newrom  Dołączył: 21 Sie 2006
wężyk spustowy do DS2/GX-1s
Witam po dluuugiej nieobecnosci

Zanabyłem drogą kupna GX-1s, ale brakuje mi do niego wężyka spustowego.
Przeglądnąłem allegro i ciągle nie mam pewności czy tam dostepne wynalazki zadziałają z moim kundelkiem :( AFAIR w mz-5n byly poprostu 3 kabelki i zwieranie ich dawalo albo ustawienie AF albo zwolnienie migawki - może tu jest podobnie ?
Zakup z napisem Pentax odpada, ze wzgledów finansowych.


Pozdrawiam
newrom
PS. ale sie pozmieniało!
PPS. szukałem w archiwum, bez skutku :(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cześć Newrom. A cóż takiego się pozmieniało?
Pomyśl, czy nie lepiej zamiast wężyka zainteresować się pilotem. Pamiętam jak przez mgłę, że ktoś zbudował takowego własnym sumptem i nawet oferował mini produkcję na potrzeby ewentualnych potrzebujących.
 
newrom  Dołączył: 21 Sie 2006
Michu napisał/a:
A cóż takiego się pozmieniało?

Strona, forum (jestem z ery pentax.osw.pl ;>).
Cytat

Pomyśl, czy nie lepiej zamiast wężyka zainteresować się pilotem. Pamiętam jak przez mgłę, że ktoś zbudował takowego własnym sumptem i nawet oferował mini produkcję na potrzeby ewentualnych potrzebujących.


Pilot AFAIK jest na podczerwien, wiec w ostrym swietle może sie dziwnie zachowywać (znaczy nie dzialać). Do tego ja prawie nigdy nie jestem od tej strony aparatu od której jest czujnik. Bardziej chodzi mi o to by nie poruszyć aparatu przy czasie B, albo żeby jak najmniej sie ruszać polując na ptaki (to w przypadku gdy czekam aż mi pierzasty ustawi sie w konretnym miejscu).

Pozdrawiam
newrom
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jezeli dobrze pamietam to budowa tego jest banalnie prosta:
1 - wtyk typu micro jack (albo jakos tak) z 3 stykami/polami
2 - jeden styk to masa a 2 nastepne odpowiadaja za wlaczenie AF i mnastepny za migawke.....
kupujesz 3 zylowy przewodzik np. 3metrowy puszke od pilota i wsio.....
 
newrom  Dołączył: 21 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
Jezeli dobrze pamietam to budowa tego jest banalnie prosta:
1 - wtyk typu micro jack (albo jakos tak) z 3 stykami/polami
2 - jeden styk to masa a 2 nastepne odpowiadaja za wlaczenie AF i mnastepny za migawke.....
kupujesz 3 zylowy przewodzik np. 3metrowy puszke od pilota i wsio.....


O widzisz, czyli nic sie nie zmienilo w stosunku do MZ-5n :)
Dzieki za informacje :mrgreen:

Pozdrawiam
newrom
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
acha - zobacz jaka wtyczka tam ci podpasuje...moja jest zbyt szeroka...w istD zawadza o gumowy dynks i nie chce kontaktowac
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest coś takiego na Allegro http://www.allegro.pl/ite..._z_blokada.html
Dawniej widziałem tego wiecej i z opisem do DS/DL.
 
Wheart  Dołączył: 22 Sie 2006
Ja właśnie skończyłem montować swój wężyk:
- złocona wtyczka mikro jack stereo - 2,00 zł
- kabelek - 2 żyły, jeden ekran - 1,50 zł
- obudowa do pilota z jednym guzikiem - 2,50 zł
- dwa mikroprzełączniki - w sumie 1 zł
- klej "kropelka" - 3 zł
- rurka termokurczliwa - 1,50 zł

Zgodnie z patentem z jednego for - kupiłem dwa przeączniki o różnym rozmiarze i mniejszy nakleiłem na większym - jako, że większy ma miększą sprężynę - załącza AF, mniejszy służy za spust migawki :)

Jako, że wtyczka się nie mieściła razem z nakręcaną osłonką - poprostu jej nie zamontowałem, a założyłem rurkę termokurczliwą i ona robi za obudowę wtyczki - w ten sposób wtyczka w moim GX-1S się mieści i działa (póki co) niezawodnie.

Została masa kleju i prawie metr rurki, więc jak ktoś byłby zainteresowany - mogę jeszcze kilka wężyków złożyć - ale to już po wakacjach, na które jadę jutro ;)

Pozdrawiam
Wojtek
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A czy ktoś wie, jak wykorzstać jakiegoś palmtopa jako programowalny wyzwalacz? Dość proste by to było do zrobienia w jakimś TP, albo C# nawet dla mnie, gdyby palmtopy miały wyjście rs 232 czy drukarkowe, ale mam tylko wejście do stacji dokującej, 2 sloty na karty (CF i SD) i irda.

[ Dodano: 2007-01-22, 22:14 ]
Chodzi mi o coś w tym stylu: http://vyskocil.free.fr/coolcom/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach