Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
218 (62%)
nie !
13% Complete
46 (13%)
sam nie wiem
24% Complete
86 (24%)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
A jeśli nie Pentax ?
Witam gorąco i częstuje [chleb], [sól]
Do rzeczy... obeszłem juz cześć sklepów w Bydgoszczy.. dot. fotografii , znalazłem je na google.pl powiem szczerze było cięzko znaleść wszystkie ( a może większość?). Niektóre ba, nawet większość nie ma nawet strony www. Szczęście miałem że chociarz się gdzieś wpisali bo bym do dzisiaj był nieświadomy że oprócz MM i EURO-AGD są jeszcze jakies skley z foto no i oprócz fotojokera. no wiem wiem napisze jeszcze fujifilm. ok wszystkich komercyjnych chyba juz wymieniłem.
No ok ok chodziłem pytałem się.. często gęsto słysze odpowiedz juz nie prowadzimy, nie opłaca się , a co to jest ? , w żadnym wypadku, nikon, canon, sony.....
Ziarenko we mnie zaczęło się tworzyć , ziarno niepokoju czy aby na pewno dobrze chce ? czyn naprawde za 1550 zł nie dostane podobnego a moze lepszego egzemplarza lustrzanki niż K200D z AL II ? Z tego co słyszałem to w servisie jest gorzej niż źle.
Czyałem troche o Nikonie D40 i D60 praktycznie róznią sie tylko MP wybrałbym D40 bo po co przepłacać ? Tylko ten AF :/ boli boli
Może coś poradzicie jakies alternatywy za max ( z kitem 1550 zł ) i aby był na karty SDHC bo mam moją EX III i nie chce juz kupować innych wynalazków.
Czekam na wasze propozycje, porady.
ps. Byłem na innych forach dot. producentów foto i prawde mówiąc nasze wygląda biednie. :(
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001 napisał/a:
Byłem na innych forach dot. producentów foto i prawde mówiąc nasze wygląda biednie. :(

pod jakim względem :?:

czy wygląd forum świadczy o zaletach systemu :?:

skoro masz to ziarno niepokoju już teraz, przed zakupem, to może nie warto wchodzić w ten system :?:

system musisz wybrać świadomie, żeby potem tego nie żałować od razu
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
opiszon napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
Byłem na innych forach dot. producentów foto i prawde mówiąc nasze wygląda biednie. :(

pod jakim względem :?:
czy wygląd forum świadczy o zaletach systemu :?:
skoro masz to ziarno niepokoju już teraz, przed zakupem, to może nie warto wchodzić w ten system :?:
system musisz wybrać świadomie, żeby potem tego nie żałować od razu

W żadnym wypadku chodzi o liczbe tematów oraz użytkowników forum. ;) Może troche błędnie napisałem wybaczcie :P
Planuje zakup lustra w ciągu 2 tygodni... Wiec jest jeszcze czas.
CO do ceny.. to wejdzie jeszcze eneloop za 70 zł + torba planuje wydac do 50 zł wiec cała suma
1600 + 70 + 50 = 1720 zł i to bedzie max.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
piotrek0001 napisał/a:
obeszłem

Polska trudny język być...
piotrek0001 napisał/a:
Ziarenko we mnie zaczęło się tworzyć , ziarno niepokoju czy aby na pewno dobrze chce ?

Kup Canona - proste jak budowa młotka. Nikt Cię do Pentaksów nie zmusza...
Albo nie, Nikona kup, Nikona! Bo Canony wybuchają. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001 napisał/a:
chodzi o liczbe tematów oraz użytkowników forum

mniej użytkowników forum, bo mniej użytkowników Pentaxa - proste

ale chyba dobrze że nie jest tu jak w kołchozie :?:
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
piotrek0001 napisał/a:
W żadnym wypadku chodzi o liczbe tematów oraz użytkowników forum

Masz rację - jednego i drugiego u nas za dużo. I ku gorszemu idzie.

:evilsmile:

hitman1986 napisał/a:
Bo Canony wybuchają.

Z moich doświadczeń wynika, że się topią.

Mnie wizyty na P@PL jeszcze bardziej zachęciły do wyboru Pentaxa. Ale czy naprawdę forum użytkowników to jest dla Ciebie karta przetargowa w wyborze? Bo trochę irracjonalne to kryterium...

P.S. W każdym serwisie jest gorzej niż źle. Żeby tak aparaty się same naprawiały na wieść o wycieczce do serwisu, jak pacjenci zdrowieją na myśl o pobycie w spzitalu...

Suma sumarum. Kupiłabym jeszcze raz Pentaxa. Co prawda D90 jest fajny, a D40 sam robi fajne zdjęcia, ale co tam :-P
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
vesper napisał/a:
D40 sam robi fajne zdjęcia, ale co tam

D40 pokazuje nawet na wyświetlaczu, że trzeba przesłonę przymknąć przy mocnym świetle :lol:
 

Spasioo  Dołączył: 02 Sty 2009
piotrek0001 napisał/a:
ok wszystkich komercyjnych chyba juz wymieniłem.


a znasz jakis sklep w który nie jest komercyjny ? ja z chęcią bym poznał ;D

aa byłeś TU ? bo mi się wydaje że to odpowiednie miejsce na Twoje problemy...

pozdrawiam !
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Piotrek0001 próbowałeś na tych " bogatych " forach skorzystać z wyszukiwarki bez logowania ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
piotrek0001 napisał/a:
ps. Byłem na innych forach dot. producentów foto i prawde mówiąc nasze wygląda biednie. :(

piotrek0001 napisał/a:
Czekam na wasze propozycje, porady.




Bogaci duchem mówią "niech moc bedzie z Tobą".
piotrek0001 napisał/a:
chociarz...
...nie wiem co ten PS ma wspólnego z Twoimi wątpliwościami.
piotrek0001 napisał/a:
Ziarenko we mnie zaczęło się tworzyć , ziarno niepokoju...
...słusznie zasiane, bo czymże jest głupota sprzedającego, który sprzętu przez Ciebie poszukiwanego nie posiada, mając za to na stanie ...
piotrek0001 napisał/a:
nikon, canon, sony.....
...wciśnie Ci wszystko, bo nie jesteś świadomy czego chcesz.

Polecam przeczytać połowę połowy tego forum, porównać parametry sprzętu róznych firm. O macaniu nie napiszę, bo...
piotrek0001 napisał/a:
obeszłem juz cześć sklepów w Bydgoszczy.. dot. fotografii , znalazłem je na google.pl powiem szczerze było cięzko znaleść wszystkie ( a może większość?). Niektóre ba, nawet większość nie ma nawet strony www. [...] ok wszystkich komercyjnych chyba juz wymieniłem.

Nie znam niekomercyjnych sklepów, z chęcią zmienię stereotypowy światopogląd, że w obecnych czasach liczy się kasa. Tylko jak to się ma do Twojej uwagi o biednie wyglądającym forum? Aha, może tak - my nie jesteśmy komercyjni :-P

[ Dodano: 2009-01-15, 13:21 ]
piotrek0001 napisał/a:
chodzi o liczbe tematów oraz użytkowników forum
Skutecznie nad tym pracuję. Nowy sierp niedawno dostałem. Złoty :evilsmile: Jak Panoramix.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Piotrek0001, na aparacie się nie skończy. Porównaj ilość, dostępnośc i ceny obiektywów w różnych systemach.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Była o tym już mowa wielokrotnie. Jeżeli nie macie ochoty komuś pomóc w tym właśnie specyficznym dziale, to lepiej zamilczcie. Po co te złośliwości, ironizowanie, wytykanie błędów ortograficznych, łapanie za słówka, własne pseudopopisy pseudoerudycyjne itp. itd.? Ulżyło wam, poczuliście się lepiej? Własne ego trochę napęczniało? Człowiek ma prawo zapytać i nie być takim ekspertem jak wielu z was.

piotrek0001 Aparat do ok. 1500? Pooglądaj sobie Olympusa 520. Solidnie zrobiony, w systemie masz genialne szkła, ciekawy format 4/3, LV i inne bajery.

P.S. Inna rzecz, że wśród lustrzanek do 2000 zł. moim zdaniem w kategorii jakość/cena, K200 wygrywa. Górny wyświetlacz, uszczelniony korpus, kitowy obiektyw z metalowym bagnetem - tego nie da ci żaden system w tym zakresie cenowym. Udanych wyborów.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Olympusy to porażka!
1. wizjer jak dziurka od klucza.
2. Koszmarnie drogie szkła (a kit to w ogóle śmieszna-śmieszność)
3. Dostępność szkieł gorsza niż do Pentaksa (!!!)
4. Trzymałem oly przedwczoraj w łapach - po ok 15 minutach byłem umęczony "ergonomią".
5. Oprogramowanie steruje aparatem tak, że bardziej mi to aparat kompaktowy przypomina niż lustrzankę. Ogólne odczucie : zabawka
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Grendel, zapomniałeś o:
6. Cropie 2x.
7. Większych szumach przez mniejszą matrycę.
8. Formacie matrycy 4/3.
9. Kicie z elektroniczym pierścieniem ostrości.
10. Niepasujących bez przejściówki szkłach manualnych olympusa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Benek napisał/a:
Była o tym już mowa wielokrotnie. Jeżeli nie macie ochoty komuś pomóc w tym właśnie specyficznym dziale, to lepiej zamilczcie.
Ujęte idealnie. Tylko mimo wszystko trzeba trzymać poziom i zauważyć, że
Benek napisał/a:
złośliwości, ironizowanie, wytykanie błędów ortograficznych, łapanie za słówka,
mają czasem związek niechlujnym pisaniem. A tu akurat wystąpiło to "czasem". Myślę, że na pytanie zadane na odczepnego musi pojawić się odpowiedź, również na odczepnego.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wizjer w porównaniu z innymi szkłami ciemny i mały to prawda. Niektóre szkła Zuiko faktycznie sporo kosztują, ale w porównaniu z niektórymi szkłami C i N warte są swojej ceny. Kit może i plasticzany, i pierścień ostrości atrapa, ale za to osiągi porównywalne z DA II 18-55 II. Dostępność - przynajmniej na Dolnym Śląsku - o wiele lepsza niż P. W legnickim MM Olek ma nawet swoją kilkupiętrową szafeczkę z tuzinem szkieł, kilkoma lampkami i puszkami - od e-410 do E-3. Ergonomia rzecz względna, zależy z czego się człowiek przesiada, i do czego się wcześniej przyzwyczaiły dłonie. Z wad dodałbym większe niż u konkurencji szumu. Ogólne odczucie - wart uwagi.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Eldred napisał/a:
Olympusy to porażka!
6. Cropie 2x.

Dla kogoś to może być zwycięstwo :)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Grendel, zapomniałeś o:
8. Formacie matrycy 4/3.

A czemu to ma być Eldred wadą :shock: Miałem kiedyś hybrydę z takim formatem i przyznam, że bardzo polubiłem takie rozmiary.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Benek, bo ten format nie pasuje chociażby do odbitki. A jeśli chce się fotografować w 3/2 to brakuje jakiś linii pomocniczych do kadrowania w tym formacie w wizjerze.

[ Dodano: 2009-01-15, 14:01 ]
gezeb napisał/a:
Eldred napisał/a:
Olympusy to porażka!
6. Cropie 2x.


Dla kogoś to może być zwycięstwo :)


Od kiedy można dopisywać sobie różne rzeczy do cytatów???
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Benek, bo ten format nie pasuje chociażby do odbitki.

Zgoda. Ale zawsze możesz coś przykadrować w kompie, albo ostatecznie odciąć biały kawałek fotografii.

[ Dodano: 2009-01-15, 14:05 ]
tref napisał/a:
Tylko mimo wszystko trzeba trzymać poziom i zauważyć, że
Benek napisał/a:
złośliwości, ironizowanie, wytykanie błędów ortograficznych, łapanie za słówka,
mają czasem związek niechlujnym pisaniem


Oo - "mają związek niechlujnym pisaniem"? Hę? Pisałeś coś o niechlujności tref, czy mi się zdawało?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach