kadrować ani prostować.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Cieżko bedzie się oglądało te zdjęcia w poziomie : /
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Cieżko bedzie się oglądało te zdjęcia w poziomie : /

Nie, Dancer, obrócić o 90 stopni można, Szanowna Komisja się zgodziła już raz :-) Tylko korygować pionu nie można.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No jasne, zapomniałem, że rc010 było poziome. Pomyślałem, że chcesz prostować pewną zbieżność bydynków (minimalnie zadarty obiektyw).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Apeluję/proszę/wzywam do nadsyłania propozycji RAWów do kolejnych odcinków.
Bo znowu wrzucę coś swojego i będzie nudno. :evil:

A za RAWa z Moniką Belucci wyznaczam nagrodę. Jeszcze nie wiem jaką - najprawdopodobniej będziemy coś losować ze stopki Spinnera ;-)

Żorżyk, Twoje pliki są na liście rezerwowej - bo podobna tematyka już była - a chcę utrzymać różnorodność.
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, jeśli moga być pliki z N D70s to chetnie coś przyślę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach