makar  Dołączył: 07 Sie 2006
Ja mam istDs i K100D. Używam z nimi dwóch jednogigowych Preteców (HighSpeed mają napisane) oraz dwugigowego PQI 150.
W obu aparatach czas nagrywania RAW na obu typach kart jest na oko zbliżony i wynosi trochę ponad 4 sekundy.
Natomiast karta PQI przy obracaniu lub kasowaniu pojedyńczych zdjęć często dostaje błędów i muszę ją czytać jakimiś "recoverami" :-(
Może powinienem reklamować? ale póki co to nie obracam...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, mieszkam w innej strefie czasowej, może dlatego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam kingstona 1 (jakis tam model...) i sandisk 1(chyba wersja 2) - wedlug mnie klopoty takie jak opisales to wina karty.....
Natomiast te czytniki wieloformatowe maja czasem problemy przy odczycie....trzeba dobrze umiescic karte zeby czytnik zalapal...nawet firmowki....
Z CF-ami nie bylo takich problemow :evil:
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
to prawd, cfy byly solidniejsze, rozumiem, ze zapis szeregowy w sd jest szybszy jak rownolegly w cf-ach ale rozmiary obudow i typ zlacza mogly by byc bardziej ergonoczmine. za niedlugo treba bedzie peseta karte pamieci wyciagac
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
chomik, CF na pewno nie jest lepszy od SD, jeśli chodzi o częste wkładanie i wyjmowanie. Typ złącza CF jest raczej przewidziany do (delikatnego) włożenia i nie ruszania.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
chodziło mi raczej o to, że karta cf nie sprawia wrażenia takiej, co się rozleci po upadku na ziemię...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
chomik napisał/a:
chodziło mi raczej o to, że karta cf nie sprawia wrażenia takiej, co się rozleci po upadku na ziemię...

a ktora sprawia takie wrazenie? sd?? to zrobmy test - wyrzucmy jakiegos sdhc 8gb z 10 pietra i rownolegle moze jakiegos cf microdrive... Ciekawe ktora bedzie dzialac po upadku ;]
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
nie mowie o microdrive (kto to w ogole wymyslil...) tylko o zwyklych poprzewodnikowych kartach
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
chomik, no dobra, niech bedzie - tak czy siak, sd sa raczej solidne. W ogole nie wyobrazam sobie, jak mozna by ja rozwalic, nawet zlamac raczej ciezko.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
nie chcialem nikogo urazic, po prostu... jak biore to do ręki... jakies takie cienkie i delikatnie (nie mówie o moim interesie tylko o karcie SD... uprzedzając ewentualne offtopiki)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
chomik napisał/a:
jak biore to do ręki... jakies takie cienkie i delikatnie (nie mówie o moim interesie tylko o karcie SD...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Chomik - to weź do ręki Trans Flash (inaczej zwaną micro secure digital):-)
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
chomik napisał/a:
jakies takie cienkie i delikatnie


to pasuje jak ulał do SmartMedia, strach wyjmować z aparatu
wiem bo mam :-P
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
no to jest może fajny (Trans Flash) do komórki albo mp3 playera gdzie się to raz wsadza i zapomina ze jest w środku (znowu nie chodzi o interes żaden...)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach