Kręci cie bardziej makro czy krajobrazy ?
makro !
52% Complete
54 (52%)
Krajobrazy itd !
47% Complete
49 (47%)
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
  Ekstremalne makro
Witam wpisałem w "szukaj" makro i w pierwszych ostach nic ciekawego nie zobaczyłem , więc ośmieliłem się założyć temat. Chodzi o ekstremalne makro aby zobaczyć odbyt u mrówki że wyrażę się tak wulgarnie. Choodzi o koszty , ile by to kosztowalo co jest potrzebne + może zdjęcia tego kompletu jakieś fotki ( ale tylko te najlepsze).
Proszę abyście "dobierali" części pod body K200D ( że jak już kupie abym wiedział na co zbierać kase :P ).

Zestaw 1 (k200d (nie lubie pisac waszych kwadyszek:P )+ kit 18-55 al II)
słyszałem ze są jakieś pierścienie makto (troszke czytałem na ten temat) podobno zastępują nawet tysiaka za obiektyw.. zatem moje pytanie jaki by pasował do 200d po ile by był i co z tego bym mógł wyciągnać ? Teraz mi tak wpadło do głowy statyw.. widziałem gdzies... takie fajne wytrzymałe statywy około 10-20 cm . . . jakie polecacie ? i czy napewno taki normalny staty a może coś innego ?Wy więce lepiej piszcie.

Zestaw 2 (k200d nie kwadyszka :P:P:P, + obiektyw makro) i to z prawdziwego zdarzenia nie dla mięczaków. MOje pytania czy takim obiektywem da się robić inne zdjęcia niż makro tj np... zdjęcia budynkow, luczi na ulicy no więcie... i jak to będzie wyglądało ? (może lamerskie pytanie ale brak mi wiedzy na ten temat a forum jest od tego aby pytać ).
ile by to kosztowało ( może najlepiej kilka obiektywów bo jak ktoś wyskoczy z ceną 5-10k no to pomarzyć można :P).

i ogólnie co , gdzie, kiedy, za ile, dlaczego to,

Mam nadzieje ze przeczytaliście wszystko i coś tu napiszecie THX.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
wpisałem w "szukaj" makro i wyskoczyły mi 2 strony tematów z tym związanych, może warto byłoby tam kontynuować?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w tematach o makro znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, tylko trzeba się wczytać, a nie rezygnować z czytania po pierwszych postach

co do odpowiedzi:
piotrek0001 napisał/a:
Zestaw 2 (k200d nie kwadyszka :P:P:P, + obiektyw makro) i to z prawdziwego zdarzenia nie dla mięczaków. MOje pytania czy takim obiektywem da się robić inne zdjęcia niż makro tj np... zdjęcia budynkow, luczi na ulicy no więcie...

tak, obiektywu makro można używać tak jak normalnego obiektywu o takiej samej ogniskowej, z pewnym zastrzeżeniem - zazwyczaj taki obiektyw jeżeli ma AF to posiada ogranicznik zakresu - do pracy w makro (focus na naprawdę małych odległościach) i do pracy normalnej (skrócenie zakresu focusa, żeby się nie pałętał po całym zakresie od iluśtam cm do nieskończoności), ew inne rozwiązanie (jak w mojej cosinie) - czyli dedykowana soczewka macro, po której założeniu tracisz możliwość ogniskowania na obiektach dalszych niż kilkanaście cm, ale za to dostajesz odwzorowanie 1:1
oba typy obiektywów makro, umożliwiają więc normalną pracę, jeżeli tylko tego będziesz chciał
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
albo w google wstukać:
-mieszek makro
-odwrotne mocowanie obiektywu
-sprzęt makro

wyskoczą tysiące stron.

Na pierścieniach czy obiektywem makro "odbytu mrówki" nie zobaczysz, zbyt mała skala odwzorowania.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja tak sobie myślę, że żeby zobaczyć odbyt mrówki to potrzebny jakiś mikroskop elektronowy + przejściówka na Tmount do Pentaxa :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
opiszon napisał/a:
że żeby zobaczyć odbyt mrówki to potrzebny jakiś mikroskop elektronowy + przejściówka na Tmount do Pentaxa :-P


Ten mikroskop elektronowy do mrówki jest tak potrzebny, jak w małżeńskim łożu lornetka :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
thrackan, ale jakbyś już w ten odbyt mrówki chciał zajrzeć to już się przyda ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Opiszon, na szczęście nie mam takiej potrzeby. Poza tym, chyba optyczny jeszcze by wystarczył. Nie wiem, jakie znasz mrówki, ale te które widziałem w Polsce miały zadki większe od bakterii :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Czy można zamknąć i wygasić ten wątek? Przecież w temacie ekstremalnego makro odkąd Marek Wyszomirski pokazał nam, że taka ledwie widoczna linia we wzorku na banknocie to jest napis, to chyba nie zostało już więcej nic do dodania.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
opiszon napisał/a:
thrackan, ale jakbyś już w ten odbyt mrówki chciał zajrzeć to już się przyda ;-)
W takim przypadku należy użyć tego:
http://pentax.org.pl/view...ight=kolonoskop
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
http://www.skapiec.pl/sit...713_komentarze/
czy takie coś moge użyć do k200d \?
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Jasne, że możesz, ale wątpię czy zobaczysz odbyt u mrówki, ja nim się posługuję, ale jąder u komara nie udało mi się sfotografować :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gonia65, pytanie czy jądra komara są wielkości odbytu mrówki

pewnie zależy od wielkości mrówki, jak i wielkości cojones komara

bo inne są mrówki leśne, a inne faraonki, co do jąder komara, to się niewypowiadam, bo w temacie nie jestem

[ Dodano: 2009-01-19, 09:53 ]
:evilsmile:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
opiszon napisał/a:
co do jąder komara, to się niewypowiadam, bo w temacie nie jestem

Co oznacza, że badanie wielkości odbytu mrówki leży w kręgu Twoich zainteresowań? :-P
Masz jakieś zdjęcia? :evilsmile:
(Akt makromrówczy? :evilsmile: :-P ) ;-)
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
No, ja też nie wiem, bo nie udało mi się ich sfotografować :mrgreen: :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
thrackan, z mrówkami mam o tej porze roku po prostu więcej do czynienia niż z komarami, bo ich po prostu teraz nie ma
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
co się dzieje na tym forum? (pomijam teksty o mrówczych anusach, to jeszcze jakoś przejdzie) wysyp newbeesów
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
komar jest dość spory stwór. A te co nas gryzą i są łatwiejsze do spotkania, bo same się do nas pchają, to komarzyce, więc ciężko im jądra sfotografować.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Jenyy jaki OT się robi...
Poda mi ktoś jakieś tanie zamienniki abym mógł za pare złotych sprawic aby mój kit robił lepsze zdjęcia makro ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrek0001, do kita ?
adapter odwrotnego mocowania i helios zamontowany odwrotnie do przedniej soczewki kita
ew
pentax 50-200 i raynox dcr-250 (kilka osób tego używa)

albo polujesz na obiektyw dedykowany do makro

[ Dodano: 2009-01-19, 13:57 ]
wiesz, tak naprawdę to wszystko było już napisane w zylionie wątków na forum

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach